HomeNowości z rynku

Cztery nagrody ISPO AWARD dla marki Ortovox

Na tegorocznych targach ISPO MUNICH 2016 marka Ortovox otrzymała łącznie cztery nagrody, w tym najbardziej prestiżowe wyróżnienie PRODUCT OF THE YEAR w kategorii SKI.

Ciężka praca oraz świeże spojrzenie na tematykę plecaków lawinowych pozwoliły na stworzenie innowacyjnego systemu AVABAG. Ortovox od lat wprowadza także nowe technologie w segmencie wełnianej odzieży. W tym roku również charakterystyczne kurtki z wełnianą izolacją zostały docenione i nagrodzone na ISPO.

AVABAG  

640 gramów wagi i 1.8 litra objętości. System lawinowy AVABAG jest zatem najlżejszym i najmniejszym systemem lawinowym na świecie. Niska waga została osiągnięta dzięki nowej technologii łączenia poduszek bez użycia szwów i kleju oraz lżejszej jednostce właściwej. Jest to kompletnie zamknięty system o wysokiej wytrzymałości, który nie wymaga użycia energii elektrycznej do odpalenia. Dzięki temu bród, lód i korozja nie stanowią już problemu.

Ortovox, AvabagOrtovox, Avabag

AVABAG jest mechanizmem, który umożliwia jego demontaż oraz instalację w innym plecaku do tego przystosowanym. Każdy plecak Ortovoxa można zakupić w wersji kompatybilnej z systemem AVABAG. 

Ćwiczenie odpalenia jednostki jest niezwykle istotne dla ich przyszłych użytkowników. Badania wykazują, że około 12 proc. osób podczas wypadku miało problemy z poprawnym uruchomieniem systemu podczas zejścia lawiny. AVABAG pozwala na nieograniczone testy bez podpiętej jednostki aktywacyjnej. 

Uchwyt uruchamiający odpalenie poduszki był kolejnym elementem do ulepszenia. Ergonomiczny kształt pozwala teraz na łatwe i szybkie uruchomienie w każdej rękawiczce: dwu- i pięciopalczastej, niezależnie czy jesteśmy prawo czy lewo ręczni. Uchwyt może być ustawiony na dwóch różnych długościach i teraz odstaje nieco od ramienia plecaka, aby szybciej i łatwiej za niego złapać. Podczas gdy uchwyt nie jest potrzebny – np. podczas jazdy kolejką górską – może być przechowywany w specjalnej kieszeni zamykanej na zamek. Podczas planowania serii plecaków AVABAG Ortovox skupił się na dwóch typach plecaków: wersji skitourowej ASCENT, dostępnej w trzech odsłonach i o wadze zaczynającej się od 830 gramów, oraz FREERIDER dla narciarstwa pozatrasowego z ochraniaczem kręgosłupa.

Cechy szczególne:

  • Mały – najmniejszy system na świecie. Jednostka właściwa jest umieszczona wewnątrz tworząc kompletnie zamknięty i wytrzymały system bez potrzeby użycia energii elektrycznej. Piach, brud i lód nie stanowią już zagrożenia.
  • Przenośny – Avabag jest łatwy i szybki w zainstalowaniu. Współpracuje z każdym plecakiem Ortovox Avabag.
  • Skuteczny – innowacyjny system łączenia zastosowany w poduszce zapewnia najmniejszy rozmiar pakunku oraz polepsza jego odporność na przemakania i rozdzieranie.
  • Nielimitowane próby – odpalenie systemu może być ćwiczone wielokrotnie bez potrzeby montowania ładunku. Pozwala to na wyćwiczenie odpowiedniego nawyku podczas groźnych sytuacji.

Kurtka ANDERMATT

Dwuwarstwowa kurtka Andermatt łączy w sobie wełnę z czarnych owiec oraz doskonale oddychającą membranę Toray Dermizax NX.

Ortovox, AndermattOrtovox, Andermatt

Rezultatem takiego połączenia jest niepowtarzalna kurtka freeride’owa. Gramatura wełny użytej w konstrukcji kurtki waha się od 120 g przy korpusie, do 90 g pod pachami i w kołnierzu. Efektem tego jest optymalne ocieplenie w różnych strefach. W kapturze zastosowano podwójną regulację, wywietrzniki pod pachami znacznie polepszają przepływ powietrza podczas zwiększonego wysiłku np. podczas podejść. Zadbano również o detale takie jak wyściółka z delikatnej wełny w okolicy podbródka. 

Kurtka PORDOI 

Stworzona z myślą o jeździe w puchu poprzedzonym ostrym podejściem. Dla kurtki z półki premium Ortovox skorzystał z materiałów o najwyższej jakości.

Ortovox, PordoiOrtovox, Pordoi

Jest to połączenie wysokiej klasy wełny merino oraz membrany C-Change Shoeller’a. Jest to typ membrany adaptacyjnej, która reaguje na ciepło, dzięki czemu dostosowuje swoją wydajność do aktywności ruchowej. Gdy jest zimno pory w membranie zostają zamknięte, natomiast gdy temperatura wzrasta pory otwierają się w celu usunięcia nadmiaru potu. Skorupa została wykonana z poliamidu i elastenu. Zastosowany splot jest jednocześnie wyjątkowo odporny na uszkodzenia i elastyczny. Wełna została wzbogacona włóknem syntetycznym w celu zapewnienia jeszcze lepszej wydajności.

Plecak PEAK 45 

PEAK jest doskonałym plecakiem przeznaczonym do turystyki górskiej, który dodatkowo został wzbogacony wełną merino. Dzięki procesowi kompresji udało się otrzymać wełnę o wysokiej gramaturze, która został umieszczona na plecach plecaka.

Ortovox, Peak 45Ortovox, Peak 45

Teraz można czerpać korzyści z wełny również podczas noszenia plecaka – dokładnie jak w przypadku odzieży. Plecak został wyposażony w szerokie ramiona i pas biodrowy, które idealnie rozkładają ciężar na plecach. Owalny zamek umieszczony w przedniej części plecaka pozwala na szybki dostęp do każdej części pakunku. Dla zapewnienia odpowiedniej wytrzymałości w konstrukcji plecaka użyto Nylonu 420D Manstar.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0