HomeRynek outdoor

Polartec i Pontetorto rozstrzygają konflikt prawny i zawiązują spółkę

Polartec  Sp. z o.o. i Pontetorto S.A. z przyjemnością ogłaszają, że udało im się dojść do ugody w trwającej sprawie sądowej dotyczącej prawa do własności intelektualnej.

Polartec wniósł pozew przeciwko Pontetorto zeszłego lipca w niemieckim sądzie, dochodząc rekompensaty za domniemane naruszenie patentu.

Jako marka oparta na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań tekstylnych Polartec musi zawzięcie bronić swojej własności intelektualnej. Mimo tego, że rozpoczęliśmy sprawę przeciwko Pontetorto jako jedna ze stron konfliktu odkryliśmy, że mamy ze sobą dużo wspólnego i zażegnaliśmy konflikt pełni dobrych myśli na przyszłość. Bardzo się cieszę na współpracę z Enrico i Luigim Banci, która pozwoli zaoferować naszym klientom to, co najlepsze w naszych obu firmach – mówi Gary Smith, Dyrektor Generalny firmy Polartec.

Enrico Banci, Dyrektor Generalny Pontetorto dodaje: Z przyjemnością ogłaszamy to historyczne porozumienie. Trwająca sprawa sądowa pozwoliła nam znaleźć wspólną płaszczyznę i szansę na partnerstwo z firmą Polartec, na skutek czego doszliśmy do ugody. Zawsze szanowaliśmy i podziwialiśmy reputację i pozycję firmy Polartec jako firmy nowych technologii. Czujemy się zaszczyceni i dumni, będąc partnerem do spraw rozwoju strategicznego i jesteśmy pewni, że rezultatem tej współpracy będą lepsze produkty i usługi, a jednocześnie rozwój przyszłych badań dotyczących produktów tekstylnych. Specjalne podziękowania dla Gary’ego Smitha, Dyrektora Generalnego firmy Polartec za jego pewność i osobiste zaangażowanie demonstrujące zaufanie i wizję przyszłości.

O Polartec

Polartec Sp. z o.o. jest najwyższej jakości producentem innowacyjnych rozwiązań tekstylnych. Od opracowania nowoczesnego syntetycznego polaru w 1981 roku inżynierzy firmy Polartec nie przestają przesuwać granic możliwości technologii tkanin. Dzisiaj Polartec zaopatruje świat w najbardziej zaawansowane innowacje tkanin. Produkty firmy Polartec obejmują zarówno lekkie materiały odprowadzające wilgoć, jak i odzież izolacyjną i ochronną i są wykorzystywane przez wiodące marki odzieżowe, Armię Stanów Zjednoczonych i inne armie świata, przy ochronie przed ogniem, jako stroje robocze oraz przez rynek tapicerski. Więcej informacji na stronie polartec.com. 

O Pontetorto 

Ewoluując od produkcji tradycyjnych wełnianych produktów polarowych i welurowych, które od 1952 roku charakteryzowały długą historię odzieżową zakładu, w 1985 roku Pontetorto rozpoczęło produkcję poliestrowego polaru. Z biegiem lat liczba produktów wzrosła poprzez wykorzystanie coraz bardziej zaawansowanych włókien i, przede wszystkim, rozwój unikalnych procesów wykańczania, które przyniosły sławę jednej z marek Pontetorto – „Tecnopile”. Dzisiaj ta marka reprezentuje najwyższy standard jakości i oferuje szeroką paletę produktów: najbardziej zaawansowane lekkie materiały bieliźniane, wiele polarów o różnych gramaturach, ze strechem oraz bez, sklejone, wielowarstwowe, softshelle z ochroną przeciwwiatrową, wodoodporne i oddychające membrany zaprojektowane, aby zaoferować pełną ochronę nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych. Pontetorto pracuje ściśle z największymi markami sportowymi i outdoorowymi na świecie, aby opracowywać zaawansowane technologicznie tkaniny. Pontetorto podąża za unikalną ideą używania technologii w celu tworzenia przyjaznego dla ludzi i ciała doświadczenia noszenia ubrań, posuwając się tak daleko jak stworzenie specjalnego oddziału dla ubrań roboczych. Nasze tkaniny przynoszą uczucie komfortu i estetyki, których można doświadczyć tylko nosząc je.  

Informacja firmy Polartec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Anonim 9 lat ago

  fuzja. No to w kwesti dzianin termicznych będziemy mieli kilka lat zastoju z intensywnym rozwojem marketingowej nowomowy.

 • comment-avatar
  Anonim 9 lat ago

  kto z kim?. „Polartec Sp. z o.o. i Pontetorto S.A. z przyjemnością ogłaszają, że udało im się dojść do ugody”
  O! a była sprawa między nimi?
  Z tego co można znaleźć w prasie, to raczej była spawa między Polartec, LLC i Pontetorto S.P.A.