HomeRynek outdoor

Pomóż swojej marce – zgłoś produkty do nagrody OutDoor Industry Award

Produkty nagradzane OutDoor Industry Award wyznaczają najwyższe standardy w branży outdoorowej. Stanowią synonim innowacyjności i funkcjonalności w połączeniu z wyróżniającym się wzornictwem, ekologicznością i doskonałą jakością. Można już zgłaszać produkty na 9. edycję tego prestiżowego konkursu, który w tym roku przyjmie odmienną formułę.   

Zwycięzcy OutDoor INDUSTRY AWARD 2013Zwycięzcy OutDoor INDUSTRY AWARD 2013

W dniach 10-13 lipca 2014 r. goście wchodzący na OutDoor 2014 przez Wschodnie Wejście od razu będą mogli zobaczyć największe atrakcje targów odbywających się nad Jeziorem Bodeńskim. Produkty nagrodzone tytułami OutDoor Industry Award będą zebrane na specjalnej wystawie we Wschodnim Foyer. Wcześniej sześcioosobowy panel sędziowski będzie obradował przez dwa dni w celu ocenienia wszystkich zgłoszeń, a następnie wybrania zwycięskich produktów. 

Tegoroczni organizatorzy nagród – European Outdoor Group (EOG) oraz Targi Messe Friedrichshafen – wprowadzili szereg istotnych zmian organizacyjnych. Po raz pierwszy zaproszono do współpracy German Designer Club, którego zadaniem jest usprawnienie pracy panelu ekspertów. German Designer Club jest organizacją zajmującą się doskonaleniem jakości projektowania i wzornictwa, posiadającą wieloletnie doświadczenie w organizowaniu uznanych nagród Good Design.

Upłynęło już 8 lat od premiery nagród OutDoor Industry Award w 2006 r, a na przestrzeni lat stały się one bardzo istotnym elementem spotkania całej branży outdoorowej w Friedrichshafen.

Nie tylko same marki są bardzo zainteresowane udziałem w tym programie – wystarczy tylko spojrzeć na wystawę nagrodzonych produktów Awards Exhibit, aby zdać sobie sprawę z ogromnej ciekawości jaką te topowe produkty budzą wśród odwiedzających targi OutDoor. Jednak czas nie stoi w miejscu i jesteśmy przekonani, że wprowadzane zmiany organizacyjne w istotny sposób zwiększą wartość rywalizacji w konkursie. Planujemy przyznawać mniejszą ilość nagród, bardziej skupić się na profesjonalnej prezentacji zwycięskich produktów oraz organizować bardziej informacyjną oraz lepiej prowadzoną ceremonię wręczenia nagród. Ogólnie mówiąc, zmiany które wprowadzamy spowodują, że dobry program konkursu stanie się jeszcze lepszym – mówi  Mark Held, sekretarz generalny European Outdoor Group (EOG) oraz ekspert panelu sędziowskiego nagród OutDoor Industry Award.

Obrady jury OutDoor Industry Award (fot. www.ifdesign.de)Obrady jury OutDoor Industry Award (fot. www.ifdesign.de)

Stefan Reisinger, szef pokazów Sport and Bike Trade Shows na Targach Messe Friedrichshafen dodaje:

W ciągu tych wszystkich lat nagrody OutDoor Industry Award stały się jedną z najistotniejszych i najbardziej obiektywnych wskazówek jakości dla użytkowników i graczy rynkowych. Jednak bez szczegółowego wglądu w pracę panelu eksperckiego nie jest łatwo zrozumieć kryteriów przyznawania poszczególnych nagród. Poprzez współpracę z German Designer Club planujemy przyznawać nagrody w bardziej profesjonalny, zorganizowany i przejrzysty sposób.

Firmy uczestniczące w targach OutDoor mogą zgłaszać swoje produkty online od dnia dzisiejszego do 6 czerwca 2014 r. pod adresem www.outdoor-industry-award.com w następujących kategoriach:

  • Odzież/Obuwie
  • Plecaki/Torby/Bagaż podróżny
  • Sprzęt wspinaczkowy
  • Sprzęt kempingowy
  • Śpiwory/Karimaty
  • Sporty wodne
  • Akcesoria
  • Produkty o wysokiej wartości ekologicznej i przestrzegające zasad zrównoważonego rozwoju
  • Innowacje materiałowe 

W dniach 24-25 czerwca 2014 r. panel sześciu ekspertów podejmie decyzje w sprawie przyznania nagród OutDoor Industry Award. Branża outdoorowa dowie się o tym, które firmy i produkty zostały wyróżnione tymi prestiżowymi nagrodami 10 lipca 2014 r. po godzinie 17:30 podczas oficjalnej gali wręczenia nagród Awards Ceremony w trakcie OutDoor Show we Friedrichshafen. Dodatkowo podczas tej ceremonii zostaną ogłoszeni zwycięzcy najcenniejszej kategorii nagród Gold Awards.

Źródło: Messe Friedrichshafen

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0