HomeNowości z rynku

STREET.01 marki Mactronic – lampa rowerowa, która sama dostosuje moc światła

Na V Międzynarodowych Targach Rowerowych KIELCE BIKE EXPO 2014 firma Mactronic zaprezentowała nową, lampę rowerową STREET.01. Wyposażona jest ona w sensor oświetlenia i może automatycznie regulować siłę natężenie światła – dzięki temu w trakcie jazdy rowerzysta nie musi odrywać rąk od kierownicy aby zmienić tryb w lampie wraz ze zmianą warunków oświetlenia.

Źródłem światła w nowej lampie jest dioda Cree XP-E LED świecącą z maksymalną mocą 140 lm, zaś zasilanie zapewniają dwa akumulatory litowe, każdy o pojemności 1200 mAh Ładowanie lampki odbywa się za pomocą kabla USB – co pozwala na ładowanie jej np. z komputera, w domu gdy surfujemy po sieci, czy z banku energii zabranego na kilkudniową wycieczkę.

Mactronic, StreetMactronic, Street.01

Strumień światła oświetli drogę w odległości do 100 metrów, a czas pracy urządzenia to od 6 do 10 godzin w zależności od natężenia światła.

Czas jej ładowania wynosi 3 godziny, a poziom naładowania odczytać można ze wskaźnika poziomu baterii.

STREET.01 wykonany jest z połączenia tworzywa ABS oraz aluminium. Wraz z akumulatorami lampa waży 125 gram, a jej wymiary to: 80 x 48 x 100 mm. Ma bardzo nowoczesny, opływowy kształt, który w połączeniu z biało czarną kolorystyką nadaje lampie atrakcyjny wygląd.

Urządzenie spełnia wymogi normy IPX4 co zapewni jej bryzgoszczelność przy gorszej deszczowej pogodzie, która często zdarza się jesienią. Warto odnotować, że jest to kolejna, po WALLe II, lampka tej marki, która uzyskała dopuszczenie do sprzedaży na rynku niemieckim.

Informacja prasowa marki Mactronic

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0