HomeRynek outdoor

Najlepsze produkty outdoorowe na sezon 2016/17, czyli ISPO AWARD GOLD WINNER

Podczas minionych targów ISPO MUNICH wśród wielu kategorii nagród uhonorowane zostały także te z branży outdoorowej. Przestawiamy laureatów ISPO AWARD GOLD WINNER. 

MUNKEES

FIXNZIP

MUNKEES, FIXNZIPMUNKEES, FIXNZIP

Urządzenie FixnZip® z łatwością wymienia uszkodzone lub brakujące ząbki suwaków błyskawicznych. Jest w stanie naprawić suwaki, które „rozchodzą się” po zasunięciu, a do tego urządzenie jest kompatybilne z wieloma rozmiarami suwaków. Urządzenie jest skuteczne w przypadku suwaków ze zwojów nylonowych oraz suwaków o plastykowych i metalowych ząbkach. Naprawiać można zarówno suwaki rozpinane na spodzie oraz suwaki o spojonym zakończeniu. FixnZip® może być stosowany do naprawy odzieży, namiotów, plecaków, śpiworów, pianek, plandek do łodzi oraz odzieży roboczej, plandek samochodów terenowych, torebek, worków transportowych, etc.

SALOMON

S-LAB PEAK 20

Salomon, S-LAB PEAK 20Salomon, S-LAB PEAK 20

Wyjątkowy plecak S-LAB Peak 20 został wyposażony w elastyczny system regulacyjny, który gwarantuje stabilność niezbędną podczas biegów trailowych. Wysoce techniczna konstrukcja pozwala na podniesienie środka ciężkości oraz kompresowanie plecaka. Równomierne rozłożenie pakunku pozwala na dobre wyważenie. Do tego możliwość podpięcia hydro systemu (butelka lub bukłak) oraz wiele opcji dopinania akcesoriów na zewnątrz. Ten plecak gwarantuje niezrównaną swobodę ruchu podczas szybkiego przemieszczania się po górach na lekko.

WRIGHTSOCK

DOUBLE-LAYER HIKING SOCK

WRIGHTSOCK, DOUBLE-LAYER HIKING SOCKWRIGHTSOCK, DOUBLE-LAYER HIKING SOCK

Opatentowany system łączący warstwy zewnętrzne i zewnętrzne integruje konstrukcję tych skarpet. Zewnętrzna warstwa została stworzona z włókien dostosowanych do aktywności. Warstwa wewnętrzna pozostaje gładką, niefarbowaną oraz hydrofobiczną. Tarcie oraz siły rozciągania, powstające w wyniku intensywnych aktywności, są pochłaniane w procesie interakcji pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną warstwą skarpety, a nie jak w tradycyjnych skarpetach przenoszone na zewnętrzną warstwę skóry. Efektem jest mniejsza ilość odcisków.

BLACKYAK

HOODED ACTIVE DOWN JACKET 

BLACKYAK, HOODED ACTIVE DOWN JACKETBLACKYAK, HOODED ACTIVE DOWN JACKET

Ta kurtka powstała w wyniku licznych testów, długiej współpracy z zawodowymi sportowcami oraz stworzenia wielu prototypów. Jej komory puchowe zostały skonstruowane w zupełnie nowatorski sposób. W celu uniknięcia eksponowania szwów oraz zminimalizowania ryzyka powstania przetarć, zespół badawczy skonstruował komory w taki sposób, aby szwy były schowane wewnątrz i chronione przez zewnętrzne warstwy tkaniny.

MERRELL

CAPRA GLACIAL ICE+ MID WATERPROOF

Merrell, CAPRA GLACIAL ICE+ MID WATERPROOFMerrell, CAPRA GLACIAL ICE+ MID WATERPROOF

Nowa technologia podeszwy Vibram® Arctic Grip została stworzona z myślą o przeciwstawieniu się nawet najniższym temperaturom oraz zagwarantowaniu dobrej przyczepności na oblodzonych powierzchniach. Arctic Grip to najbardziej zaawansowany system bieżnika firmy Vibram przeznaczony do działania w mokrych, zimnych i mroźnych warunkach. Termochromatyczny element zmienia kolor z białego na niebieski w temperaturze -2 °C, sygnalizując nadejście mrozu. Konstrukcja została opatentowana przez firmę Wolverine Worldwide, a od jesieni 2017 r. będzie zastosowana w linii Merrell ICE+ Series.

LIFESTRAW

LIFESTRAW STEEL

LIFESTRAW, LIFESTRAW STEELLIFESTRAW, LIFESTRAW STEEL

To urządzenie może przefiltrować do tysiąca litrów wody bez wykorzystania zasilania elektrycznego, baterii czy chemikaliów. Ta lekka i poręczna konstrukcja stalowa jest wolna od BPA, wytrzymała, opływowa oraz nierdzewna. Dwu-etapowy proces filtrowania usuwa 99,9999% bakterii, włączają w to E.coli, oraz 99,9% pierwotniaków, włączając w to wiciowce, a dodatkowo zmniejsza mętność wody (do poziomu 0,2 mikrona). Wymienne filtry karbonowe likwidują zły posmak i zapach oraz redukują ilość chemikaliów, np. chloru, pestycydów oraz nawozów.

TERNUA

TERRANOVA AND SOUTH RIVER JACKETS 

TERNUA, TERRANOVA AND SOUTH RIVER JACKETSTERNUA, TERRANOVA AND SOUTH RIVER JACKETS

Elegancka parka męska, stworzona z recyklingowanego materiału Gore-tex®, 220g recyklingowanego wypełnienia Neokdun® 700 oraz recyklingowanej podszewki poliestrowej 30D. Ten model powstał dzięki utylizacji starych materiałów, które zostały już wycofane z użycia – tak stworzono idealną kurtkę miejską, która szybko stanie się nieodzownym elementem twojej codziennej garderoby zimowej.

SMART LUXX

SMARTPHONE – BIKE LIGHT KIT

SMART LUXX, SMARTPHONE – BIKE LIGHT KITSMART LUXX, SMARTPHONE – BIKE LIGHT KIT

SMART LUXX-System oświetla przód oraz tył roweru wykorzystując światło ze smatfona. Wystarczy włączyć diody LED w komórce. SMART LUXX to zupełnie nowatorska metoda oświetlania rowerów i może być zastosowana praktycznie we wszystkich rowerach. Inne funkcje smartfona nie są ograniczone podczas wykorzystywania oświetlenia. Nowy system oferuje użytkownikowi szereg zalet – jak na przykład światło stopu oraz automatyczną aktywację po zmroku.

BLACKYAK

HYBRID INSULATION JACKET

BLACKYAK, HYBRID INSULATION JACKETBLACKYAK, HYBRID INSULATION JACKET

Ten produkt powstał we współpracy z zespołem zawodowych sportowców, którzy domagali się ocieplanej kurtki o dużej funkcjonalności. Dzięki inteligentnemu połączeniu różnego rodzaju ocieplin (gęsiego puchu, Primaloft Gold, Polartec Alpha), rozmieszczonych w różnych strefach stworzono ciepłą i pakowną kurtkę, która idealnie nadaje się do treningów na niższych wysokościach, skituringu oraz alpinizmu.

AUROCO

EPIC

AUROCO, EPICAUROCO, EPIC

To przenośne urządzenie może zostać przytwierdzone do ścian, struktur metalowych lub innych punktów zakotwiczenia, a następnie służyć do automatycznej asekuracji wspinacza. System może podawać oraz wybierać linę i dzięki temu nadaje się do asekuracji podczas prowadzenia lub wspinania na wędkę. W przypadku odpadnięcia, system elektroniczny reaguje, blokuje linę i w bezpieczny sposób wyłapuje lot wspinacza. Wspinacz kontroluje proces za pomocą bezprzewodowego pilota, który można przenosić na ramieniu lub wpinać do uprzęży.

BLACKYAK

EMERGENCY JACKET

BLACKYAK, EMERGENCY JACKETBLACKYAK, EMERGENCY JACKET

Wszystko co z sobą zabierasz musisz później dźwigać. Dlatego kurtka EMERGENCY została zredukowana do minimum. To jest techniczny model wykorzystujący specjalny materiał, który jest niezwykle wytrzymały oraz lekki. Dzięki zastosowaniu specjalnego modelowania, krój tej kurtki będzie dobrze leżał bez względu na to co na siebie założysz. Kurtka zapewnia ochronę tam gdzie tego najbardziej potrzeba.

BLACKYAK

LIGHT DOWN INSULATION STRETCH JACKET

BLACKYAK, LIGHT DOWN INSULATION STRETCH JACKETBLACKYAK, LIGHT DOWN INSULATION STRETCH JACKET

Zbyt ciepła na puchówkę i zbyt cienka na wiatrówkę? Ta kurtka idealnie nadaje się na dni i aktywności, podczas których docenisz niewielką warstwę ocieplającą, która równocześnie chroni przed wiatrem i nie krępuje swobody ruchu ramion. Ta odzież stanowi doskonały kompromis pomiędzy ociepliną i osłoną przeciwwietrzną – użytkownik może korzystać z zalet obu typów odzieży, połączonych w jednym modelu.

BERGHAUS

EXTREM 8000 PRO JACKET

BERGHAUS, EXTREM 8000 PRO JACKETBERGHAUS, EXTREM 8000 PRO JACKET

Bardzo techniczna kurtka z innowacyjną konstrukcją. System XpanseBack™ zapewnia 20% wzrost swobody ruchu oraz zwiększoną wentylację tyłu odzieży. Do tego rewolucyjny system regulacji kaptura – magnetyczne elementy kurczą się, kiedy nie są używane, tym samym redukując nadmiar materiału, gdy nie nosimy kasku. Materiał GORE-TEX® Pro gwarantuje doskonałą oddychalność dzięki najniższym parametrom absorpcji wody w całej historii odzieży Pro shell. Idealna odzież do celów ekstremalnych.

FIMBULVETR

FIMBULVETR HIKR

FIMBULVETR, FIMBULVETR HIKRFIMBULVETR, FIMBULVETR HIKR

Te rakiety śnieżne zostały stworzone we współpracy z zawodowym snowboarderem – Mikkelem Bangiem. Rakiety Fimbulvetr Hikr posiadają zintegrowane, regulowane podpiętki oraz asymetryczną konstrukcję o długości 60 cm, która pozwala osiągać te same właściwości co rakiety o długości 70 cm. Rakiety Hikr oferują szybkie i bezwysiłkowe poruszanie się we wszystkich kierunkach.

THERM-A-REST

NEOAIR CAMPER SV

THERM-A-REST, NEOAIR CAMPER SVTHERM-A-REST, NEOAIR CAMPER SV

Podczas nadmuchiwania, mata SpeedValve zasysa powietrze z otoczenia, wspomagając w ten sposób oddech użytkownika – dzięki temu matę można nadmuchać w ciągu 1/3 tradycyjnego czasu. Kiedy chcemy spuścić powietrze, specjalny, opatentowany zawór SpeedValve powoduje praktyczne natychmiastowe ujście powietrza. Wystarczy otworzyć zatyczkę wentyla SpeedValve i zrolować materac. Technologia ThermaCapture oraz konstrukcja rdzenia WaveCore powodują lepsze zatrzymywanie ciepła, a tym samym umożliwiają komfortowe użytkowanie maty przez trzy pory roku.

źródło: ISPO MUNICH

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0