HomeRynek outdoor

Marka 4F wprowadzi własną linię kosmetyków

Za kilka miesięcy na rynku zadebiutuje linia kosmetyków sygnowanych logo 4F. Firma OTCF planuje również w Polsce zbudować centrum badawczo-rozwojowe.

Tak w każdym razie wynika ze słów prezesa firmy OTCF – Igora Klaji, który o nowych planach opowiedział w wywiadzie dla Onet Biznes.

Firma OTCF, właściciel marek 4F i 4Faces, pracuje właśnie nad budową specjalistycznego centrum badawczo-rozwojowego. Będą w nim powstawały m.in. specjalistyczne buty do biegania. Zadanie z pewnością nie należy do łatwych:

Buty biegowe produkujemy od prawie trzech lat, jest to bardzo trudny asortyment. Największy problem polega na tym, że ciężko jest znaleźć fachowców w Polsce. Bo nie ma szkół, które uczą projektowania obuwia sportowego. Jest niewiele szkół, które uczą projektowania ubioru, a jeśli chodzi o ubrania sportowe, to nie ma takiej szkoły w Polsce. Nie wiem czy jest taka w Europie. Musimy sami zbierać doświadczenia i szkolić pracowników. Jeśli chodzi o buty do biegania – to fachowców szukamy w Stanach. Obecnie próbujemy rekrutować ludzi, którzy pracowali dla, wymienionych przez panią, firm. Chętnie pozyskamy wiedzę i będziemy się rozwijać. To jednak wymaga czasu. Mamy świadomość, że od razu nie zrobimy buta na najwyższym poziomie technologicznym. To wymaga lat prób i testów oraz specjalistycznego centrum badawczo – rozwojowego, nad budową którego aktualnie pracujemy.

Największym wyzwaniem jest podeszwa:

Trzeba pamiętać, że w bucie biegowym najważniejsza jest podeszwa. Jednocześnie, tworzenie podeszwy, to jedna z najpilniej strzeżonych technologii firm sportowych. Gdy miałem okazję zwiedzać biuro Nike w Portland, to nie wpuszczono mnie tylko do jednego miejsca, czyli tam, gdzie konstruuje się podeszwę buta.

Kolekcja olimpijska marki 4F na Targach Kielce (fot. 4outdoor)Kolekcja olimpijska marki 4F na Targach Kielce (fot. 4outdoor)

Igor Klaja zapowiedział także rozszerzenie asortymentu o kosmetyki marki 4F – własną linię kosmetyków mają także inne sportowe marki, m.in. adidas, czy Puma. 

Przygotowujemy linię kosmetyków dla kobiet i mężczyzn. Będą to produkty dla osób aktywnych czyli żele pod prysznic, szampony, kremy do opalania, antyperspiranty. Planujemy również linię kosmetyków rozgrzewających oraz perfum.(…) Wiele rzeczy mamy już przygotowanych, chcielibyśmy wystartować w lecie, bo to sezon na kosmetyki do ochrony skóry. Na razie w naszych sklepach można kupić pomadki ochronne do ust.

Sklepy 4Faces (fot. 4Faces)Sklep 4Faces (fot. 4Faces)

Prezes OTCF potwierdził to o czym była mowa w wywiadzie dla 4outdoor Biznes z członkiem zarządu firmy OTCF – Magdaleną Dąbrowską – w perspektywie 12-14 miesięcy planowane jest wejście na giełdę:

Od roku 2010, kiedy w firmę zainwestował mój obecny wspólnik, Sobiesław Zasada rozwijamy się dynamicznie, ale rozsądnie. Bierzemy pod uwagę wejście na giełdę, ponieważ pojawiają się nowe projekty. Takie jak np. mulitbrandowe sklepy 4Faces.

W moich rękach jest obecnie 65 proc. I tak, chciałbym zachować pakiet większościowy. Niechętnie się spółką podzielę, tym bardziej, że wiem, jaki jest jej potencjał. Na nasz obecny sukces pracowało na to wiele osób, którzy włożyli w tę firmę serce. A jak ktoś przychodzi do pracy, a nie do roboty, to szkoda się dzielić. Dlatego, giełda – owszem, ale będziemy chcieli uplasować na rynku jak najmniejszy pakiet akcji.

Nie chcę na razie deklarować, ile to ma być. Tę kwestię szczegółowo omówię z moimi doradcami. Oczywiście, wielkość potencjalnego pakietu musi być skorelowana z tym, czego będzie chciał rynek i potencjalni inwestorzy. Ponadto, musi to być też tyle, aby udało się pozyskać kwotę, która umożliwi dalszy rozwój. Planujemy bowiem ekspansję w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

Cały wywiad do przeczytania jest na stronie: biznes.onet.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Anonim 10 lat ago

  !?. Tyle piszecie o tym 4f a to przecież nie jest marka OUTDOOR.

  • comment-avatar
   Anonim 10 lat ago

   Jak to nie outdoor?. Kosmetyków używa się na ciało. Więc na zewnątrz. Wiec outdoor 🙂