HomeRynek outdoor

Raven nowym dystrybutorem marki Kohla

Austriacka marka Kohla Tirol, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości kijów trekkingowych, wkracza w nową fazę rozwoju na rynku polskim. Jej nowym dystrybutorem została krakowska firma Raven. Kohla dołączyła tym samym do szerokiego grona uznanych zachodnich marek outdoorowych, takich jak Marmot, Patagonia, AKU, Teva, Optimus czy Smartwool, które znajdują się w portfolio krakowskiej firmy.

Kohla posiada długoletnią tradycję produkcji i bogate doświadczenie. Jej początki sięgają czasów przedwojennych – w 1932 roku w Innsbrucku Max Kohla założył firmę. W tamtym czasie produkowała ona plecaki, kije i… sprzęt myśliwski. Już wkrótce jednak nazwa Kohla stała się synonimem wysokiej jakości sprzętu górskiego. Jako jedni z pierwszych zastosowali nylonowy materiał oraz aluminiowe stelaże w plecakach.

Pod koniec lat 70. Kohla wypuściła na rynek kije trekkingowe o konstrukcji teleskopowej – użycie aluminium zrewolucjonizowało wówczas budowę tego produktu. Z biegiem lat firma wielokrotnie była nagradzana za innowacyjność i jakość oferowanych produktów. Zdobyła m.in. wyróżnienia Ispo Awards 2013/14 i 2015/16.

Aktualnie w ofercie marki znajdują się głównie foki śnieżne, plecaki oraz akcesoria przydatne do chodzenia po górach. W Polsce Kohla kojarzona jest przede wszystkim z wysokiej klasy kijów trekkingowych, przeznaczonych zarówno dla turystów, jak i dla wyczynowych sportowców. Warto dodać, iż w przeciwieństwie do wielu innych firm specjalizujących się w produkcji sprzętu górskiego, aż 80% produkcji zlokalizowanej jest na miejscu, w rodzimej Austrii.

Kohla, kijki trekkingowe: Adventure Tour oraz X-Light Apex Adventure Tour
Kohla, kijki trekkingowe: Adventure Tour oraz X-Light Apex Adventure Tour

Na chwilę obecną RAVEN proponuje 4 modele kijów trekkingowych: Adventure 4.one, Adventure Tour, X-Light Peak oraz X-Light Apex. Są doskonałą propozycją dla każdego, kto szuka wysokiej jakości sprzętu na wędrówki po górskich szlakach. Wykonane zostały ze stopu aluminium 7075 T6, który posiada wysoką wytrzymałość mechaniczną – porównywalną do stali konstrukcyjnych – oraz bardzo wysoką wytrzymałość zmęczeniową.

Niewątpliwą zaletą kijów jest ich regulowana długość w przedziale – w zależności od modelu – 55-140 cm oraz wagę w przedziale 190-250 g. Każdy model posiada specjalny, regulowany system mocowań. Kije dostępne są w zestawach z modelem zimowym i letnim, w różnych kolorach.

W celu uzyskania informacji na temat współpracy, udostępniamy kontakt mailowy: b2b@ravenoutdoor.com.

Informacja prasowa

O dystrybutorze

RAVEN jest krakowską firmą handlową działającą w branży turystyczno – sportowej. Oferuje specjalistyczną odzież, obuwie oraz sprzęt turystyczny, przeznaczone zarówno dla amatorów rekreacji na świeżym powietrzu, jak i pasjonatów sportów ekstremalnych. Jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem uznanych zachodnich marek outdoorowych, takich jak Marmot, Patagonia, AKU, Teva czy Smartwool.  Ponadto od 2009 roku RAVEN rozwija autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno – kempingowy, sprzedawany do 150 sklepów na terenie Polski.

Ravenoutdoor.com/ – specjalistyczny sprzęt outdoorowy.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0