HomeNowości z rynku

Nowe skarpety biegowe marki Smartwool

W nowym sezonie biegowym marka Smartwool, producent skarpet i odzieży z wełny merino, wprowadza do sprzedaży nowe modele lekkich i świetnie oddychających skarpet. Run Light Elite to najbardziej zaawansowane skarpety w kolekcji Smartwool, które – poprzedzone latami testów i prototypów – w końcu prezentują się w swojej ostatecznej wersji.

Stworzyliśmy absolutnie perfekcyjne i najwygodniejsze na świecie skarpety biegowe, zupełnie różne od tych, które w naszej firmie powstawały wcześniej – przyznaje John Ramsey, odpowiedzialny za rozwój w firmie Smartwool.

Celem, który przyświecał wieloletnim testom prototypów było zaprojektowanie modelu, który byłby dedykowany do tak wymagającej aktywności, jaką jest bieganie. Biegacze spędzają wiele godzin na nogach podczas treningów czy zawodów. Skarpeta biegowa musi zatem zapewniać maksymalny komfort użytkowania poprzez idealne dopasowanie do stopy. 4 Degree™ elite fit system, czyli specjalny, czterostopniowy system dopasowania sprawia, iż skarpeta pozostaje zawsze na swoim miejscu. Miejsca najbardziej narażone na otarcia zostały dodatkowo wzmocnione.

Amortyzację dobrano tak, by zapewnić jak najwięcej komfortu tam, gdzie jej potrzeba, czyli na piętach i palcach. Na palcach zastosowano płaskie szwy, by biegacz w żadnym momencie biegu nie myślał o tym, że coś go uwiera lub obciera. Cechuje je niska waga, niezbędna do tego, by czuć lekkość w bieganiu. Skarpeta posiada dopasowane odpowiednio do płci strefy wentylacji, które odpowiadają za właściwą termikę stopy i odprowadzają wilgoć. Ze względu na specyficzną budowę stopy kobiet w modelach dla Pań zastosowano zwężenie w okolicy pięty. Smartwool szczyci się tym, że skarpety tej marki wytrzymują więcej niż noszone obuwie. Również w przypadku skarpet biegowych nie może być inaczej. Gwarancją trwałości jest technologia ReliaWool™.

PhD Run Light Elite występują w wersji damskiej i męskiej i w różnych długościach: Micro, Mini i Low Cut.

Skarpety te będą idealnych wyborem wszystkich biegaczy, którzy uwielbiają długie dystanse, gdyż idealnie amortyzują piętę i chronią przed otarciami, a ich żywotność sprawi, że niejeden bieg ukończony ze świetnym wynikiem będzie kojarzył się właśnie ze Smartwool Run Light Elite. Będą służyć długo i dobrze.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0