HomeRynek outdoor

ISPO MUNICH 2017: Najnowsze trendy w kategorii Health and Fitness

Bez względu na to czy chodzi o najnowsze koncepcje dietetyczne czy metody treningowe, targi ISPO MUNICH po raz kolejny będą prezentować wszystkie najnowsze trendy podczas wystawy odbywającej się w dniach 5-8 lutego 2017 r.

Dla przykładu – w dzisiejszych czasach młode kobiety są często w lepszej formie fizycznej niż kiedykolwiek wcześniej. Skąd się to bierze? Pokazy na żywo w wykonaniu znanych trenerek dadzą uczestnikom targów szansę na zrozumienie tego fenomenu. Oprócz prezentacji na scenie Health and Fitness, będzie można zobaczyć 120 wystaw, na których prezentowane będą produkty z dziedziny zdrowia i fitnessu.

Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o trendach w dziedzinie zdrowia i fitnessu podczas ISPO MUNICH powinny odwiedzić hale B4 i B2. Ze względu na dynamiczny rozwój segmentu Health and Fitness w zeszłym roku koniecznym było przeniesienie części ekspozycji do większej hali B4. Dodatkowo, w roku 2017 miejsce będzie miała wystawa Body and Mind Village w hali B2, na której prezentowane będą ubrania fitness i wellness.

Trendy fitness – kobiety zwiększają intensywność treningu

Intensywne treningi stają się coraz popularniejsze wśród młodych kobiet, które chcą wyglądać na wysportowane i posiadać wymodelowaną sylwetkę. Jaka motywacja nimi kieruje oraz jaką rolę odgrywają w tym media społecznościowe? Podczas ISPO MUNICH znane trenerki fitnessu oraz specjaliści od mediów społecznościowych będą prezentować swoje przemyślenia na ten temat. Będą to między innymi Marleen Schumacher i Svenja Sörensen z Greenbodycamp, których imprezy outdoor fitness bardzo różnią się od wydarzeń typu wellness. Nie bez powodu obie panie mówią o sobie jako o trenerkach „strengthlity”, a ich sławnym powitaniem fanów z Instagrama są słowa: „Witamy wszystkie pakerki!” Kolejną kobietą, która dołączy do nich podczas targów jest lekarka i trenerka, Marie-Luise Klietz, 25 lat, była członkini kadry narodowej Niemiec w triatlonie.

A jeśli mówimy już o intensywnych treningach, nie może oczywiście zabraknąć Crossfitu. Ten trening siłowy i kondycyjny oparty jest na założeniach treningu funkcyjnego, który gwarantuje, że trenujący dochodzą do granicy swoich możliwości. Raz dziennie odbywać się będzie sesja treningowa w strefie Functional Area.

Treningi grupy SYPC Boutique Barre z Monachium oferują odrobinę łagodniejszą formę wysiłku. Ćwiczenia przy drążku baletowym pomagają uczestniczkom osiągnąć szczupłą, kobiecą sylwetkę. Boutique fitness stanowi nowy trend z USA, który koncentruje się na małych grupach i stylowych lokalizacjach. (Pokazy w hali B4, na scenie ISPO Health and Fitness, 8 lutego 2017 r. w godzinach 10:00–10:30 oraz 15:00-15:30).

Joga

Szkoła jogi praktykowana przez Young Ho Kim, który jest kierownikiem treningów w Inside Academy z Frankfurtu, jest szybka i siłowa. Zaprezentuje on pokaz Inside Flow, który przybliży tę dynamiczną i siłową formę jogi, w której jedno ćwiczenie płynnie przechodzi w inne. Pokaz Young Ho Kim będzie można zobaczyć w hali B4 na scenie ISPO Health and Fitness, 6 lutego 2017 r. w godzinach 11:00–11:30 oraz 16:00-16:30.

Amerykański mistrz sztuk walki oraz nauczyciel jogi, Cameron Shayne, jest założycielem Budokan University of Mixed Movement Arts, na którym można się nauczyć mieszanki jogi, sztuk walki oraz kalisteniki, czyli treningu siłowego opartego na masie własnego ciała. Szybki podgląd siłowej elegancji tego sportu można zobaczyć: tutaj. Goście tragów ISPO MUNICH będą mogli podziwiać te umiejętności na żywo podczas pokazów w hali B4, scena ISPO Health and Fitness, 5 lutego 2017 r. w godzinach 14:00-14:30 oraz 15:30-16:00.

Nauczyciel jogi Jivamukti, Patrick Broome, pracujący jako trener jogi z niemiecką kadrą piłkarską, będzie służył poradami 8 lutego od godziny 11:30.

Co więcej, fanom jogi zaleca się odwiedzenie również prezentacji 50 Najlepszych Nowości w Branży Sportowej, wśród których odnajdą samo-rolującą się matę do jogi (YoYo Mats), która wygrała pierwszą nagrodę w kategorii Akcesoria konkursu ISPO BRANDNEW (hala B5, ISPO BRANDNEW VILLAGE).

Odżywianie

Właściwa konsumpcja protein jest kluczem do skutecznego treningu. Uczestnik zawodów Ironman World Championship – Andreas Raelert – oraz dietetyk z firmy PowerBar, Corinne Mäder-Reinhard, będą tłumaczyli w jaki sposób sportowcy mogą wspierać swoje organizmy podczas sesji treningowych dzięki dostarczaniu odpowiedniej ilości protein. (Prelekcja w hali B4, scena ISPO Health and Fitness, 5 lutego 2017 r. w godzinach 11:30-12:30)

Bieganie

Od 160 kilogramów do zostania maratończykiem – taki cel postawił sobie Micha Klotzbier, który w styczniu 2015 r. wciąż ważył 160 kilogramów. Od tamtej pory przebiegł maraton berliński. Podczas targów ISPO MUNICH, wraz ze swoim trenerem – Pietem Könnickem, Klotzbier będzie tłumaczył w jaki sposób udało mu się osiągnąć tak ambitny cel (hala B4, scena Health and Fitness, 6 lutego 2017 r. w godzinach 11:30 –12.00).

Jakie są najnowsze trendy w bieganiu? Eksperci branżowi będą dyskutować najnowsze zmiany zachodzące w bieganiu podczas sympozjum Runner’s World na temat butów biegowych – 6 lutego 2017 r. w Internationales Congress Center München. W tym roku po raz pierwszy część tego wydarzenia będzie dostępna dla wszystkich na scenie Health and Fitness.

Aplikacje mobilne / odzież i akcesoria elektroniczne 

Najbardziej znane akcesoria elektroniczne to cyfrowe opaski fitness. Wykrywają ruch, obliczają liczbę spalonych kilokalorii oraz mierzą puls. Jednak zastosowania elektronicznych akcesoriów stają się coraz bardziej złożone, dzięki czemu wkraczają one na zupełnie nowe obszary: urządzenia cyfrowe są integrowane z butami narciarskimi, które potrafią informować użytkownika o niepoprawnych ruchach (CARV), a czujniki wszyte w podgrzewaną odzież (Clim8) pomagają uchronić przed zmarznięciem. Wszystkie te innowacje będzie można podziwiać w hali B5 na wystawie ISPO BRANDNEW VILLAGE. Wystawcy tacy jak Garmin, Polar, Samsung i TomTom będą również prezentować swoje nowe produkty z tego segmentu w hali B4. Inne marki będzie można znaleźć w strefie Mobile Health and Fitness.

Wszystkie daty i godziny wydarzeń organizowanych w strefie Health and Fitness są opisane w folderze Event Overview. Będą to między innymi spotkania z biegaczką długodystansową i mistrzynią Niemiec w biegach górskich – Tiną Fischl, profesjonalnym triatlonistą i wielokrotnym zwycięzcą zawodów Ironman – Nilsem Frommholdem oraz wielokrotnym mistrzem Olimpijskim w kombinacji norweskiej (skoki i biegi narciarskie) – Felixem Gottwaldem.

Wszystkich wystawców z tego sektora można znaleźć: tutaj.

Źródło: ISPO

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0