HomeNowości z rynku

Marcin YETI Tomaszewski dołączył do CAMP TEAM

Znany z przejść wielkościanowych zarówno w stylu Big Wall, jak i alpejskim – Marcin „Yeti” Tomaszewski – oficjalnie dołączył do CAMP TEAM.

Marcin Tomaszewski na drodze Bushido (fot. Marek Raganowicz)Marcin Tomaszewski na drodze Bushido (fot. Marek Raganowicz)

Urodzony w 1975 roku w Polsce, wspina się od ponad 22 lat. Członek Kadry Narodowej Polski w Alpinizmie Wysokogórskim. Od samego początku najbardziej inspirowały go wyzwania, wytyczanie nowych dróg na najbardziej niedostępnych i pionowych ścianach świata. Pomimo, że kilka z nich udało mu się już pokonać, to jednak z każdym rokiem czuje coraz większy niedosyt. Jego wspinanie to nie tylko góry, ale również propagowanie wspinaczki w Polsce poprzez szkolenia i sekcje wspinaczkowe, organizację zawodów i pokazów wspinaczki, prowadzenie audycji radiowych.

Od 1997 roku cyklicznie organizuje Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe Fight Club, których jest pomysłodawcą. Od 2005 roku jest instruktorem wspinaczki sportowej. Otworzył własną szkołę wspinania w Szczecinie.

W 2009 roku rozpoczął realizacje projektu 4 Żywioły (www.4zywioly.net), którego celem jest wytyczenie nowych dróg w czterech rejonach górskich charakterystycznych dla każdego z żywiołów, czyli: Patagonia – Wiatr, Alaska – zimno, Ziemia Baffina –Woda, Wenezuela – Tropik. W ubiegłym roku wraz z Markiem Raganowiczem Marcin wytyczył nową drogę „Bushido” na północno-zachodniej ścianie Great Trango Tower w Pakistanie. We wcześniejszych latach udało się zrealizować cele w Wenezueli i na Ziemi Baffina. W 2010 roku na Acopan Tenui powstała droga „Misterios”, dwa lata później wytyczył z Markiem Raganowiczem „Superbalance” na północnej ścianie Polar Sun Spire. W 2012 roku w zespole z Kubą Radziejowskim dokonałeł pierwszego polskiego przejścia zachodniej ściany Cerro Torre.

Źródło: CAMP Polska

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0