HomeRynek outdoorNowości z rynku

Jack Wolfskin nagrodzony na międzynarodowych targach ISPO

Firma Jack Wolfskin jako pierwsza marka została uhonorowana nagrodą ISPO AWARD ECO ACHIEVEMENT BRAND, w uznaniu za dalekosiężne działania firmy na polu ochrony środowiska. Nagroda została przyznana na największych na świecie targach branży sportowej i outdoorowej – ISPO MUNICH 2016.

Przejawem ekologicznego myślenia firmy jest pozytywny odzew na międzynarodowy program Detox Outdoor, podjęty przez grupę Greenpeace (o kampanii Detox pisaliśmy TUTAJ), która wzywa największe marki outdoorowe do wyeliminowania szkodliwych związków per i polifluorowanych (PFC) z materiałów stosowanych do produkcji odzieży i sprzętu. W 2015 roku marce Jack Wolfskin udało się stworzyć kolekcję letnią, w której aż 75 proc. odzieży było wolne od szkodliwych związków per – i polifluorowanych (PFC).

Do 2020 roku firma Jack Wolfskin zobowiązała się wdrożyć produkcję całkowicie bez użycia fluoru i jego związków w całej kolekcji. Tym samym Jack Wolfskin czyni kolejny ważny krok na drodze do uzyskania transparentnego łańcucha produkcyjnego i dostaw, wolnych od substancji szkodliwych.

Firma Jack Wolfskin zdaje sobie sprawę, że do zrealizowania tego celu potrzebne jest współdziałanie wielu środowisk, dlatego też podjęła współpracę z bluesign®. System nadzoruje wszystkie etapy produkcji, tak aby były one bezpieczne dla ludzi pracujących w fabrykach i dla otaczającego ich środowiska.

Kolejnym przykładem zrównoważonego rozwoju firmy i jej ekologicznej działalności jest wspieranie od 2010 roku fundacji Fair Wear Foundation, która przyczynia się do poprawy warunków pracy w światowym przemyśle odzieżowym.

Dodatkowo od 2013 roku Jack Wolfskin używa do produkcji odzieży tylko certyfikowanej bawełny organicznej.

Więcej informacji można znaleźć online na stronach:

www.detox-outdoor.org

www.bluesign.com

www.fairwear.org

http://sklep.jack-wolfskin.pl/pfc-free

Informacja marki Jack Wolfskin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0