HomeRynek outdoor

Zapraszamy na dyskusję panelową pod patronatem Polish Outdoor Group

W przyszłym tygodniu, w dniach od 21 do 22 października w Warce odbędzie się ISPO ACADEMY. Pierwszego dnia seminarium, oprócz specjalistycznych wykładów, będzie miała miejsce dyskusja panelowa pod patronatem Polish Outdoor Group.  

Na spotkanie zaproszeni są wszyscy zainteresowani kondycją i przyszłością rynku outdoorowego w Polsce. 

W dyskusji dotyczącej aktualnej sytuacji rynku outdoorowego, jego kondycji i przyszłości weźmie udział grono specjalistów i doświadczonych menadżerów. Gośćmi panelu będą m.in.: Piotr Czmoch/8a.pl, Marcin Gabryołek/JackWolfskin, Włodzimierz Borek/AlpinSklep, Grzegorz Rojek/PolarSport, Zenon Raszyk/Regatta, Witold Kowalski/WKProfitConsulting. Moderatorami będą: Piotr Turkot/4outdoor Biznes, POG oraz Maciej Przywecki/VMG, POG.

Wśród tematów nie zabraknie analizy obecnej sytuacji na rynku, zostaną poruszone takie zagadnienia jak:

  • bieżąca kondycja specjalistycznych sklepów outdoor,
  • rosnąca rola sprzedaży internetowej,
  • wyzwania jakie stawiają przed branżą sklepy typu Decathlon, czy też duże, zachodnie sklepy internetowe takie jak Amazon,
  • obecne mechanizmy współpracy B2B – sklepy i dystrybutorzy,
  • różnice pomiędzy polskim a zachodnim rynkiem outdoor – jakie wzorce powinniśmy czerpać z bardziej doświadczonych rynków.

Drugim ważnym tematem dyskusji będzie próba analizy powszechnego zjawiska, jakim są permanentne działania promocyjne, przybierające znamiona „walki cenowej” lub „niekończących się promocji”. 

Postaramy się poznać mechanizmy „promocji” – zarówno tych mających uzasadnienie ekonomiczne, jak i tych będących jedynie nieumiejętną reakcją na działania konkurencji. Zastanowimy się na ile promocja może być pozytywnym przejawem działań biznesowych, a na ile działaniem, które prowadzi to deprecjacji cen i co za tym idzie do stałego obniżenia marży sklepowej – mówi Piotr Turkot, prezes Polish Outdoor Group. 

Dyskusja odbędzie się 21 października, w godzinach od 16.45 do 18.45.

 

Członkowie stowarzyszenia Polish Outdoor GroupCzłonkowie stowarzyszenia Polish Outdoor Group

Uczestnicy dyskusji: 

Włodzimierz Borek/ AlpinSklep

Włodzimierz Borek swoją przygodę z branżą sportową rozpoczął w 1992 roku w firmie Ski Team jako przedstawiciel handlowy. Wiosną 1994 założył własną firmę Bomar Sport oraz został wspólnikiem w spółce WIP Sport, która to niebawem otworzyła sklep pod tą samą nazwą na Mariensztacie w Warszawie, który po roku stał się sklepem firmowym Alpinusa. W 1998 roku wraz ze wspólnikiem otworzyli największy wtedy (340m2) sklep firmowy Alpinusa w Polsce, w Warszawie przy ul. Batorego 39, który po roku zaczął prowadzić samodzielnie. Po upadku Alpinusa przez dwa lata sklep funkcjonował pod szyldem HiMountain, żeby potem zmienić ostatecznie nazwę na Alpin-Sklep pod którą działa do dzisiaj. Prywatnie żonaty od 30 lat, ma dwie córki, przy czym starsza córka właśnie zaczyna pracę w Alpin Sklepie jako webmaster.

Marcin Gabryołek/ Jack Wolfskin, sklepy Horyzont

Marcin Gabryołek z branżą outdoorową związany jest od roku 1995. Obecnie jest właścicielem firmy FAM, specjalizującej się w sprzedaży produktów i odzieży outdoorowej. W roku 1998 został głównym przedstawicielem jednej z największych marek outdoorowych na świecie – Jack Wolfskin. Jest właścicielem 7 sklepów Jack Wolfskin i 4 sklepów Horyzont. Obecnie zatrudnia około 80 osób. Jednocześnie jest właścicielem jednego z najlepszych sklepów internetowych e-horyzont.pl. Prywatnie podróżnik, pasję do gór i różnych wypraw zaszczepioną ma już od szkoły podstawowej. Na studiach działał w Studenckim Kole Przewodników Turystycznych Gdańsk. Pasjonat żeglarstwa regatowego. Żonaty od 18 lat, ojciec 2 synów, których zaraża pasją do aktywnego spędzania czasu, głównie żeglarstwa, wycieczek górskich i narciarstwa.

Piotr Czmoch/ 8a.pl

Piotr Czmoch, z branżą outdoorową związany od 14 lat. Założyciel i właściciel Górskiego Sklepu Internetowego 8a.pl. Posiada kilkanaście lat doświadczenia w handlu detalicznym i hurtowym. Każdą wolną chwilę wykorzystuje na wspinanie oraz skitouring. 

Zenon Raszyk / Regatta

Energiczny, kreatywny wizjoner i najbardziej zakręcony specjalista sprzedaży od ponad 10 lat związany z branżą outdoor. Nie boi się pojmować wyzwania i realizować szalone, nieszablonowe pomysły w celu wyróżnienia marki spośród konkurencji. Obecnie General Manager na Europę Środkowo-Wschodnią w Regatta, gdzie odpowiedzialny jest m.in. za rozwój kanałów sprzedaży, promocję oraz budowę świadomości marek Regatta i Dare 2b. Zarządza zespołem sprzedażowym na Europę Środkową i Wschodnią oraz inicjuje niestandardowe działania i projekty, jak np. program „RUSZ SIĘ!” wspierający amatorów aktywnego spędzania czasu w organizacji imprez sportowych. Współzałożyciel i członek zarządu stowarzyszenia Polish Outdoor Group. 

Grzegorz Rojek/ Polar Sport

Grzegorz jest dyrektorem zarządzającym w firmie Polar Sport. Pierwszą pracę w sklepie outdoorowym podjął w 1993 r., jeszcze w czasie studiów na krakowskiej AWF gdzie studiował turystykę. W Polar Sporcie od początku 1996 r., zaczynał jako kierownik nowo otwieranego sklepu firmowego Alpinus. Polar Sport to obecnie czołowy sprzedawca w branży outdoor w Polsce . Firma zatrudnia 40 osób i prowadzi cztery sklepy górskie w Krakowie, Warszawie oraz w Zakopanem pierwszy w Polsce salon firmowy Salewa-Dynafit a także jeden z największych polskich sklepów internetowych. Grzegorz prywatnie – to entuzjasta aktywnego spędzania wolnego czasu. Zimą uprawia narciarstwo zjazdowe oraz skitouring, latem górskie wędrówki i kolarstwo. 

Maciej Przywecki/ Polish Outdoor Group

Dyrektor ds. strategii i rozwoju VMG Group. Ma na swoim koncie ogólnopolskie i międzynarodowe projekty marketingowe, zarówno dla marek prywatnych jak i podmiotów publicznych. W marketingu outdoorowym pracuje od 16 lat. Realizował szereg projektów i kampanii dla wiodących marek z tego rynku. Jest prezesem VMG Outdoor Sports Marketing oraz członkiem i współtwórcą stowarzyszenia Polish Outdoor Group. 

Piotr Turkot/ Polish Outdoor Group

Piotr Turkot, od ponad 15 lat związany z branżą outdoor. Wydawca pierwszego polskiego magazynu i portalu branży outdoor – 4outdoor Biznes. Współtwórca najpopularniejszego w Polsce portalu wspinaczkowego – wspinanie.pl. Od 13 lat organizuje Krakowski Festiwal Górski, najważniejszą w środowisku górskim imprezę kulturalno-sportową. Pomysłodawca i Prezes Stowarzyszenia Polish Outdoor Group. Wolny czas wykorzystuje na wspinanie i inne aktywności outdoorowe.

Gorąco zapraszamy wszystkich przedstawicieli branży outdoorowej!

Więcej informacji o ISPO ACADEMY znajduje się na stronie: www.ispoacademy.pl

Więcej informacji o stowarzyszeniu Polish Outdoor Group znajduje się na stronie: pog.org.pl

Źródło: ISPO ACADEMY, POG

***

ISPO ACADEMY odbywa się pod patronatem i przy wsparciu 4outdoor Biznes

***

Partner GłównyPartner Główny ISPO ACADEMY

Partner odzieży firmowej ISPO ACADEMYPartner odzieży firmowej ISPO ACADEMY

Partnerzy eventu dla dziennikarzyPartnerzy eventu dla dziennikarzy

Partner Merytoryczny Partner Merytoryczny

Partner wspierającyPartner wspierający

Partnerzy medialniPartnerzy medialni


KOMENTARZE

WORDPRESS: 0