HomeNowości z rynku

The North Face na wiosnę

Wiosną pogoda w górach bywa wyjątkowo zmienna. Kiedy już wydawało się, że w Tatrach zaśnieżone zostały jedynie najwyżej położone i zacienione żleby, zbocza znów pokryła warstwa świeżego śniegu. Właśnie dlatego, wybierając się o tej porze roku w góry, warto przygotować się na skrajnie różne warunki. 

Od lat produkty wchodzące w skład kolekcji The North Face Summit Series towarzyszą wspinaczom i odkrywcom w ich podróżach. Ta wytrzymała i lekka odzież zaprojektowana została z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań, które pozwalają zapewnić użytkownikom ciepło, ochronę przed wiatrem i wilgocią oraz wygodę w najbardziej ekstremalnych warunkach.

The North Face DNP Hoodie to przeznaczona dla alpinistów, wspinaczy oraz turystów kurtka, która doskonale sprawdzi się zarówno jako warstwa pośrednia jak i wierzchnia. Konstrukcja hybrydowa oraz wypełnienie korpusu ociepliną PrimaLoft® One 60 gwarantują ciepło, odprowadzenie pary wodnej i swobodę ruchów podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Kurtka jest przy tym niezwykle lekka, łatwa do spakowania i przymocowania do uprzęży. 

The North Face, DNP HoodieThe North Face, DNP Hoodie

Na wypadek pogorszenia pogody warto mieć przy sobie The North Face GORE Foehn Jacket, minimalistyczną kurtkę wykonaną z Gore Tex® Active 3L. Zastosowanie rozciągliwego materiału i odpowiednia konstrukcja poszczególnych elementów zapewniają pełną swobodę ruchów. By zapobiec przegrzaniu Foehn została również wyposażona w pojemne kieszenie górskie, które pełnią funkcję otworów wentylacyjnych pod pachami.

The North Face, GORE Foehn JacketThe North Face, GORE Foehn Jacket

Uzupełnieniem stroju wspinacza są, wykonane z technicznej tkaniny TNF Apex Universal, spodnie The North Face Satellite. Ten opracowany i opatentowany przez The North Face materiał wykonany został z gęsto tkanych włókien syntetycznych, o bardzo wysokiej odporności na przetarcia. Dzięki dużej rozciągliwości, gwarantuje on również pełną swobodę ruchów. Pokrycie spodni powłoką DWR zapobiega namakaniu i przyspiesza proces schnięcia. Naturalnie przylegający do ciała odcinek lędźwiowy ułatwia korzystanie z uprzęży oraz woreczka na magnezję.

The North Face, Satellite PantThe North Face, Satellite Pant

Jak pokazują ostatnie dni w Tatrach, zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Choć jest coraz więcej czasu na eksplorację nowych celów wspinaczkowych, wiosną w góry warto zabrać ze sobą sprzęt, który sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych.

 Informacja prasowa marki The North Face

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0