HomeRynek outdoorImprezy outdoor

PZU Głównym Sponsorem 13. Krakowskiego Festiwalu Górskiego

Już za nieco ponad miesiąc odbędzie się największa w Polsce impreza poświęcona kulturze i aktywnościom górskim – Krakowski Festiwal Górski. Tegoroczną, trzynastą edycję wydarzenia wsparło szereg firm outdoorowych i nie tylko. 

Festiwal będzie miał miejsce na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w dniach od 4 do 6 grudnia 2015 roku. W tym roku na scenie wystąpią m.in. światowej sławy alpinista, himalaista, autor wielu książek, żywa legenda – Brytyjczyk Sir Christian John Storey Bonington, niezwykle utalentowana wspinaczka młodego pokolenia, specjalistka od wspinania tradowego – Hazel Findlay oraz wybitny słoweński alpinista i wspinacz lodowy – Klemen Premrl.

Poza tym nie zabraknie podsumowania polskich wyczynów z tego roku, o swoich przygodach opowiedzą m.in. Janusz Gołąb, Michał Król, Marcin Tomaszewski, czyli uczestnicy trwającej właśnie wyprawy Annapurna IV Expedition (trzymamy kciuki!), członkowie Tagas Expedition – Tomek Klimczak, Maciej Janczar, Maciej Bedrejczuk i Marcin Wernik, wspinacze Mateusz Haładaj, Aleksandra Taistra, a także Łukasz Dudek i Jacek Matuszek, czyli twórcy projektu Alpine Wall Tour. 

Na festiwalowym ekranie zobaczymy najlepsze kino górskie z całego świata. Filmy będą prezentowane w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmowego i Konkursu Filmu Polskiego. Eliminacja do konkursów jest w toku.

Góry są dla wszystkich, dlatego też odbędą się liczne panele podróżnicze, dotyczące jazdy na nartach poza trasą, jak również bezpieczeństwa. Wśród pozostałych atrakcji znajdziemy m.in. wystawy zdjęć oraz cieszące się ogromną popularnością targi sprzętu i odzieży outdoorowej.

KFG nie odbyłoby się gdyby nie wsparcie zaprzyjaźnionych firm outdoorowych i spoza branży. Sponsorzy mogą liczyć na pokazanie swoich marek i produktów przed blisko pięciotysięczną publicznością złożoną z miłośników górskich i wspinaczkowych aktywności.

W tym roku Głównym Sponsorem festiwalu została firma PZU. Złotym Sponsorem KFG została marka Marmot, Srebrnymi Sponsorami ISPO MUNICH, Petzl oraz Polar Sport. Brązowymi Sponsorami zostały marki: Aku, Beal, Boreal, CAMP, Grivel, Mammut, Nikwax, Salewa, Scarpa, Teva oraz Yeti.


Więcej informacji o 13. Krakowskim Festiwalu Górskim znajduje się na stronie kfg.pl

Organizatorami 13. KFG są: wspinanie.plTKN WagabundaUniwersytet Ekonomiczny i Magazyn Góry.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0