HomeNowości z rynkuPoradniki

Jak dobrać latarkę do swoich potrzeb? – radzą specjaliści z fenix.pl

Jeżeli czytasz te słowa, to pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób wybrać właściwą latarkę dla siebie. Istnieje kilka założeń, które pomogą Ci znaleźć wymarzony sprzęt.

Wybór zgodnie z Twoimi potrzebami

Zacznijmy od tego, gdzie i w jakich sytuacjach najbardziej przyda Ci się źródło światła. Latarkę możesz wybrać w oparciu o poszczególne parametry lub skorzystać z naszego zestawienia, idąc w ten sposób „na skróty” 🙂

Fenix, latarka diodowa HL50 LED
Fenix, latarka diodowa HL50 LED

Specjalnie dla Was pogrupowaliśmy bowiem latarki Fenix według ich zastosowania. Z jednej strony są do wyboru: latarki czołowe, turystyczne, na co dzień, rowerowe, myśliwskie, militarne,dla służb oraz patrolowe.

Wystarczy wybrać interesujący Cię typ!

Jeżeli jednak chciałbyś wybrać samodzielnie, możesz to zrobić w oparciu o poniższe wytyczne.

Fenix, latarka diodia E35 UE
Fenix, latarka diodia E35 UE

Typ latarki

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy potrzebuję latarkę czołową czy ręczną. Poniżej propozycje zastosowania każdej z nich.

Czołówki

  • potrzebne podczas pracy – dzięki nim mamy „wolne ręce”
  • przydatne w turystyce – np. podczas rozbijania namiotu, wspinaczki, eksplorowania jaskiń
  • potrzebne w samochodzie – podczas zmiany koła lub wykonywania prostych napraw w trasie

Latarki ręczne

  • bardzo trwałe i odporne nawet na kontakt z kołami samochodu
  • przydają się do patrolowania terenu
  • najmniejsze z nich można przypiąć do kluczy i mieć je zawsze pod ręką

Rodzaj zasilania

Z jednej strony istnieje duże grono zwolenników latarek zasilanych bateriami lub akumulatorami AA bądź AAA. Przede wszystkim, ten rodzaj zasilania jest ogólnodostępny. W razie potrzeby baterię taką kupisz w każdym kiosku czy na stacji benzynowej. Możesz wybrać się na biwak, w góry, na polowanie lub po prostu trzymać ją w domu, a zasilanie znajdziesz praktycznie wszędzie.

Sprawdź, które z latarek Fenix są zasilane bateriami AA lub AAA.

Osobną grupę stanowią latarki zasilane bateriami CR123 lub ogniwami 18650. Docenią ich walory ci, którzy używają latarkę sporadycznie (kiedy latarka przez długi czas leży na dnie szafy) lub w niskich temperaturach. Powodem jest odporność wymienionego źródła zasilania na samoczynny spadek napięcia lub pojemności, kiedy temperatura otoczenia spada w okolice zera.

Dodatkowo, wspomniane baterie i ogniwa pozwalają na wygenerowanie dużej mocy i na zapewnienie długiego czasu świecenia.

Jeżeli szukasz latarki o dużej mocy światła, zasilanej CR123 lub 18650, zainteresuje Cię poniższy podział.

Duże latarki, o niebagatelnej mocy, zasięgu i czasie pracy wymagają źródła zasilania o dużej pojemności. To zadanie spełniają akumulatory lub baterie R20. Najczęściej stosowane są w dużych latarkach patrolowych.

Sprawdź gamę latarek Fenix zasilanych na R20.

Ostatnia grupa to latarki z wbudowanym zasilaniem. Przeznaczone są dla osób, które lubią mieć wszystko w zestawie, czyli latarkę, źródło zasilania i ładowarki samochodowo-sieciowe.

Latarki z wbudowanym zasilaniem to propozycja dla wymagających użytkowników, ponieważ cechuje je bardzo duża moc świecenia. Są wśród nich również modele dla zwolenników nowoczesnych technologii – seria latarek Fenix UC może być doładowana z gniazda USB w Twoim komputerze.

Pełną ofertę latarek Fenix z wbudowanym zasilaniem znajdziesz tutaj.

Moc

Intensywność światła i jego moc często są najważniejszymi parametrami. W wielu przypadkach istotne jest połączenie mocy z gabarytami. Dodatkowo, należy zwrócić uwagę na rozkład światła: punktowy lub rozproszony. Z pomocą przyjdą specjaliści z Fenix, którzy chętnie podpowiedzą, który model będzie dla Ciebie odpowiedni.

Cena

Najprostszy sposób to określenie budżetu. Na stronie fenix.pl istnieje możliwość określenia pułapu cenowego. Pozwoli to na ograniczenie ilości dostępnych modeli.

Jeżeli powyższe podpowiedzi okazały się pomocne przekaż link innym. Jeżeli nie, zadzwoń do nas. Zawsze chętnie rozmawiamy o latarkach 🙂

Pozdrawiamy

Załoga fenix.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0