HomeNowości z rynku

Polartec® Power Shield® – dwa w jednym

System ubioru w tradycyjnej formie składał się z oddzielnej warstwy izolacyjnej oraz warstwy zewnętrznej. W takim zestawieniu warstwa izolacyjna zapewniała oddychalność, a warstwa zewnętrzna chroniła przed wilgocią. Obecnie na popularności zyskuje sofshell – materiał łączący cechy obydwu warstw w jedną.

W ofercie Polartec®, innowacyjnego pioniera na rynku tekstyliów znajdziemy Polartec® Power Shield® – unikalny materiał z membraną, który przepuszcza powietrze. Polartec® Power Shield® łączy wodoszczelność, oddychalność i doskonały komfort termiczny w jednej warstwie odzieży. Został zaprojektowany z myślą o miłośnikach sportu, dlatego też jest rozciągliwy i odporny na otarcia. W rezultacie idealnie sprawdza się podczas takich sportów jak  narciarstwo, snowboard czy wspinaczka górska i trekking. 

W ofercie słowackiej marki Zajo znajdziemy kurtki softshell wykonane właśnie z Polartec® Power Shield®. Model Volcano Tech to techniczna, wiatroszczelna kurtka, która z powodzeniem zastępuje system warstwowy. Mniejsza liczba powłok w praktyce przekłada się na wyjątkową lekkość i swobodę ruchów. W tej wersji Power Shield® został  wzbogacony o stretch, dzięki czemu nie krępuje ruchów i pozwala czerpać maksimum przyjemności podczas uprawiania wszelkiego rodzaju sportów. Kurtka Volcano Tech posiada nowoczesny, dopasowany krój i jest dostępna w kilku wariantach kolorystycznych.

Zajo, Volcano TechZajo, Volcano Tech

Softshell został również doceniony przez norweską markę NFM, która tworzy odzież dedykowaną wojsku i policji. Owocem współpracy tej marki z Polartec® jest bluza Garm® Softshell Combat Shirt, która w 2013 roku otrzymała prestiżowe wyróżnienie Polartec Apex Design. Została uszyta z dzianin Polartec® – Power Dry® FR wykorzystanej na torsie i pod ramionami oraz Polartec® Power Shield® FR na ramionach i rękawach. To połączenie zapewnia niezrównany komfort termiczny i ochronę w trudnych warunkach pogodowych. 

NMF, Garm® Softshell Combat ShirtNMF, Garm® Softshell Combat Shirt

Polartec® Power Shield świetnie sprawdził się w kurtkach softshell czy bluzach. Nie inaczej jest w przypadku spodni. Miłośnicy sportów zimowych nie przejdą obojętnie obok modelu Millet Touring Shield.

Millet Touring ShieldMillet Touring Shield

To skitourowe spodnie o technicznym kroju wykonane właśnie z materiału Polartec® Power Shield®. Model ten charakteryzuje się elastycznością i oddychalnością, a jednocześnie zapewnia znakomitą ochronę przed wilgocią.

Informacja prasowa marki Polartec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0