HomeRynek outdoor

Hoka One One – nowatorskie buty dostępne na polskim rynku

Producenci obuwia Hoka One One przyczynili się do rewolucji w bieganiu. Ogłosili koniec epoki biegania minimalistycznego i biją kolejne rekordy w sprzedaży modeli z przerośniętą podeszwą. Za ich dystrybucję w Polsce odpowiadać będzie firma Raven z Krakowa.

W 2010 roku Nicolas Mermoud, francuski zawodnik specjalizujący się w adventure racing, spotkał znakomitego amerykańskiego ultramaratończyka, Karla Meltzera, i zapytał czy ten nie wypróbowałby butów biegowych, które Mermoud niedawno zaprojektował. Przyzwyczajony do konwencjonalnego obuwia sportowego Meltzer był początkowo mocno sceptycznie wobec nich nastawiony: wyglądały na znacznie szersze, grubsze i bardziej miękkie niż typowe buty do biegania. Wybrał się w nich jednak na trening i… wrócił zachwycony. Szybko zakończył współpracę ze swoim dotychczasowym sponsorem – La Sportivą, która specjalizuje się w lekkim obuwiu trailowym, i zaczął startować w Hoka One One. Buty te przyczyniły się do sukcesów w jego karierze. Wkrótce wygrał swój pierwszy wyścig – trudny bieg w Utah na dystansie 26,2 mil, trzy tygodnie później – powtórzył sukces w 100-milowych zawodach w Virginii, a w listopadzie ukończył na pierwszym miejscu ultramaraton Pinhoti 100, prowadzący najwyższymi wzniesieniami Alabamy.

Ludzie myślą, że wyglądam w tych butach trochę jak klown, ale nie dbam o to, bo dzięki nim mogę fruwać ponad skałami i zupełnie ich nie czuć – skomentował swoje sukcesy Meltzer. Dla ciekawskich: Hoka One One po maorysku oznacza właśnie „latać”.

Buty wyróżniają się przede wszystkim grubą podeszwą i warstwą amortyzującej pianki – 2,5-raza grubszą niż w typowych butach biegowych. Jednocześnie stopa w bucie jest osadzona na tyle nisko, iż wysokość podeszwy nie ma negatywnego wpływu na stabilizację podczas biegu. Podeszwa w obuwiu HOKA jest szeroka, co również pomaga w pewniejszym trzymaniu na zróżnicowanym podłożu. Nowatorska technologia formowania pianki pozwala na zwiększenie jej objętości bez wpływu na wagę. Buty są lekkie (mniej niż 300 g), co szczególnie cenią biegacze długodystansowi.

Hoka One One, ValorHoka One One, Valor

Hoka One One, SpeedgoatHoka One One, Speedgoat

Geometria buta i łódkowaty kształt podeszwy zapewniają dobre przetoczenie stopy i wymuszają lądowanie na śródstopiu, a nie na pięcie, przez co biegacz unika kontuzji spowodowanych niewłaściwą techniką biegu. Ponadto, dobrze zachowują się na zbiegach w terenie górskim, dzięki czemu szybko stały się popularne wśród biegaczy trailowych i górskich. Wielu użytkowników podkreśla, że Hoka One One pozwalają im na większy komfort podczas biegu i szybką regenerację po wymagających zawodach.

[video:https://www.youtube.com/watch?v=mf_9OmRHvgE]

Bieganie naturalne w butach z jak najmniejszą amortyzacją odchodzi już do lamusa. Przyszedł czas na buty maksymalistyczne, które stanowią nową jakość na rynku obuwia biegowego.

Buty minimalistyczne wymagały doskonałej techniki biegu, a większość ludzi biega dla dobrego samopoczucia i zależy im na zwyczajnej radości z rekreacyjnego uprawiania sportu. Dla nich buty takie jak Hoka One One, dzięki temu, ze wybaczają więcej błędów, są najlepszym możliwym wyborem – podkreśla Rafał Ziobro, współwłaściciel firmy Raven.

Nicolas Mermoud i jego partner biznesowy, Jean-Luc Diard, założyli firmę Hoka w 2009 roku. W październiku 2012 roku została ona przejęta przez Deckers Outdoor Corporation, właściciela takich gigantów jak Teva i Ugg. Od tego czasu notuje nieprzerwany wzrost sprzedaży. Obecnie marka, wchodząc m.in. na polski rynek, otwiera kolejny rozdział swojej zagranicznej ekspansji. 

Polski dystrybutor, firma Raven, zaprasza do kontaktu wszystkie zainteresowane współpracą sklepy internetowe i stacjonarne. Kontakt telefonicznie lub poprzez b2b@ravenoutdoor.com.

O dystrybutorze

RAVEN jest krakowską firmą handlową działającą w branży turystyczno – sportowej. Oferuje specjalistyczną odzież, obuwie oraz sprzęt turystyczny, przeznaczone zarówno dla amatorów rekreacji na świeżym powietrzu, jak i pasjonatów sportów ekstremalnych. Jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem uznanych zachodnich marek outdoorowych, takich jak Marmot, Patagonia, AKU, Teva czy Smartwool. Ponadto od 2009 roku RAVEN rozwija autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno – kempingowy, sprzedawany do 150 sklepów na terenie Polski.

http://www.ravenoutdoor.com/ – specjalistyczny sprzęt outdoorowy.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0