HomeNowości z rynku

Nowa kolekcja Fjällräven impregnowana bez wykorzystania fluorokarbonów

W ostatnim czasie media europejskie szeroko zainteresowały się tematem impregnacji odzieży outdoorowej przy użyciu związków fluorokarbonu. Temat ten jest bliski marce Fjällräven, która przez ostatnie pięć lat pracowała nad eliminacją szkodliwych substancji i dziś produkuje odzież wolną od toksycznych związków fluorokarbonowych.

Cieszymy się, że ten temat jest w centrum uwagi. Zauważyliśmy duże zainteresowanie naszą najnowszą kolekcją Keb Eco-Shell, przy impregnacji której również nie zastosowaliśmy związków fluorokarbonu – mówi Martin Axelhed, CEO Fjällräven.

Fjallraven, Keb EcoFjallraven, Keb Eco

O wysokiej toksyczności związków fluorokarbonowych dla środowiska wiadomo od dawna, jednak przeprowadzone niedawno badania wykazały ich obecność w miejscach oddalonych od cywilizacji. Substancje te są wykorzystywane, poza innymi zastosowaniami, do ochrony odzieży przed brudem oraz przemakaniem. Badania te to rękawica rzucona wszystkim producentom odzieży outdoorowej. Przemysł ten został postawiony przed trudnym wyzwaniem – detoksykacji i odejścia od stosowania tych szkodliwych substancji. 

To dobrze, że temat jest poruszany coraz częściej. W Fjällräven byliśmy świadomi tego problemu od wielu lat i aktywnie działaliśmy nad programem eliminacji toksycznych związków z naszych metod produkcji – dodaje Martin Axelhed, CEO Fjällräven.

Wiosenna kolekcja 2015 była kamieniem milowym w procesie produkcji marki, ponieważ każdy produkt zaimpregnowany został bez użycia związków fluorokarbonu. Obecnie firma wykonuje kolejny krok, wprowadzając nową kolekcję Keb Eco-Shell – serię wysokiej jakości wodoodpornej odzieży, która została opracowana i wyprodukowana przy najmniejszym możliwym wpływie na środowisko.

Tkanina zewnętrzna, nowej trójwarstwowej membrany Eco-Shell, wykonana została z poliestru pozyskanego z recyklingu i zaimpregnowana preparatem bez związków fluorokarbonu. Wszystkie trzy warstwy wyprodukowane są z 100% poliestru, co oznacza, że w przyszłości można je poddać recyklingowi.

Na wiosnę 2016 Fjällräven poszerzy swoją „zieloną” kolekcję o lekkie kurtki przeciwdeszczowe przeznaczone do trekkingu.

Robimy co w naszej mocy, aby pozostać w czołówce rozwijających się marek, które przy produkcji mają mniejszy wpływ na środowisko, zachowując jednocześnie w swoich produktach funkcjonalność i trwałość – mówi Martin Axelhed.

Fakty: Keb Eco-Shell jest nową kolekcją odzieży membranowej Fjällräven, która charakteryzuje się funkcjonalnością, wyprodukowaną przy możliwie najniższym wpływie na środowisko. Seria składa się z dwóch kurtek, anoraka i dwóch par spodni. Staranne wykonanie oraz zastosowanie szczegółowych detali sprawia, że odzież sprawdzi się podczas trekkingu w trudnym terenie – jest lekka, ale jednocześnie wytrzymała. Podstawą nowej serii jest nowo opracowany trójwarstwowy materiał Eco-Shell – oddychający, odporny na wiatr i deszcz. Zewnętrzna warstwa, impregnowana bez użycia związków fluorokarbonu, wykonana została z poliestru pozyskanego z recyklingu. Tkanina Eco-Shell 3-Layer Stretch jest rozciągliwa i naturalnie dostosowuje się do ruchów użytkownika. Wykonana w całości z poliestru nadaje się do powtórnego recyklingu. http://www.fjallraven.pl/przewodniki/przewodnik-po-materia/keb-eco-shell/eco-shell

Więcej informacji na: http://www.fjallraven.pl/

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0