HomeNowości z rynku

The North Face – nowa kolekcja Hike 2.0.

Seria The North Face „Power In Me”, to trzy krótkie filmy pokazujące, iż odkrywcą jest każdy z nas. Niezależnie od wieku, płci czy wykonywanego zawodu, pragnienie eksploracji i chęć poznawania tego, co nieznane, to nieodłączny element ludzkiej natury.

Bohaterem trzeciego epizodu zatytułowanego „From 9 to 5” jest Fearghal O’Nuallain. Brytyjczyk, na co dzień nauczyciel geografii w Londynie, raz w tygodniu, wraz z grupą podobnych mu miłośników outdooru wyrusza na wyprawę w nowym, nieznanym im jeszcze kierunku. O’Nuallain pielęgnuje w sobie ducha podróżnika, gdyż jak sam mówi: Każda z nich jest wyjątkowa, każda ma własną tożsamość i każda zmienia sposób w jaki patrzysz na świat.

To właśnie z myślą o jemu podobnych odkrywcach „po godzinach” zaprojektowana została nowa kolekcja firmy The North Face – Hike 2.0. Powstałe przy współpracy ze wspieranymi przez markę podróżnikami i sportowcami produkty, mają zapewnić komfort i swobodę ruchów amatorom pieszych wypraw w każdym terenie i niezależnie od panujących warunków.

Podstawowymi elementami nowej kolekcji są: koszulka Go Light Go Fast i szorty Speedlight. Zostały one wykonane z lekkich, rozciągliwych i szybko schnących tkanin. Szorty dodatkowo wykończono hydrofobową powłoką DWR, dzięki czemu nie złapią zbyt szybko wilgoci.

The North Face, Go Light Go FastThe North Face, Go Light Go Fast

The North Face, SpeedlightThe North Face, Speedlight

Latem, dłuższe wędrówki często rozpoczynają się wcześnie rano, kiedy – zwłaszcza w górach – temperatury bywają znacznie niższe niż w ciągu dnia. Także wieczorami w dolinach potrafi zrobić się naprawdę chłodno. Kurtka Thermoball Hybrid Hoodie to idealne rozwiązanie na takie warunki.

The North Face, Thermoball Hybrid HoodieThe North Face, Thermoball Hybrid Hoodie

Przy jej produkcji wykorzystywana jest technologia Thermoball™, która bez wątpienia zrewolucjonizowała sposób ocieplania odzieży wierzchniej. Dzięki zastosowaniu mikrowłókien tworzących małe, okrągłe skupiska, możliwe jest zapewnienie właściwości termicznych, podobnych do tych jakie ma gęsi o sprężystości 600 cuin. Jednocześnie, w przeciwieństwie do puchu, materiał ten utrzymuje swoje właściwości nawet po zamoknięciu. Szybkie odprowadzanie pary wodnej, powstającej w czasie wysiłku fizycznego zapewni elastyczna tkanina, znajdująca się na bokach i na rękawach. Kurtka dzięki możliwości zwinięcia się do bardzo małych rozmiarów, nie zajmuje zbyt dużo miejsca w plecaku.

Obok cieplejszej warstwy, swoje miejsce w plecaku powinna znaleźć także lekka kurtka przeciwdeszczowa. Przykładem może być The North Face Pursuit wykonana z tkaniny HyVent, która zapewni doskonałą ochronę przed deszczem i wiatrem, jest przy tym bardzo pakowna, więc doskonale spełni rolę „warstwy awaryjnej.”

The North Face, Pursuit JacketThe North Face, Pursuit Jacket

Solidne i wygodne obuwie, to absolutna podstawa dla każdego podróżnika. Model Hedgehog Fastpack Lite GTX został zaprojektowany z wykorzystaniem doświadczeń zebranych przy produkcji obuwia dla biegaczy górskich. Podeszwa środkowa z technologią Cradle zapewnia idealne połączenie stabilności i amortyzacji, natomiast bezszwowa przyszwa jest wyjątkowo lekka i doskonale dopasowuje się do stopy. Buty te są bardzo lekkie, a dzięki membranie Gore-Tex sprawdzają się również podczas trudnych warunków atmosferycznych.

The North Face, Hedgehog Fastpack Lite GTXThe North Face, Hedgehog Fastpack Lite GTX

Uzupełnieniem wyposażenia podczas wypadu za miasto jest dobry plecak. Lekki Litus o pojemności 32 l, który w łatwo dostępnej komorze głównej zmieści wszystkie niezbędne w czasie pieszych wędrówek rzeczy. Wzorowany na siatce trampoliny panel tylny zapewnia odpowiednią wentylację oraz stabilizację ciężaru.

The North Face, LitusThe North Face, Litus

Wraz z coraz dłuższymi i cieplejszymi dniami możliwości eksploracji jest coraz więcej. Warto wykorzystać wiosenną pogodę, by choć na chwilę uciec z miasta, odkryć nowe miejsca i szlaki, a także rozbudzić w sobie ducha prawdziwego podróżnika. W końcu drzemie on w każdym z nas…

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0