HomeNowości z rynku

Extreme – nowy plecak marki Pajak do freeride i skitouringu

Extreme to wielofunkcyjny plecak zaprojektowany z myślą o dyscyplinach takich jak freeride, ski touring, splitboarding. Wykonany w technologii 3D uwzględniającej biomechanikę użytkownika. 

Posiada możliwość troczenia snowboardu, nart, czekanów i kijków, a jego nowatorski design pozwala na ukrycie niewykorzystywanych funkcji oraz zabezpieczenie nadmiaru taśmy za pomocą rzepa. Plecak posiada 2 komory, bagażową oraz przeznaczoną na akcesoria (łopata, sonda).

Pajak, plecak ExtremePajak, plecak Extreme

Wejście do komory głównej zostało przeniesione na plecy, co znacznie ułatwia dostęp do bagażu, gdy do plecaka przytroczony jest ekwipunek. Przód plecaka wyposażony jest w kieszeń zewnętrzną, w górnej części znajduje się kieszeń na gogle lub okulary, a od spodu wodoodporna kieszeń na raki lub inne akcesoria.

Pajak, plecak ExtremePajak, plecak Extreme

Plecak jest wykonany w całości z CORDURY co sprawia że jest bardzo odporny na wszelkiego rodzaju przetarcia, przekłucia itp. Nowatorskim rozwiązaniem jest też poprowadzenie systemu nawadniającego wewnątrz szelki plecaka. Pojemność plecaka wynosi 25L i w pełni wystarcza na 2 dniową wyprawę.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=hx78zM72gLc]

Projekt plecaka Extreme jest wynikiem współpracy:

  • Andrzeja Bargiela – ski alpinista, jako pierwszy Polak zjechał na nartach z ośmiotysięcznika. Twórca projektu SUNT LEONES;
  • Piotra Pinkasa – freeskier pasjonujący się eksploracją terenu i wyszukiwaniem nowych tras do freeride. Redaktor naczelny magazynu BACKWARDS;
  • Wojciecha Pająka – snowboardzista, pierwszy nieoficjalny Mistrz Polski we freeride, odpowiedzialny za rozwój produktu w firmie PAJAK SPORT.

Źródło: Pajak Sport

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0