HomeImprezy outdoorPoradniki

13 grudnia rusza Ocun Testing Tour – na początek Kraków

13 ścianek, 800 fanów wspinaczki, którzy skorzystali z możliwości przetestowania nowego sprzętu i podzielili się swoimi opiniami – tak pokrótce opisać można przebieg poprzedniego Ocun Testing Tour. Zbliżająca się edycja zapowiada się jeszcze ciekawiej. Jej pierwsza odsłona już 13 grudnia w Krakowie!

Ocun Testing Tour

Ocun Testing Tour

Idea, jaka przyświeca czeskiemu producentowi sprzętu do wspinaczki, jest prosta i sprowadzić ją można do hasła: „Powspinaj się, przetestuj, wyraź swoją opinię.” O tym, że formuła zaproponowana jeszcze przez firmę Rock Pillars (którą kontynuuje Ocun) sprawdza się w praktyce, świadczy zainteresowanie, jakim cieszyły się poprzednie edycje. Tej zimy może być jeszcze lepiej! Impreza nabiera bowiem coraz większego rozmachu, a w zbliżającym się cyklu na fanów wspinaczki czekać będzie już 15 ścianek, rozsianych po różnych częściach Polski: od Krakowa po Poznań i od Gdańska po Bielsko-Białe.

Ocun Testing Tour zaczyna się 13 grudnia – właśnie w Grodzie Kraka – i potrwa do 9 stycznia, kiedy to uczestnicy akcji spotkają się na ściance w Katowicach. W sezonie 2016/2017 w sumie testowanych będzie 5 modeli obuwia, stworzonego z myślą o wspinaczach posiadających różne doświadczenie.

ocun-testing-tour-2016

Początkujących i średniozaawansowanych łojantów zainteresować powinien model Strike QC. Wyróżnikiem tych butów jest prosta, a przez to niezawodna i wytrzymała konstrukcja. Model, o którym mowa, gwarantuje komfort, rzadko spotykany w tej kategorii, co jest niezwykle ważne dla osób będących gdzieś na początku przygody ze wspinaczką.

Dla fanów boulderów o nieco większym doświadczeniu czeska firma przygotowała produkty z rodziny OXI. Łojanci, którzy pojawią się na Ocun Testing Tour, będą mogli na własnej skórze przekonać się, jakie „czucie” zapewniają modele OXI QC, OXI LU i OXI LADY, czy przetestować zalety praktycznego i szybkiego systemu mocowania Quick Closure (QC), opartego na wytrzymałym rzepie Velcro.

Poszukiwacze rozwiązań opartych na najbardziej zaawansowanej technice, podczas Ocun Testing Tour będą mogli wypróbować buty z osławionej serii OZONE QC – uchodzące za wyjątkowo skuteczną „broń” w walce z grawitacją.

Dobra zabawa uczestników spotkań i możliwość wypróbowania sprzętu przed zakupem to nie wszystko! Czeski producent w ten sposób szuka nowych inspiracji. Co ważne, opinie osób biorących udział w testach są wnikliwie analizowane, by później posłużyć projektantom, pracującym nad nowymi wersjami butów. Dzięki temu następne modele mają być jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb miłośników ścianek. Cykl Ocun Testing Tour stanowi, tym samym, świetne połączenie tego co przyjemne z tym co pożyteczne.

Informacja prasowa Snap Outdoor

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0