HomeImprezy outdoor

I Festiwal Górskich Motywacji już w ten weekend!

W najbliższy weekend do Lublina zawitają popularni i lubiani wspinacze, podróżnicy oraz sportowcy. W dniach 4-5 października odbędzie się I Festiwal Górskich Motywacji. Zapraszamy na weekend pełen gór, wspinaczki i pasji podróżowania.

Targi Górskich Motywacji, Lublin 2014, Aleksandra Dzik
Aleksandra Dzik (fot. Paulina Kozub)

Dwa Festiwalowe dni zapowiadają się niezwykle interesująco. Już pierwszy dzień będzie okazją do spotkań z wybitnymi osobistościami: Piotrem Pustelnikem -znakomitym himalaistą, który jako trzeci Polak i 20. człowiek na świecie zdobył wszystkie ośmiotysięczniki, tzw. Koronę Himalajów i Karakorum oraz Karimem Hayatem- pakistańskim wspinaczem, przyjacielem polskich wypraw i uczestnikiem wielu najważniejszych ekspedycji w góry najwyższe.

Targi Górskich Motywacji, Lublin 2014, Karim Hayat
Karim Hayat

W sobotę na Festiwalu pojawią się również dwie niezwykłe kobiety: Aleksandra Dzik – pierwsza Polka, która dokonała wejść na wszystkie pięć siedmiotysięczników byłego ZSRR i Magdalena Sadłecka – członkini kadry narodowej w kolarstwie górskim. Wielokrotna medalistka, reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich Ateny 2004.

Niedziela, drugi dzień Festiwalu obfitować będzie w ciekawe prelekcje, m.in. „Himalaje dla każdego”, „Paragon z podróży” czyli jak łatwo i tanio podróżować czy spotkanie nt. podróżowanie z dziećmi w górskie zakątki świata. Na zakończenie Festiwalu zapraszamy na spotkanie pokoleń z udziałem m.in. Aleksandry Dzik, Jerzego Montusiewicza, Piotra Pustelnika oraz członków Klubu Wysokogórskiego Lublin.

Targi Górskich Motywacji, Lublin 2014, plakat

 

Ważnym elementem wydarzenia będą zawody wspinaczkowe organizowane dla dzieci w wieku 7-15 lat. Wstęp na zawody jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Na Festiwal zapraszamy w najbliższy weekend 4-5 października do siedziby Targów Lublin, przy ulicy Dworcowej 11.

Bilety w przedsprzedaży są dostępne na stronie: www.ekobilet.pl/targilublin.

Więcej informacji o Festiwalu i jego pełny program znajduje się na stronie: www.gory.targi.lublin.pl.

Zapraszają organizatorzy: Targi Lublin S.A. i Klub Wysokogórski Lublin.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0