HomeRynek outdoor

European Outdoor Group wita pierwszych członków handlu detalicznego

Organizacja European Outdoor Group (EOG) z zadowoleniem powitała sześciu nowych członków, w tym pierwszych detalistów. Stowarzyszenie, które zostało założone w 2003 roku przez 19 największych firm outdoorowych, obecnie liczy 66 członków oraz 10 członków będących stowarzyszeniami (w tym Polish Outdoor Group).

W związku z niedawną decyzją EOG, by do organizacji mogli dołączyć także przedstawiciele handlu detalicznego, nowymi członkami stowarzyszenia zostali: grupa SportScheck, Transa Backpacking AG, Sport 2000 oraz STMI (Sports Trade Marketing International).

Ponad to, nowym członkiem EOG została czeska, specjalistyczna marka wspinaczkowa – Singing Rock oraz czeskie stowarzyszenie rynku sportowego AVOZ. Jak zapewniają przedstawiciele EOG, dodanie tych sześciu nowych członków sprawia, że organizacja staje się jeszcze bardziej reprezentatywna dla całej branży. Co ważne, kolejni nowi członkowie będą powitani w nadchodzących tygodniach.

Rolf Schmid, prezes EOG, komentuje: EOG jest reprezentatywna dla całej branży outdoorowej bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, a dodanie nowych członków wzmacnia ten aspekt, umacniając także naszą pozycję z perspektywy biznesowej i geograficznej. Rynek jest w fazie krytycznej, nastąpiło spowolnienie, zachowanie grupy również się zmienia. I choć każdy z graczy może spełnić swoją indywidualną rolę w obecnych wyzwaniach rynku, to wybranym, wielkim zadaniom możemy podołać tylko przy silnej współpracy. Cieszymy się na współdziałanie z nowymi członkami, jak i każdym, kto będzie z nami podążał, by budować jeszcze silniejszą i bardziej zrównoważoną branżę outdoorową w Europie.

Natomiast, Stefan Herzog, CEO SportScheck, dodaje:

Tylko pracując razem można zwiększyć zaangażowanie konsumentów ostatecznych i pchnąć do przodu tę najważniejszą kategorię w branży sportowej. Dlatego właśnie cieszymy się na to, że EOG zmienił statut i rozszerzył współpracę o przedstawicieli handlu detalicznego. Nie ma dla nas wątpliwości, że będziemy wyciągać rękę do ścisłej współpracy. Istnieje wiele różnych projektów, w których firmy outdoorowe mogą razem współdziałać, bez względu na kraj pochodzenia. 

Firmy zainteresowane dołączeniem do stowarzyszenia European Outdoor Group proszone są o kontakt na adres: info@europeanoutdoorgroup.com lub pod telefonem: +44 (0) 1539 727255.

Źródło: EOG

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0