HomeImprezy outdoor

Podsumowanie sezonu sportowego Garmin 2014

W mijającym sezonie Garmin patronował dwóm ogólnopolskim sportowym wydarzeniom: Garmin Iron Triathlon oraz Garmin MTB Series.

Zawody Garmin Iron Triathlon już na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych w naszym kraju gromadząc z roku na rok coraz więcej zawodników i obejmując swoim zasięgiem coraz więcej polskich miast. Zorganizowany w tym roku po raz pierwszy, przekornie w północnej części kraju, cykl Garmin MTB Series zyskał uznanie zawodników a frekwencja przerosła oczekiwania.

Cieszymy się z rosnącego zainteresowania sportem, zarówno w amatorskiej jak i wyczynowej formule. Frekwencja i atmosfera na Garmin Iron Triathlon i Garmin MTB Series jasno pokazują, że Polacy pokochali aktywność. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznych edycji i obiecujemy dołożyć wszelkich starań, żeby sprostać organizacyjnym wyzwaniom w przyszłym sezonie – mówi Jakub Szałamacha, Garmin Polska.

Garmin Iron Triathlon – pierwsze charytatywne zawody triathlonowe w Polsce i rekordowa frekwencja

Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie rekordową liczbę 2177 zawodników w 5 polskich miastach: Górznie, Gołdapi, Radkowie, Ślesinie i Piasecznie. Tegorocznej edycji towarzyszyły również zawody triathlonowe dla najmłodszych amatorów tej dyscypliny – Garmin Kids, przeznaczone dla zawodników w wieku od 6 do 17 lat.

Zawody Garmin Iron Triathlon organizowane są od 2012 roku, ale tegoroczne zmagania przejdą do historii jako pierwsze zawody triathlonowe w Polsce, gdzie każdy zawodnik miał okazję pomóc. Z każdego opłaconego wpisowego na dystansie ¼ Ironman na rzecz Fundacji Synapsis przekazane zostało 5 zł na wdrożenie programu wczesnej diagnozy autyzmu u dzieci. Łącznie podczas 5 części cyklu zebrano 10150 zł. Tym samym Garmin Iron Triathlon stał się pierwszą triathlonową imprezą charytatywną w Polsce. W klasyfikacji końcowej niekwestionowanym zwycięzcą był Mikołaj Luft z czasem 08:31:09. Wśród Pań najlepszym czasem mogła pochwalić się Małgorzata Szczerbińska (09:21:36).

2 stycznia 2015 r. na stronie www.irontriathlon.pl ruszają zapisy na kolejną edycję Garmin Iron Triathlon, która oprócz tegorocznych lokalizacji obejmie również Kaszuby.

Sezon 2015 przyniesie niewielkie zmiany w cyklu. „W 2015 cykl zostanie powiększony o jedne zawody, co sprawi, że łącznie będzie można wystartować w 6 imprezach, natomiast 4 najlepsze    z nich będą brane pod uwagę przy klasyfikacji generalnej całego cyklu. Czas końcowy danej imprezy jest sumowany z innymi 3 zawodami z cyklu, dzięki czemu utworzy się ranking najlepszych zawodników.” – tłumaczy organizator, Filip Szołowski z Labosport Polska. 

Więcej informacji na temat zawodów Garmin Iron Triathlon można znaleźć na stronie www.irontriathlon.pl oraz na profilu Facebook.com/Iron Triathlon.

Garmin MTB Series – udany debiut na polskiej mapie MTB

Garmin MTB Series to pierwsza impreza MTB pod patronatem Garmin, której głównym założeniem było zgromadzenie w jednym miejscu miłośników dwóch kółek, błota, piasku, dużych kamieni i stromych zjazdów. Tegoroczna, inauguracyjna edycja odbyła się na przełomie września i października 2014 w Gdańsku, Elblągu i Kątach Rybackich, gromadząc łącznie 740 zawodników. Na każdym etapie na uczestników czekała do pokonania pętla o długości ok. 15 km. Każdy etap cyklu rozgrywany był na trzech dystansach: mini, midi i maxi. Spośród wszystkich zawodników tylko 75 osób ukończyło wszystkie 3 etapy: 7 osób na dystansie mini, 47 osób na dystansie midi i 21 osób na dystansie maxi.

Frekwencja w inauguracyjnym sezonie przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, a zawody z pewnością wpiszą się w kalendarz niejednego zawodnika. Bardzo dobrze sprawdziła się koncepcja trzech etapów odbywających się tydzień po tygodniu. Formuła zostanie podtrzymana w przyszłym roku – podsumowuje Filip Szołowski, Labosport.

Przyszłoroczna edycja cyklu odbędzie się w terminach:

  • 20.09.15 – ETAP I
  • 27.09.15 – ETAP II
  • 04.10.15 – ETAP III

Więcej informacji na temat zawodów Garmin MTB Series można znaleźć na stronie www.mtbseries.pl oraz na profilu Facebook.com/MTB Series.

źródło: Garmin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0