HomeRynek outdoor

Polartec pozywa Pontetorto za naruszenie patentu

W obronie swoich patentów, Polartec złożył w sądzie w Dusseldorfie pozew przeciwko firmie Pontetorto S.P.A. oraz jej niemieckiemu partnerowi Internationale Textilvertretungen GmbH reprezentowanemu przez Christiana Weicherta. 

W pozwie napisano, że oskarżona firma naruszyła prawa patentowe Polartec i wciąż kontynuuje ten proceder. Pozew dotyczy europejskiego patentu o numerze EP 1 312 701 B1, zastrzegającego konstrukcję materiału typu grid-back, do którego wyłączną licencję ma Polartec. Pontetorto wykorzystało tę technologię w produktach Technostretch. Polartec oprócz odszkodowania, ubiega się także o zakaz sprzedaży produktów Pontetorto, które powstały w wyniku naruszenia wyżej wymienionego patentu.

Innowacje to esencja marki Polartec. Rozwijanie zróżnicowanych rozwiązań z zakresu tekstyliów oraz wpływ na rozwój całej branży  wymaga infrastruktury na dobrym poziomie i inwestycji finansowych, które znacznie przewyższają możliwości firm – naśladowców – wyjaśnia Gary Smith, Polartec CEO. – Za każdym razem kiedy ktoś wykorzystuje nasze zastrzeżone patenty i zgłasza się do innej firmy produkującej tekstylia aby wyprodukować coś taniej, to wówczas szkodzi dalszemu rozwojowi naszych technologii. Ponad to, osłabia także chęci innych innowatorów i projektantów do inwestowania i dostarczania na rynek kolejnych świetnych pomysłów.   

Polartec to firma, która wynalazła dzianinę syntetyczną zwaną polarem, a dziś jest właścicielem ponad 135 patentów na całym świecie. Polartec z determinacją broni swojej własności intelektualnej wykorzystując przy tym wszelkie możliwe działania prawne.  

Informacje o Polartec

Polartec LLC jest producentem zaawansowanych technologicznie materiałów z sektora premium. Firma stworzyła popularny materiał typu „polar” w 1981 roku i od tamtej pory Polartec rozwija swoje technologie i dostarcza innowacyjne rozwiązania. Dziś Polartec oferuje szeroki wachlarz produktów, od lekkich dzianin wewnętrznych odprowadzających wilgoć, przez materiały izolacyjne po warstwy chroniące w ekstremalnych warunkach pogodowych. Materiały Polartec wykorzystują największe, outdoorowe firmy na świecie ale także wojsko czy straż pożarna. Więcej informacji na: www.polartec.com

 Informacja marki Polartec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0