HomeRynek outdoor

OutdoorView – badanie stowarzyszenia Polish Outdoor Group

Idea projektu badań rynkowych towarzyszyła Polish Outdoor Group od samego początku. Od pomysłu do jego realizacji upłynęło wiele czasu. Trudności, jakie musiał pokonać zespół badawczy, były niemałe – dotyczyły zarówno logistyki, jak i metodyki badań. 

Ambitne plany szerokich jednorazowych badań zastąpione zostały planem realizacji badań rozłożonym na kolejne lata. Jednak najważniejsze jest to, że możemy zaprezentować kompleksowy raport badania dedykowanego branży outdoorowej – „OutdoorView”.

Celem badania było kompleksowe określenie preferencji i świadomości konsumentów w zakresie marek outdoorowych.

Co istotne, „OutdoorView” ma cykliczny charakter – badanie jest powtarzane według tego samego podstawowego narzędzia badawczego, podlegającego jednak modyfikacjom wynikającym z doświadczenia oraz konkretnych potrzeb badawczych członków POG-u. Dzięki temu zaobserwować będzie można nie tylko stan „tu i teraz” w danym roku badania, ale również zmiany zachodzące na rynku na przestrzeni lat.

W raporcie uwzględniono szczegółową charakterystykę użytkowników odzieży i sprzętu outdoroowego, m.in. ich preferencje, zarobki, znajomość marek, miejsca, gdzie dokonują zakupów, jaki mają budżet na wydatki outdoorowe, zakupy jakich marek planują w najbliższym czasie, które marki uważają za najlepsze, a które są im zupełnie obce, jak i wiele innych ciekawych zestawień.

Badania zostały zrealizowane w dobrze sprofilowanej grupie docelowej, do której należą bywalcy najważniejszych polskich festiwali górskich. Dodatkowym pomysłem było skonfrontowanie tej „core’owej” grupy z przygodnymi entuzjastami outdooru − najlepszym poligonem do tego okazał się festiwal „Przystanek Woodstock”. Dzięki tym dwóm grupom z badania wyłania się obraz rynku opisywanego zarówno przez doświadczonych użytkowników (wspinaczka, trekking), jak i potencjalną grupę docelową (rekreacja).

W badaniu uwzględniono marki firm należących do Polish Outdoor Group. Jednak dzięki pytaniom o ulubione marki, które prowokowały spontaniczne odpowiedzi, możemy prześledzić rozpoznawalność również innych działających na rynku marek.

Raport został przygotowany w dwóch wersjach: „Standard” oraz „Premium”. Raport „Premium” poszerzony jest o bardziej szczegółowe i rozbudowane analizy, zawiera ponad 250 tabel i wykresów, analizy wyróżnionych grup/segmentów są bardziej dokładne, poszerzono również część dotyczącą preferencji marek; dodano także tabele z różnicami między fanami poszczególnych marek.

Raport „Standard” jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich członków POG-u; mają oni także zniżkę 50% na raport „Premium”.

Dla wszystkich niezrzeszonych w POG-u obie wersje raportów są odpłatne: Raport standard – 2500 zł, a Raport Premium – 5000 zł.

Raport można zamówić przesyłając zgłoszenie na adres pog@pog.org.pl.

Źródło: POG

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0