HomePrasa outdoorowa

Portal Active&Eco oficjalnym partnerem medialnym EOCA

EOCA, czyli European Outdoor Conservation Association, to stowarzyszenie  o charakterze „non profit“. Jego głównym celem jest ochrona dzikich miejsc i cennych ekosystemów na całym świecie.

Active&Eco powstał, by promować aktywny i zdrowy styl życia. Każdy, dla którego liczy się ekologia, los zwierząt i zdrowy tryb życia, znajdzie w nim coś dla siebie. – Piszemy z pasją dla ludzi, którzy podzielają naszą miłość do natury i aktywnie spędzają czas  – mówi Mariola Weindich-Masek, redaktorka naczelna portalu Active&Eco – Ale informowanie to dla nas za mało. Chcemy czynnie działać na rzecz ochrony przyrody. Dotychczas angażowaliśmy się prywatnie w wiele inicjatyw, dotyczących ochrony przyrody. Bo bez niej nasz aktywny wypoczynek i zdrowy tryb życia nie będzie miał żadnej racji bytu – dodaje.  Portal chce jeszcze lepiej i częściej angażować się w akcje ochrony przyrody na całym świecie. Dzięki współpracy z EOCA będzie to możliwe.

Jako oficjalny partner medialny EOCA będziemy mieli większą niż dotychczas możliwość brania czynnego udziału w akcjach chroniących przyrodę – mówi Anna Plaszczyk, redaktor prowadząca  portalu Active&Eco – Być może uda nam się również zwrócić uwagę Stowarzyszenia na potrzebę ochrony cennych przyrodniczo terenów w Europie Środkowej i Wschodniej? Mamy już na to kilka pomysłów – zdradza. Active&Eco będzie też informować o wszystkich międzynarodowych projektach EOCA, mających na celu ochronę  naturalnego bogactwa  i o przebiegu ich realizacji.

EOCA powstała w 2006 roku. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu firm outdoorowych z całego świata w ciągu 7 lat swojej działalności  zrealizowała 54 projekty w 32 krajach. Koszt ich realizacji przekroczył 1,24 miliona euro. Były to między innymi: ochrona bułgarskich sokołów; ochrona niedźwiedzi w północnej Hiszpanii; sprzątanie gór w Kirgistanie. Wśród najnowszych projektów EOCA są między innymi: ochrona zagrożonej wyginięciem Śnieżnej Pantery na jej naturalnych terenach w dolinie Spiti w Himalajach; sadzenie 320 000 drzew na Mali; ochrona lasów Borneo, zamieszkiwanych przez orangutany.

Szczegółowe informacje, dotyczące projektów zrealizowanych w ostatnim czasie, znajdziecie tutaj :http://www.outdoorconservation.eu/projects-year.cfm?pageid=18&year=2013

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0