HomeRynek outdoorImprezy outdoor

Podsumowanie targów sportowych POZNAŃ SPORT FAIR 2014

Za nami trzecia, jakże udana edycja, targów sportowych POZNAŃ SPORT FAIR będąca jedną z największych imprez sportowych w Polsce. Wraz z nimi do lamusa przeszedł również 15. Poznań Maraton towarzyszący targom.

W dniach 10-12 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich swoje produkty zaprezentowało blisko 60 wystawców, którzy ze względu na towarzystwo Poznań Maratonu swoją ofertę skierowali głównie do biegaczy. Na stoiskach można było nie tylko obejrzeć, ale także zakupić obuwie i odzież biegową, książki poświęcone tematyce biegania, odżywki i suplementy dla biegaczy, a także zasięgnąć rady dietetyków, fizjoterapeutów oraz trenerów. Uzupełnieniem oferty targowej były stoiska rowerowe, przedstawicielstwa innych europejskich maratonów i ośrodki sportowe.

Po raz pierwszy mieliśmy przyjemność gościć Polską Federację Nordic Walking oraz International Outdoor Activities Institute, którzy wspólnie propagowali ideę chodzenia z kijkami.

Z myślą o naszych wystawcach, jak i zwiedzających przygotowaliśmy bogaty program wydarzeń towarzyszących. Trzy targowe dni obfitowały w liczne specjalistyczne spotkania. Pierwszego dnia gościliśmy Fundację Kibica, która dla sportowych sympatyków przygotowała innowacyjny projekt Sportowego Cash Backu.
O merytorycznym obliczu sportu rozprawiali wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Za sprawą Marty Rybko i treningu pilates można było uwolnić ciało od złych nawyków, a dzięki Sylwii Weisenberg sprawdzić na czy polega nowatorska metoda ćwiczeń „Tonique”.

Podczas drugiego dnia targów za sprawą firmy ASICS można było poddać się profesjonalnemu badaniu stopy. Adam Klein, redaktor naczelny serwisu bieganie.pl zaprezentował nowy, innowacyjny system katalogowania
i klasyfikowania butów biegowych, dzięki któremu, nauczymy się rozumieć swoje obuwie.

To także prelekcje dla biegaczy prowadzone przez mistrzów: Jerzego Skarżyńskiego oraz Arkadiusza Gardzielewskiego. Podczas targów miała miejsce również prezentacja nowoczesnych kijów Bungy Pump. Przez wszystkie trzy targowe dni działało także boisko Akademii Piotra Reissa, na którym dochodziło do licznych sportowych potyczek: pomiary odległości i strzału oraz tor przeszkód. Tereny MTP przeżywały prawdziwe oblężenie, stały się miejscem treningów, przygotowań i odbioru pakietów startowych przez tysiące maratończyków.

Poznań Sport Fair to również doskonała okazja do propagowania czytelnictwa.
W tym roku na targach swoją promocję miały cztery książkowe publikacje: „Slow jogging” autorstwa Hiroaki Tanaka i Magdaleny Jackowskiej, Jerzego Skarżyńskiego  „Maraton” i „Biegiem przez życie” oraz książka Beaty Sadowskiej „I jak tu nie biegać”. Można było spotkać autorów, porozmawiać z nimi, wziąć autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Najważniejszym i najbardziej szczytnym wydarzeniem tegorocznej edycji PSF była akcja charytatywna „Kilometry na wagę szpiku” zorganizowana na rzecz podopiecznych Fundacji Drużyna Szpiku przy współpracy Międzynarodowych Targów Poznańskich, Merlin.pl i FitCast. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się zebrać i przekazać na konto Fundacji ponad pięć tysięcy złotych.

Trzeci dzień targów, jak co roku zdominowany został przez Poznań Maraton, gdyż ponownie START i META zlokalizowane były na terenie MTP. W sumie od piątku do niedzieli targi odwiedziło ponad 20 000 tysięcy osób, tych uprawiających sporty zawodowo, jak i tych z hobbistycznym nastawieniem.

Już dziś, gorąco zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji targów POZNAŃ SPORT FAIR. Kończąc jedną edycję, już myślimy o kolejnej. Możemy śmiało zapewnić, że będzie jeszcze bardziej sportowo. Pokażemy Wam jeszcze więcej produktów, jeszcze więcej wydarzeń i pozytywnych, sportowych emocji.

Więcej informacji na: www.sportfair.mtp.pl.

Informacja prasowa

***

Patronat medialny nad targami Poznań Sport Fair objął portal i magazyn 4outdoor Biznes 


KOMENTARZE

WORDPRESS: 0