HomeRynek outdoor

Najlepsze produkty sportowe na sezon 2016/2017 – zwycięzcy nagród PRODUCT OF THE YEAR na targach ISPO 2016

45 jurorów z dziesięciu krajów spotkało się w połowie stycznia podczas zebrania Jury nagród ISPO AWARD, by wybrać najlepsze produkty sportowe na sezon 2016/2017 spośród 535 zgłoszeń, a następnie nagrodzić je tytułami ISPO AWARD.

Nagroda PRODUCT OF THE YEAR powędrowała do najlepszych produktów w kategoriach ACTION, OUTDOOR, SKI, PERFORMANCE, HEALTH & FITNESS, jak również dla działu ASIAN PRODUCTS. 

Dodatkowo ECO Jury przyznało trzy nagrody dla koncepcji i innowacji wyjątkowo przyjaznych dla środowiska. Wyniki pracy Jury pokazują, że zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem oraz technologie cyfrowe przeniknęły już do całej branży sportowej.

Nagrody ISPO AWARD stanowią gwarancję jakości dla najlepszych produktów sportowych przygotowanych na nadchodzący sezon. W porównaniu do poprzedniego roku, ilość zgłoszonych produktów wzrosła o 21 procent. Niezależne jury składające się z ekspertów z branży oceniało zgłaszane produkty pod względem innowacji, konstrukcji i funkcjonalności. Dodatkowe punkty były przyznawane za zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dwa dni szczegółowej ewaluacji zaowocowały sześcioma nagrodami PRODUCT OF THE YEAR oraz 67 tytułami GOLD WINNER.

Kategoria ACTION: Arrows Inflatable Technology – iRIG

Arrows Inflatable Technology, iRIGArrows Inflatable Technology, iRIG

W wyniku współpracy pomiędzy dwoma liderami rynku – North Kiteboarding i North Sails – powstał innowacyjny produkt, będący połączeniem masztu, takielunku i żagla, który łączy w sobie najlepsze cechy świata kiteboardingu i windsurfingu: niesamowicie niską wagę i możliwości spakowania, podobne do pompowanych kite’ów, oraz bezpieczeństwo żagla windsurfingowego. iRIG jest produktem unikalnym i pozwala na łatwe dodanie elementów windsurfingu do każdej deski typu SUP. iRIG jest w pełni bezpieczny do użytkowania przez dzieci.

Kategoria OUTDOOR: Vertical — X-OS Treklight 38L+10L

 Vertical, X-OS Treklight 38L+10LVertical, X-OS Treklight 38L+10L

Model Verticals X-OS Treklight 38L+10L to najwyższej jakości plecak alpinistyczny wyposażony w najnowszy, odpinany system EXOS System®. Idea tego nowego systemu jest rewolucyjna: wewnętrzna rama wykonana z aluminium i włókien węglowych przenosi obciążenie z barków na biodra, a tym samym zmniejsza wysiłek ramion. Efektem końcowym jest odczucie komfortu nie do pobicia.

Kategoria SKI: Ortovox — AVABAG

Ortovox, AvabagOrtovox, Avabag 

System AVABAG waży jedyne 640 gramów i ma objętość 1,8 litra, przez co jest najlżejszym systemem balonów lawinowych dostępnym obecnie na rynku. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowej technologii spajania balona bez użycia szwów oraz zminimalizowania wielkości modułu Venturi, który jest zamknięty i odporny na działanie brudu, lodu i korozji. Uproszczenie konstrukcji oznacza mniejszą ilość komponentów, większą niezawodność oraz niższą wagę. System jest odpinany oraz wyposażony w zoptymalizowane cięgno, które może być wielokrotnie aktywizowane w celach treningowych bez butli.

Kategoria PERFORMANCE: TomTom — Runner 2 Cardio + Music

TomTom, Runner 2 Cardio + MusicTomTom, Runner 2 Cardio + Music 

Zegarek Runner 2 Cardio + Music to urządzenie GPS zintegrowane z odtwarzaczem muzyki. Zegarek dokonuje pomiaru rytmu serca na nadgarstku, a następnie wyświetla go na ekranie – nie ma potrzeby wykorzystywania dodatkowego paska piersiowego. Funkcja 24/7 powoduje, że mierzony jest wysiłek nie tylko podczas właściwej sesji treningowej, lecz również w trakcie całego dnia – śledzone są kroki, dystans, aktywne minuty oraz spalone kalorie.

Kategoria HEALTH & FITNESS: Matrix — In-Trinity

 Matrix, In-TrinityMatrix, In-Trinity

In-Trinity przypomina pochyloną deskę z kilkoma pałąkami i paskami, jednak za tym minimalistycznym wyglądem kryje się prawdziwy geniusz. Wznosząca się platforma umożliwia wykonywanie ruchów na ograniczonej przestrzeni, zwiększając tym samym promień tradycyjnych oraz nowych ćwiczeń. Innowacyjny system ćwiczeń wykorzystuje naturalną biomechanikę naszego ciała, a do tego intensyfikuje ćwiczenia dzięki sile grawitacji – korzystają na tym mięśnie, poczucie równowagi i rozciągnięcie.

Kategoria ASIAN: Kailas — EDGE‖ Climbing Backpack 35L

 Kailas, EDGE‖ Climbing Backpack 35LKailas, EDGE‖ Climbing Backpack 35L

Firma Kailas opracowała lekki plecak Edge, 35-litrów, przeznaczony dla ekstremalnych wspinaczy. System nośny SAS można skonfigurować w różnych opcjach w zależności od wagi plecaka. Po usunięciu pasa biodrowego, aluminiowego stelaża oraz klapy, plecak Edge waży zaledwie 700 gramów. Ten innowacyjny plecak idealnie nadaje się również do turystyki górskiej.

ISPO AWARD ECO ACHIEVEMENT, kategoria BRAND and APPAREL

Specjalne ECO Jury uhonorowało firmę Jack Wolfskin nagrodą ISPO AWARD ECO ACHIEVEMENT BRAND w uznaniu dalekosiężnych działań tej marki, których celem jest zintegrowanie zasad zrównoważonego rozwoju z filozofią firmy oraz łańcuchem produkcyjnym.

Nagroda ISPO AWARD ECO ACHIEVEMENT w kategorii APPAREL powędrowała do firmy Patagonia za pierwszą w historii piankę surferską wolną od neoprenu. Model M’S R3 Yulex Front-Zip Full Suit został wykonany z tworzywa Yulex™ Bio Rubber.

 Patagonia, M'S R3 Yulex Front-Zip Full SuitPatagonia, M’S R3 Yulex Front-Zip Full Suit

Natomiast trzecia nagroda została przyznana skarpetom ogólnosportowym Regenerate Me, stworzonym przez markę Teko – zostały one wyprodukowane ze starych sieci rybackich i mogą być w pełni recyklingowane po zakończeniu okresu ich użytkowania.

Teko, Regenerate MeTeko, Regenerate Me

źródło: ISPO 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0