HomeRynek outdoor

Crag Sport nowym dystrybutorem marki DIAMIR na polskim rynku

Z końcem sezonu zimowego 2013 roku nowym dystrybutorem marki DIAMIR na polskim rynku została firma Crag Sport – wyłączny przedstawiciel amerykańskiej marki Black Diamond.  

Zmiana ta ma doprowadzić do umocnienia pozycji marki DIAMIR w Polsce, jak również wesprzeć sprzedaż sprzętu i akcesoriów narciarskich marki Black Diamond. Dzięki szerokiemu asortymentowi w postaci najwyższej jakości wiązań, nart, butów, fok oraz innowacyjnych plecaków lawinowych JetForce, firma CragSport zaproponuje pełną ofertę dla klientów narciarskich i skitourowych w Polsce.

Firma DIAMIR – Fritchi Swiss produkuje wiązania narciarskie od początku lat 70. XX wieku. Bardzo szybko wyspecjalizowała się w produkcji wiązań z systemem WALK. Całość produkcji odbywa się w Szwajcarii, dzięki czemu możliwa jest pełna kontrola materiałowa i technologiczna produkowanych wiązań. Firma od lat znana jest z produkcji popularnych wiązań narciarskich typu szynowego – Safety Alubar System: DIAMIR SCOUT 11, DIAMIR EAGLE 12,  DIAMIR FREERIDE PRO.

Diamir, Scout 11Diamir, Scout 11

Diamir, Eagle 12Diamir, Eagle 12

Diamir, Freeride ProDiamir, Freeride Pro

Od stycznia tego roku w ofercie marki DIAMIR pojawiły się po raz pierwszy wiązania typu „PIN” – Vipec 12 Safety Tech Binding. Model Vipec 12  to pierwsze wiązania 'pin’ które przystosowują się do norm ISO. Oznacza to, że mają regulowane siły wypięcia zarówno w przedniej jak i tylnej części wiązania.  To czyni je najbezpieczniejszymi wiązaniami skitourowymi.

Diamir, Vipec 12Diamir, Vipec 12

Wiązania Vipec 12 zostały zaprojektowane tak, aby zagwarantować maksymalne czucie krawędzi nawet na bardzo szerokich nartach, przy jednoczesnym zminimalizowaniu zbędnych rotacji i utraty stabilności. Idealne wiązania do szerokich nart skitourowych,  nagrodzone zostały prestiżowym złotym medalem targów ISPO.

***

                  Wszystkich zainteresowanych szkoleniem produktowym zapraszamy na spotkanie w Krakowie w piątek 28 lutego o godzinie 10:00. Szkolenie będzie prowadzone przez konstruktora wiązań. W celu umówienia się na spotkanie prosimy o bezpośredni kontakt:

CRAG SPORT

info@cragsport.pl

tel: 503 062 709

tel: 501 362 500

***

Kilka słów o firmie Fritschi:

Marka DIAMIR wywróciła świat narciarstwa do góry nogami, gdy w 1995 r. wiązania tourowe weszły na rynek rozpoczęła się mała rewolucja. Nigdy wcześniej komfort oraz bezpieczeństwo alpejskich (zjazdowych) wiązań nie były tak przekonywująco połączone w postaci wiązań tourowych. Obecnie na rynku dostępne jest już piąta generacja wiązań, a DIAMIR utrzymuje pozycję jednej  z najlepszych  firm wyspecjalizowanych w produkcji  najwyższej jakości produktów dla amatorów i profesjonalistów narciarstwa poza trasowego . Nieprzypadkowo, firma zawdzięcza swoją nazwę legendarnej, południowo-zachodniej grani szczytu Nanga Parbat.

Wiązania DIAMIR w budowie przypominają mechanizm zegara. W siedzibie w Reichenbach w samym centrum Alp Berneńskich, wszystkie komponenty są w efektywny sposób łączone aby stworzyć najwyższej jakości produkt. Przed opuszczeniem fabryki, wszystkie wiązania są skrupulatnie testowane pod względem bezpieczeństwa i funkcjonalności. Wszystkie części z jakich firma Fritschi tworzy wiązania są wykonane w Szwajcarii i przechodzą niezbędne badania jakościowe.  W siedzibie firmy w Reichenbach/Kandertal zatrudnionych jest pięćdziesięciu pracowników, którzy pracują zgodnie z wykładnią najwyższych standardów jakości i solidności przy rozwijaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie wiązań.

Zarówno wszystkie wiązania jak i cały proces produkcji podlegają ścisłym normom technicznym, które poparte są certyfikatami TÜV. Wiązania DIAMIR są także zgodne z najwyższymi normami jakościowymi  DIN ISO.

Więcej informacji na stronie: http://www.diamir.com/

Michał Matrejek

Crag Sport

KOMENTARZE

WORDPRESS: 2
  • comment-avatar

    witam posiadam wiazania firmy diamir.niestety wcjednym z nich pekla czesc odpowiadajaca za regulacje pochylenia buta. czy jestescie panstwo.mi sprzedac taka czesc bez potrzeby zakupu calego kompletu wiazan? pozdrawiam Andrzej stwora

  • comment-avatar
    Michał 7 lat ago

    Proszę napisać bezpośrednio na reklamacje@cragsport.pl Pozdrawiam