HomeRynek outdoor

Adventuresquad.pl dystrybutorem marki Sawyer

Sklep Adventuresquad.pl został wyłącznym dystrybutorem marki Sawyer na polski rynek. Adventuresquad.pl należy do firmy Green Side z Warszawy.

Sawyer

Marka SAWYER powstała w 1984 roku w Safety Harbor na Florydzie. Od początku swojej działalności SAWYER oferował produkty ochronne różnego rodzaju, w tym filtry do opalania, repelenty na insekty, turystyczny sprzęt pierwszej pomocy (podstawowe apteczki, usztywnienia kończyn, etc) oraz flagowe filtry do wody. Sprzęt oferowany przez markę SAWYER był przeznaczony od samego początku dla osób aktywnych na świeżym powietrzu: turystów, żołnierzy, piechurów.

Filozofia marki polega na walce z dwoma poważnymi problemami widocznymi na całym świecie: kryzysie wodnym oraz walce z ukąszeniami przenoszącymi groźne choroby.

W 1999 roku SAWYER wypuścił na rynek repelent na insekty, który znalazł zastosowanie w impregnacji odzieży amerykańskiego wojska, entuzjastów turystyki oraz podczas misji w Afryce.

SAWYER jest partnerem agencji WHO oraz ONZ. Wspólnie z zespołem inżynierów oraz producentem włókna opracowali membrany filtrów wykorzystywane w turystyce i militariach.

Oczyszczają one wodę do norm przewyższających zdatność wody do spożycia i jako jedyne mogą poszczycić się wielkością porów 0.1 oraz 0.02 mikrona absolutnego (niespotykane nigdzie indziej). Jest to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku pozwalające na tak dokładną filtrację.

SAWYER jest dostępny w 70 krajach. W Europie stał się głównym dostawcą filtrów (środki ochrony indywidualnej) do Armii Holenderskiej oraz do Brytyjskich Jednostek Specjalnych.

Filtry dostarczane są również do mniejszych oddziałów militarnych w Europie. SAWYER nie zdradza jakich. 

Firma SAWYER przekazuje część dochodu od każdego sprzedanego filtra na akcje humanitarne.

Green Side 

Firma Green Side działa od 2007 roku i podzielona jest na dwa departamenty.

1. Dostawa materiałów, tkanin, taśm odblaskowych, laminatów i dodatków do produkcji odzieży, oporządzenia, toreb, etc. Departament ten odpowiedzialny jest za rozwój i sprzedaż marki izolacji Climashield w całej Europie. Jest to ekskluzywne przedstawicielstwo marki Climashield.

Dodatkowo firma jest wyłącznym przedstawicielem niemieckiej tkalni CF Weber, dostarczającej oryginalną Cordurę, a także przedstawicielem włoskiej laminarni i producenta membran elastycznych Vagotex Windtex oraz dystrybutorem taśm odblaskowych z grupy personal safety Orafol Reflexite na Polskę. Pozycję europejskiego biura Climashield Green Side objęła w 2011 roku.

2. Sklep Turystyczny Adventuresquad.pl, który również działa od 2007 roku. Asortyment sklepu obejmuje produkty potrzebne do wszelkich aktywności outdoorowych.

 Źródło: Green Side

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0