HomeRynek outdoor

The North Face FuseForm™ Originator zdobywa złotą nagrodę Outdoor Show

Rewolucyjna technologia produkcji materiałów opracowana przez markę The North Face wyróżniona przez specjalistów z branży outdoorowej.

OutDoor INDUSTRY AWARD to prestiżowa nagroda przyznawana w czasie targów OutDoor Show w niemieckim Friedrichshafen. Niezależne jury ekspertów, w skład którego weszli m.in. przedstawiciele Deutsche Designer Club (DDC), przyjrzało się nowym produktom, które mają pojawić się na rynku wiosną 2015 roku.

The North Face, kurtka Originator
The North Face, kurtka Originator

Najważniejsza, złota nagroda powędrowała w tym roku do marki The North Face. Uznanie specjalistów zdobyła kurtka Originator, przy której produkcji wykorzystano opracowaną i opatentowaną przez markę technologię FuseForm™.

Jest to pierwsza w swoim rodzaju metoda tkania materiału, która pozwala na zmianę jego charakterystyki w odpowiednich miejscach. Dzięki temu możliwe jest wykonanie produktów nawet z jednego – jak w przypadku kurtki Originator – kawałka materiału.

Jednocześnie w ramach tego jednego kawałka są miejsca odporniejsze na ścieranie (np. na ramionach) i są takie gdzie materiał jest nieco delikatniejszy, a co za tym idzie lżejszy. Sprowadzona do minimum liczba szwów i elementów, z których wykonany jest produkt, pozwala na zmniejszenie jego wagi przy jednoczesnym zachowaniu najlepszych właściwości jeżeli chodzi o ochronę przed wiatrem i wilgocią, czy też „oddychalność”.

Ozłonków jury (od lewej): Christian Nothdurfter, manager zakupów w dziale wspinaczki i sportów zimowych Sportler AG, Włochy Boris Gnielka, szef działu testów i technologii magazynu Outdoor, Niemcy Jürg Buschor, redaktor naczelny ALL MOUNTAIN, Outdoor Gu
Członkowie jury Outdoor Show 2014 (od lewej): Christian Nothdurfter, manager zakupów Sportler AG, Włochy; Boris Gnielka, szef działu testów i technologii magazynu Outdoor, Niemcy; Jürg Buschor, redaktor naczelny ALL MOUNTAIN, Szwajcaria; Lars Schneider, fotograf, Niemcy; Ingalill Forslund, redaktor naczelna Utemagasinet, Szwecja; Mark Held, sekretarza generalny European Outdoor Group, Szwajcaria

„Od ponad 45 lat The North Face wyznacza nowe standardy w dziedzinie produkcji odzieży outdoorowej. Cieszy mnie to, że FuseForm™, całkowicie nowa generacja w procesie tworzenia materiałów, zyskał takie uznanie.” – powiedział Oliver Lang, wiceprezes The North Face EMEA ds. produktu.

FuseForm™ Originator wchodzi w skład wiosennej kolekcji marki The North Face, która zaprezentowana została właśnie szerszej publiczności w czasie OutDoor Show we Friedrichshafen.

Ten i inne produkty wystawione są w hali A3 na stanowisku nr 401.

Materiały prasowe The North Face

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1