HomeNowości z rynku

Hoka One One zapowiada nowe wersje flagowych butów biegowych

Hoka One One, producent notujący największe wzrosty sprzedaży w segmencie obuwia biegowego, zapowiedział nową kolekcję na sezon jesień/ zima 2017. Obejmie one modele w ramach 3 głównych kolekcji: ROAD, TRAIL oraz OUTDOOR, podzielonych na mniejsze kategorie jak Neutral, ATR czy Speed. W każdej z kolekcji część kluczowych modeli zostanie odświeżona o zmiany w konstrukcji i nowe, dynamiczne kolory.

Hoka One One zapowiedział nową kolekcję na sezon jesień/ zima 2017

Twórcy butów ze słynną już przerośniętą podeszwą zapowiedzieli, iż w przygotowaniu jesienno – zimowej kolekcji na 2017 rok nacisk położony zostanie na lepsze dopasowanie buta do stopy, zmodernizowanie cholewki oraz ogólną, zwiększoną trwałość produktów.

***

Które konkretnie modele dotknęły zmiany?

Unowocześniony został najlepiej sprzedający się w skali globalnej miejski model Clifton, który w odświeżonej wersji pojawi się po już raz trzeci. Pod oficjalną nazwą pojawi się on zatem jako Clifton 4.

Clifton 4

Producent wysoko zawiesił poprzeczkę przy okazji jego poprzednich wersji, co potwierdzają liczne wyróżnienia, które but otrzymał w prestiżowych, branżowych rankingach. Z drugiej strony niejako przyczynił się do wzrostu wymagań fanów modelu, jak również musiał zareagować na wzrost poziomu konkurencji. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, wraz z premierą kolejnego sezonu, Hoka wprowadzi na rynek but jeszcze lżejszy, bardziej sprężysty i charakteryzujący się podwyższoną stabilnością oraz wysokim komfortem noszenia.

Ulepszony Clifton 4 połączy w sobie szybkość, lekkość oraz osławiony komfort znany z poprzednich wersji buta. Unowocześniona piankowa podeszwa zapewni biegaczom odpowiednią amortyzację, a specjalnie zaprojektowana i poszerzona przednia część but ma być gwarancją wyjątkowo komfortowego użytkowania. Ponadto biegacze powinni docenić poprawione dopasowanie oraz oddychającą siatkę znajdującą się w jego górnej części. W kolekcji na przyszłą jesień Clifton 4 pojawi się łącznie w 9 nowych, ciekawie dobranych wersjach kolorystycznych – 4 męskich i 5 damskich.

Zmiany dotknęły też inne wiodące modele, m.in. flagowy but do biegania górskiego Speedgoat – od sezonu FW17 figurujący jako Speedgoat 2.

Speedgoat 2

Nowa wersja została rozwinięta przy współpracy z Karlem Meltzerem – wybitnym amerykańskim ultramaratończykiem i jedną z flagowych twarzy Hoki One One, od współpracy z którym zaczął się boom na jej buty. Pierwotną wersję Speedgoata opracowano z myślą o pokonywaniu barier napotykanych na długich i trudnych szlakach. Nie tracąc tych właściwości, wraz z przyszłą wersją, nacisk położony został na ich trwałość oraz komfort użytkowania. Wśród ulepszeń wprowadzonych w nowej serii wymienić można przede wszystkim zwiększenie przestrzeni w przedniej części buta oraz szerszą podeszwę stanowiącą bardziej stabilną podstawę dla stopy. Na uwagę zasługuje też głębszy, bardziej agresywny bieżnik, który gwarantuje lepszą trakcję oraz przyczepność na wszelkich rodzajach szlaków. Warto dodać, iż Speedgoat 2 pojawi się w 5 nowych kolorach – 3 męskich i 2 damskich.

Podobnie jak Clifton, już po raz trzeci odświeżony został Stinson. Teoretycznie przeznaczony do biegania po zróżnicowanych, nierównych powierzchniach, w praktyce, dzięki swojej uniwersalności, poradzi sobie również na nawierzchniach asfaltowych. Od przyszłej jesieni będzie on figurował jako Stinson ATR 4.

Stinson ATR 4

Model  stanowił doskonałe rozwiązanie dla miłośników długich i ciężkich biegów, w tym górskich ultramaratonów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wygodniejsza i lepiej dostosowana przednia część buta oraz szeroka i stabilna podeszwa, pomagająca pokonywać długie dystanse. Model doskonale sprawdzi się w każdym terenie, a czteromilimetrowy bieżnik zapewni odpowiednią trakcję niezależnie od warunków. Jeśli chodzi o kolory, dostępne będą po 2 nowe kolory dla pań i panów.

Naturalnie, oprócz wymienionych powyżej modeli zmiany dotkną również modele mniej dotąd w Polsce popularne. Pomijając kwestię produktów odświeżonych – częściowo już w kontekście sezonu wiosna/ lato’ 2017 – jesienią przyszłego roku pojawią się też zupełnie nowe pozycje, m.in. stricte wyścigowy but Hupana. Czas i preferencje zarządzających sklepami biegowymi pokażą, które z nich pojawią się w Polsce po wakacjach. Póki co pozostaje czekać na ocieplanie i zaczynający się wraz z nim sezon wiosna/ lato’ 2017, gdzie również Hoka One One powinna namieszać.

Informacja prasowa Raven

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0