HomeImprezy outdoor

Polartec sponsorem Red Fox Adventure Race

Polartec, dostawca najnowszych rozwiązań w dziedzinie tekstyliów wesprze 14. edycję Red Fox Adventure Race, który odbędzie się w dniach 11-14 czerwca 2015 r. w Rosji. W tym roku w zawodach po raz pierwszy wystartuje reprezentacja składająca się z samych kobiet. Zawodniczki zmierzą się z tym wyzwaniem w strojach marki Red Fox uszytych z materiałów Polartec.

Red Fox Adventure RaceRed Fox Adventure Race

Wyścig odbędzie się w malowniczej Karelii, jednej z północnych republik Federacji Rosyjskiej. Śmiałkowie będą mieli za zadanie pokonać trasę wytyczoną wzdłuż linii brzegowej jeziora Onega przez znanego organizatora rajdów przygodowych Vitaliya Chegarovskiyego. Poszczególne części tego rajdu zawodnicy przemierzą pieszo, w biegu, na rowerze, kajakiem, wspinając się, płynąc oraz brodząc w leśnych mokradłach. Pokonanie tego dystansu będzie nie lada sprawdzianem dla ich fizycznej i psychicznej wytrzymałości. 

Zawodnicy mają do wyboru dwie konkurencje różniące się od siebie nie kilometrażem, a czasem, w którym drużyny muszą je przebyć – 48 godzinny RFAR „Short” oraz RFAR „Long” z wymaganym czasem ukończenia 72 godziny. Uczestnicy mogą startować w zespołach 2- lub 4-osobowych. W większych grupach musi startować przynajmniej jedna kobieta. W tym roku po raz pierwszy w historii zawodów w 4-osobowym zespole wspieranym przez markę Red Fox i Polartec wystartują same przedstawicielki płci pięknej. 

Uczestnicy wyścigu będą musieli zmierzyć się nie tylko z własnymi ograniczeniami, ale przede wszystkim z dziką przyrodą regionu Karelii. Pewne wyobrażenie o niej daje instrukcja dotycząca zasad reagowania w sytuacji spotkania niedźwiedzia zamieszczona na stronie zawodów. Jednak nawet dzikie zwierzęta i wizja ekstremalnego wysiłku nie odstraszyły zawodników (i zawodniczek!), którzy w rajdzie Red Fox wezmą udział już za miesiąc.

Więcej informacji na stronie: http://www.adventure-race.redfox.ru

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0