HomeNowości z rynku

Nowości na lato od marki Millet: buty Super Trident GTX oraz plecak Prolighter 30

Francuska marka Millet to światowy lider w produkcji sprzętu wysokogórskiego – zaczynając od bardzo specjalistycznej odzieży, poprzez plecaki, śpiwory i obuwie, na drobnych akcesoriach kończąc.

Warto wspomnieć, że za każdym produktem Milleta stoją rozwiązania technologiczne, dedykujące dany produkt określonym rodzajom turystyki mniej lub bardziej zaawansowanej.

Produkty marki są tworzone oraz testowane przez przewodników górskich Compagnie de Guides de Chamonix, stowarzyszenia którego Millet jest oficjalnym partnerem w zakresie sprzętu.

Na sezon lato 2015 Millet proponuje dwa nowe produkty: buty Super Trident GTX oraz plecak Prolighter 30. Obydwa mogą być polecane zarówno bardziej amatorskim, jak i profesjonalnym użytkownikom.

Super Trident GTX to lekki i nowoczesny but podejściowy z linii Alpine Approach, zapewniający ochronę i wysoką przyczepność do podłoża.

Millet, Super Trident GTXMillet, Super Trident GTX

Wyposażona w stabilizator konstrukcja Alpine Fluid Control dobrze trzyma piętę, pozostawia jednocześnie komfort dla śródstopia oraz precyzję w palcach dla wyczucia przyczepności i płynnego poruszania się w terenie. But chroni staw skokowy dzięki wyższej, skórzanej cholewce, a głębokie i lekko asymetryczne sznurowanie pozwala na najlepsze dopasowanie do każdej stopy.

Super Trident GTX jest całkowicie nieprzemakalny i oddychający dzięki zastosowaniu membrany Gore-Tex®. Wewnętrzna, higieniczna wyściółka z technologią szybkiego wysychania, zapewni komfort nawet po kilku nieprzerwanych dniach użytkowania.

Millet, Super Trident GTXMillet, Super Trident GTX

Podeszwa w Super Tridentach to Vibram Mulaz, wyposażona w tzw. climbing zone, czyli w specjalną strefę z przodu buta, która znacząco wspomaga przyczepność podczas podejścia. Model ma dobrze wzmocniony czubek oraz cały otok. Podeszwa ma konstrukcję wielowarstwową, co zapewnia jej usztywnienie, ale równocześnie warstwa pianki Eva doskonale pochłania wstrząsy.

Dostępne kolory: czarny i czerwony.

Prolighter 30 to techniczny plecak do całorocznej, nowoczesnej wspinaczki w lodzie, śniegu i w skałach. Liczne zastosowane rozwiązania zapewniają wszechstronność tego modelu.

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest system nośny X-Lighter Back™. To termicznie ukształtowana pianka o wysokiej gęstości, tworząca kanał wentylacyjny przechodzący jednocześnie w szelki pozbawione szwów. Daje to efekt niezwykłego komfortu w kontakcie z plecami, nawet gdy plecak jest bardzo ciężki.

Millet, Prolighter 30Millet, Prolighter 30

Kształt tego modelu jest typowo wspinaczkowy – jest bardzo wąski, wydłużony, z dobrze wyważonym środkiem ciężkości. Plecak oferuje możliwość troczenia różnego rodzaju sprzętu, w zależności od potrzeb. Uchwyt do przenoszenia czekana chroniący ostrze, to stworzony przez Milleta FPP Ergo™ Ice-Axe holder. Dodatkowo do plecaka możemy przytroczyć kije lub linę. Do mocowania nart służy specjalny uchwyt. Mamy również możliwość mocowania kasku do klapy.

W plecaku Prolighter 30 pas biodrowy jest wszyty na stałe, natomiast posiada możliwość regulacji, jest dobrze wentylowany i miękki. Można go swobodnie przepiąć na przód plecaka, kiedy na przykład idziemy w uprzęży. Dzięki wszyciu solidnych szpejarek, istnieje również możliwość mocowania kości lub karabinków do samego pasa biodrowego.

Plecak jest bardzo lekki, waży jedynie 1140 g. Mocna tkanina komory głównej ze strukturą plastra miodu oraz dno z Cordury, czynią ten model bardzo trwałym i godnym polecenia.

Informacja prasowa marki Millet

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0