HomeImprezy outdoor

Poznaliśmy laureatów konkursu „Uwolnij emocje zaklęte w górach”

W niedzielę 23 października br. oficjalnie zakończyło się zbieranie głosów na najlepszą górską fotografię w ramach konkursu „Uwolnij emocje zaklęte w górach”. Już wtedy znane były nazwiska 3 osób, które dzięki największej ilości zgromadzonych „polubień”, jako pierwsze zagwarantowały sobie zdobycie nagrody głównej. Mowa tu o wyjściu na słynny, tatrzański Mnich – w zespole i pod opieką specjalistów ze Stowarzyszenia Wysokogórskich Przewodników Tatrzańskich.

Osiołek spotkany w drodze do schroniska Monte Rossa (fot. Sławomir Oboda)

Osiołek spotkany w drodze do schroniska Monte Rossa (fot. Sławomir Oboda) – 3. miejsce w oczach jury konkursu

31 października wyłonione zostały kolejne 3 osoby, których zdjęcia najbardziej spodobały się Jury ze strony organizatorów, tj. SWPT, Portalu Tatrzańskiego oraz marki Marmot. Dodatkowo w drodze spontanicznej decyzji Jury dołączyła do nich osoba, której zdjęcie znalazło się tuż za podium w konkursie na ilość „lajków”, jak również zdobyło uznanie w oczach organizatorów. Kto zatem 5 listopada będzie miał okazję dopisać Mnicha do swojego górskiego portfolio…? Czas poznać zwycięzców!

Największą ilość „lajków” – 2,3 tysiąca – w drodze głosowania fanów Portalu Tatrzańskiego zdobyło zdjęcie autorstwa Piotra Tischnera „Życie to echo; co wysyłasz – wraca; co siejesz – zbierasz; co dajesz – dostajesz.” Wykonane zostało 04.10.2015 na szlaku wiodącym ze Szpiglasowego Wierchu w kierunku Morskiego Oka i przedstawia partnerkę Piotra.

Życie to echo; co wysyłasz - wraca; co siejesz - zbierasz; co dajesz - dostajesz (fot. Piotr Tischner)

Życie to echo; co wysyłasz – wraca; co siejesz – zbierasz; co dajesz – dostajesz (fot. Piotr Tischner)

II miejsce, dzięki 1,8 tysiąca polubień, zdobyła fotografia Michała Szuplaka, zatytułowana „Szczyty z Koziego”. Zgodnie z nazwą, wykonana została na Kozim Wierchu w dniu 09.08.2016 i przedstawia zacienioną Dolinę Pięciu Stawów oraz otaczające ją od wschodniej strony szczyty, m.in. Szpiglasowy Wierch, Koprowy Wierch oraz Szatan.

Szczyty z Koziego (fot. Michał Szuplak)

Szczyty z Koziego (fot. Michał Szuplak)

Ostatnie miejsce na podium i 1,6 tysiąca „lajków” przypadło Mateuszowi Rosie za fotografię „Col Rosa”. Tu również nazwa odnosi się do szczytu, czyli Col Rosy we włoskich Dolomitach, a ujęcie wykonane zostało 20.07.16.

Col Rosa (fot. Mateusz Rosa)

Col Rosa (fot. Mateusz Rosa)

Kolejne 3 zdjęcia wybrane zostały poprzez głosowanie 8-osobowego Jury, w skład którego weszli przedstawiciele organizatorów. Każdy z nich głosował na zdjęcia, w których najwyżej oceniane zdobywało 3 punkty, fot. z II miejsca – 2 punkty i z III miejsca – 1 punkt. Rozpiętość głosów była dosyć duża – punktowało 17 zdjęć, każde innego autora. Zdecydowane zwycięstwo z 12 punktami i głosy aż 6 jurorów zdobyła Magda Jagodzińska, zarazem zdobywczyni 280 polubień w głosowaniu fanów Portalu Tatrzańskiego.

(fot. Magda Jagodzińska)

(fot. Magda Jagodzińska)

II miejsce z 6 punktami – za zwycięstwo w oczach  2 jurorów – przypadło Karolowi Jendrysikowi, dodatkowo wyróżnionemu ponad 100 „lajkami” fanów. Zdjęcie – zatytułowane „Górska Pantera” – wykonane zostało 22.09.2016 w okolicy szczytu Alphubel w Alpach Piennińskich. Przedstawia ono zachód słońca na tle Matterhornu podczas obozu przed atakiem szczytowym na wysokości ok. 3 000 m. n.p.m.

Ostatnie, III miejsce i 4 punkty w oczach 2 jurorów, wraz z IV wynikiem na poziomie głosowania fanów – 1,5 tysiąca lajków! – zdobył Sławomir Oboda za zdjęcie zatytułowane „Osiołek”. Wykonane ono zostało 12.07.2016 w Szwajcarii na tle góry Matterhorn, w drodze do schroniska Monte Rossa.

Ponadto, w drodze spontanicznej decyzji organizatorzy postanowili o przyznaniu dodatkowego miejsca w zespole na Mnicha dla Anny Przegendzy. Jury doceniło jej niezwykłą odwagę i pomysłowość, jak również sam wynik w głosowaniu fanów – aż 1,1 tysiąca polubień, dający wynik tuż za podium.

Szczegółowe informacje związane z wyjściem na Mnicha laureaci otrzymają od organizatorów drogą mailową oraz telefoniczną. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, w zespole na Mnicha znajdzie się profesjonalny fotograf, który uwieczni eskapadę na zdjęciach. W oczekiwaniu na rezultaty sesji zachęcamy do zapoznania się z ze zwycięskimi zdjęciami oraz pełną galerią konkursową, którą można sprawdzić na fanpage’u Portalu Tatrzańskiego.

W imieniu organizatorów serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz dziękujemy uczestnikom i głosującym za udział w zabawie. Zaskoczyła nas zarówno ilość zgłoszeń, jak i wysoki poziom publikowanych prac, związany z odwagą, pomysłowością czy wreszcie zdolnością przekazywania emocji  – zarówno wśród twórców, jak i portretowanych osób. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, plebiscyt cieszył się dużą popularnością i dostarczył nam sporo satysfakcji, która zwiększała się w nas wraz z przeglądaniem  kolejnych nadsyłanych kadrów. Nierzadko był to podziw dla odwagi autorów, często wsparty uznaniem dla technicznego kunsztu fotografa. Sporo zdjęć podobało nam się ze względu na kreatywność twórców oraz portretowanych osób, jak i wyczucie dobrej zabawy – bo to o nią w dużej mierze chodziło!

Cieszymy się, że przez blisko 2 miesiące byliście z nami, pomagając nam ukazywać piękno gór i emocje, jakie wyzwala obcowanie z nimi. I już cieszymy się na plany związane z kolejną edycją konkursu – tym razem na inny, ale równie piękny, tatrzański szczyt.

Informacja prasowa Raven

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0