HomeRynek outdoor

PrimaLoft® Performance Down Blend – nowa ocieplina i nowe logo PrimaLoft

Specjalista od syntetycznych ocieplin – marka PrimaLoft – dała się przekonać naturalnemu puchowi – od przyszłego sezony zimowego wprowadzi nową ocieplinę, będącą mieszanką puchu i włókien PrimaLoft.

PrimaLoft® Performance Down Blend to hybrydowa ocieplina, na którą składa się zarówno hydrofobowy puch, jak i super cienkie włókna syntetyczne, całość jest doskonale ze sobą wymieszana.

PrimaLoft® Performance Down Blend (fot. 4outdoor.pl)PrimaLoft® Performance Down Blend (fot. 4outdoor.pl)

Celem jest połączenie właściwości obu dotychczas konkurujących ze sobą ocieplin. Jak zapewniali nas przedstawiciele PrimaLoft na konferencji prasowej na ISPO MUNICH, nowa ocieplina łączy zalety zarówno puchu naturalnego, jak i syntetycznego, a przy tym eliminuje wadu obu. Działa zarówno warunkach suchych i wilgotnych, ma wysokie właściwości termiczne, jest lekka i wytrzymała.

Do zalet nowej ociepliny należy także bardzo dobra kompresyjność, schnie 4 razy szybciej niż „czysty” puch i zachowuje swoje właściwości termiczne w 94 proc. nawet jeśli jest mokra.

PrimaLoft® Performance Down Blend został stworzony do wypełnienia produktów przeznaczonych do zimowych aktywności górskich, od alpinizmu i wspinaczki lodowej, po skitouring.

PrimaLoft® Performance Down Blend występuje w dwóch wariantach:

 • PrimaLoft® Gold Insulation Down Blend: 70 proc. szarego puchu gęsiego i 30 proc. włókien PrimaLoft®
 • PrimaLoft® Silver Insulation Down Blend: 60 proc. białego puchu kaczego i 40 proc. włókien PrimaLoft®

Nowa ocieplina pojawi się w pełnej gamie produktów, w kurtach, spodniach i śpiworach. W przyszłym sezonie znajdziemy ją w ofercie marek: adidas, Aether Apparel, Asics Japan, Black Diamond, Cabela’s, Head, Helly Hansen, Kjus, Lands’End, Musto, Red Fox, Reusch, Salewa, Sherpa, Sitka, Stone Island, Sun Ice, Under Armour, VAUDE oraz Westcomb.

Kurtka marki Vaude - Tacul PD z nową ociepliną PrimaLoft® Performance Down BlendKurtka marki Vaude – Tacul PD z nową ociepliną PrimaLoft® Performance Down Blend

Co ciekawe, nowa ocieplina jest certyfikowana przez bluesign, a puch pochodzi tylko ze sprawdzonych źródeł i jest testowany przez IDFL oraz EDFA.

Ważną informacją jest także ta, że z okazji 25. rocznicy, którą PrimaLoft świętuje właśnie w 2014 roku, marka zmieniła swoje logo. 

Nowe logo marki PrimaLoftNowe logo marki PrimaLoft

KOMENTARZE

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Anonim 10 lat ago

  Materiał Primaloft. Witajcie,
  Czy wiecie może gdzie można kupić materiał Primaloft i zewnetrzne materiały np Pertex w małych ilościach, chciałbym uszyć kilka kurtek na własny użytek a nie mogę znaleźć gdzie można by zakupić takie materiały 😉
  Dzięki za informację

  • comment-avatar
   Anonim 10 lat ago

   w detalu sie nie da musisz. w detalu sie nie da musisz sie zgłosić do Pajak, Yeti, Małachowkiego, Cumulusa lub Robertsa