HomeRynek outdoor

Himalayan Camp kolejny raz na Przystanku Woodstock

Stowarzyszenie Polish Outdoor Group kolejny raz pojawi się na Przystanku Woodstock z cieszącą się ogromną popularnością wioską Himalayan Camp.

Tegoroczny przystanek Woodstock odbędzie się w dniach od 31 lipca do 2 sierpnia. Przed nami więc cztery dni festiwalu, trzy sceny, ponad 70 koncertów i ponad 450 tys. osób. A dzięki współpracy WOŚP i Polish Outdoor Group, na uczestników  czekać będzie wiele wydarzeń związanych z aktywnościami outdoorowymi.

Uczestnicy Himalayan Camp 2013Uczestnicy Himalayan Camp 2013

Ideą Himalayan Camp jest przede wszystkim dotarcie do jak największej liczby osób i zachęcenie ich do zdrowego, aktywnego, a przede wszystkim outdoorowego stylu życia. Za każdym razem Himalayan Camp odwiedza około 20 tys. gości!

Największym zainteresowaniem uczestników festiwalu cieszy się przygoda na ściance wspinaczkowej, która dzięki doświadczonej obsłudze, jest również źródłem cennych porad i wskazówek dla początkujących wspinaczy. W tym roku planowane jest także zorganizowanie Otwartych Mistrzostw Woodstocku we wspinaczce sportowej, których partnerem będzie Polski Związek Alpinizmu.

Przygotowania do wspinania na Himalayan Camp 2013Przygotowania do wspinania na Himalayan Camp 2013

Podobanie jest w strefie slackline, gdzie dla wszystkich zainteresowanych organizowane są konkursy i zawody m.in. na najszybsze, najwolniejsze czy najdziwniejsze przejście.

Dzięki ścisłej współpracy Polskim Związkiem Nordic Walking na Himalayan Camp codziennie odbywają się treningi w tej dyscyplinie, które przyciągają coraz większą liczbę osób. Po serii treningów odbywają się zawody, w których wyłoniony zostaje Mistrz Woodstocku Nordic Walking.

[video:https://www.youtube.com/watch?v=FBhd9dKbViE]

Dla stowarzyszenia POG niezwykle ważny jest wymiar edukacyjny, dlatego nie może zabraknąć szkoleń i warsztatów z wiedzy na temat bezpieczeństwa i efektywności w aktywnościach outdoorowych. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy w warunkach outdoorowych oraz prawidłowego doboru oraz wykorzystania sprzętu połączone z prezentacją najnowszych technologii, odbywają się przez wszystkie dni działalności campu i są otwarte dla wszystkich chętnych.

Himalayan Camp 2013Himalayan Camp 2013

Równolegle z głównymi punktami programu, co roku organizowane są również atrakcje dodatkowe, takie jak zawody table-boulderowe. Jak we wszystkich aktywnościach, udział w nich premiowany jest atrakcyjnymi nagrodami – odzieżą, sprzętem i akcesoriami outdoorowymi.

A wieczorami uczestnicy strudzeni całym dniem zabawy będą mogli odprężyć się i zmotywować podczas Festiwalowego Kina Adventure. Nie zabraknie także wybitnych przedstawicieli aktywności outdoorowych, ale o tym już wkrótce.

Odwiedzający wioskę Himalayan Camp będą mieli także możliwość m.in. obejrzenia profesjonalnie przygotowanego miasteczka namiotowego (w tym namioty pokazowe) i zapoznania się z najnowszymi produktami i technologiami nagrodzonymi podczas tegorocznych monachijskich targów ISPO.

Relację z ubiegłorocznego Himalayan Camp można przeczytać TUTAJ. Więcej informacji o Himalayan Camp znajduje się na stronie himalayancamp.pl. Zapraszamy na Himalayan Camp!

Media wspierające Himalyan CampMedia wspierające Himalyan Camp

***

Polish Outdoor Group

Polish Outdoor Group (POG) to organizacja non-profit zrzeszająca polskie firmy i media działające w branży outdoorowej. Głównym zadaniem POG jest działanie na rzecz promocji aktywnego, outdoorowego trybu życia.

POG tworzy i wspiera różne projekty mające na celu propagowanie ekologii, ale także promocję innowacyjnych i bezpiecznych technologii, wykorzystywanych do produkcji profesjonalnej odzieży i sprzętu. Jednym z projektów stowarzyszenia jest np. Winter Camp – największy zimowy biwak szkoleniowy w Polsce.

Kolejnym celem POG jest zwiększenie świadomości wśród konsumentów i ukazanie różnic pomiędzy technicznymi, a modowymi kolekcjami odzieży sportowej.

Więcej informacji o stowarzyszeniu znajduje się na stronie: pog.org.pl.

Źródło: Polish Outdoor Group

***

Pod patronatem 4outdoor Biznes


KOMENTARZE

WORDPRESS: 0