HomeRynek outdoor

Sklepowe rewolucje – praktyczne aspekty Visual Merchandisingu na ISPO ACADEMY

Kolory odzieży na wieszakach od najjaśniejszych do najciemniejszych, żadnych pustych półek, klipsy i metki pochowane, frontowa ściana sklepu jest najważniejsza – oto niektóre z podstawowych zasad Visual Merchandisingu, które poznają uczestnicy konferencji ISPO ACADEMY.

W dwa wreśniowe dni Sylwia Włodarczyk – ekspertka od Visual Merchandisingu – podjęła się przeprowadzenia sklepowych rewolucji w warszawskim Polar Sporcie i Alpin Sklepie. Efekty jej pracy, sam proces zmiany, stan „przed” i „po” z komentarzami ekspertki będzie można zobaczyć na filmie podczas nadchodzącej ISPO ACADEMY, która odbędzie się w dniach 21-22 października w hotelu Sielanka nad Pilicą w Warce.

 

Uczestnicy będą mogli zapoznać się m.in. z podstawowymi zasadami ułożenia towaru w sklepie, dowiedzą się czym Sklepowe rewolucje – praktyczne aspekty Visual Merchandisingu na ISPO ACADEMY kierować się przy doborze kolorów na wieszakach, jak prezentować witrynę sklepową, jak dostosować wygląd lokalu do pór roku, co zakrywać a co eksponować, a wszystko na praktycznych przykładach prosto z żywego organizmu outdoorowego sklepu.

Jak mówią organizatorki ISPO ACADEMY w Polsce, pomysł na film, prezentację oraz przykłady na outdoorowych sklepach wziął się z sugestii uczestników minionych edycji seminarium. Dlatego też w tym roku postanowiono pójść o krok dalej i zajrzeć bezpośrednio na półki i wieszaki konkretnych lokali. „To nie jest trudne, wiele można zmienić chociażby przez estetyczne rozłożenie ubrań, prawidłowe oznakowanie promocji.

Filmowa zapowiedź pełnego materiału szkoleniowego oraz wykładu z zakresu Visual Merchandisingu:

[video:https://vimeo.com/142252745]

Ważne jest też nakierowanie klienta na to gdzie i co się znajduje, ułatwienie mu znalezienia towaru bez pomocy sprzedawcy” – komentuje Sylwia Włodarczyk. – „Sklep powinien wyglądać tak, żeby klient chciał do niego przychodzić, wracać, zapoznawać się z asortymentem, sprawdzać nowe kolekcje, niekoniecznie od razu kupując. Nie należy się bać eksperymentów. Uważam, że jeżeli ktoś otwiera sklep – bez względu na to czy jest on outdoorowy czy fashion – powinien go stworzyć tak, żeby sam do niego chciał przychodzić i robić zakupy, tak by w sklepie można było się poczuć komfortowo” – dodaje.

ISPO ACADEMY - Sylwia Włodarczyk omawia z Włodzimierzem Borkiem (Alpin Sklep) zmiany w ekspozycji produktówISPO ACADEMY – Sylwia Włodarczyk omawia z Włodzimierzem Borkiem (Alpin Sklep) zmiany w ekspozycji produktów

Jak twierdzi ekspertka, nie chodzi tu o żadną wielką rewolucję, można pracować na tym co już mamy. Najważniejsza jest jednak otwartość na zmiany zarówno właściciela sklepu, jak i pracowników, którzy na co dzień zajmują się pracą z asortymentem.

—-

Zapraszamy na wykład Sylwii Włodarczyk w czwartek, 22 października, o godzinie 16.35.

***

ISPO ACADEMY odbywa się pod patronatem i przy wsparciu 4outdoor Biznes

***

Partner GłównyPartner Główny ISPO ACADEMY

Partner odzieży firmowej ISPO ACADEMYPartner odzieży firmowej ISPO ACADEMY

Partnerzy eventu dla dziennikarzyPartnerzy eventu dla dziennikarzy

Partner Merytoryczny Partner Merytoryczny

Partner wspierającyPartner wspierający

Partnerzy medialniPartnerzy medialni

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0