HomeRynek outdoor

ExOfficio – producent specjalistycznej odzieży dla podróżników – od wiosny w Polsce

Raven, wyłączny krajowy dystrybutor m.in. Marmota, AKU, Tevy czy Smartwoola, poszerza swoje portfolio. Drugim, obok brytyjskiego Sealskinza, nabytkiem w kontekście sezonu SS17, zostało ExOfficio. Amerykański brand specjalizuje się w produkcji ubrań dla podróżników, zwłaszcza tych penetrujących gorętsze zakątki globy, a oferowana przez niego odzież pozwala chronić jej użytkownika m.in. przed insektami i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Zamówienia na odzież producenta sklepy outdoorowe będą mogły składać wraz z premierą sezonu SS17.

ExOfficio to powstały w 1986 roku amerykański, brand z siedzibą w Seattle, znany z odzieży dla podróżników czy fanów safari. W produkcji bazuje na czerpaniu z licznych, autorskich technologii, których zadaniem jest ochrona skóry przed słońcem oraz insektami, m.in. Air Strip® (filtr UV w ubraniach), Teflon® (pokrycie teflonowe na odzież) czy Insect Shield ® (odzież z repelentem).

Co konkretnie proponuje ExOfficio?

Odpowiedzią na swędzące problemy wielbicieli podróży z całego świata jest linia odzieży BugsAway®. Posiada ona wbudowany w siebie repelent, odstraszający nie tylko moskity, lecz również kleszcze, mrówki czy muszki. Odzież ta stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych repelentów, a jej ogromnym plusem jest fakt, iż nie wydziela nieprzyjemnego zapachu i jest w pełni bezpieczna dla skóry. Właściwości odstraszające owady utrzymują się do około 70-ego prania bez konieczności ponownego nakładania repelentu. Jest to szczególnie dobra informacja dla tych podróżników, którzy liczą się z każdym gramem bagażu.

Inną z wiodących linii marki ExOfficio jest Sol Cool™ – seria stworzona z myślą o tych, którzy pragną uchronić się przed słońcem i upałem. Receptą na sukces jest ksylitol – wyciąg z brzozy umieszczany w materiale. Reaguje on z ludzkim potem, powodując obniżenie temperatury tkaniny, a – co za tym idzie – również i ciała. Dodatkowo zastosowane nanotechnologie chronią przed szkodliwym wpływem promieniowania UV oraz pochłaniają nieprzyjemny zapach.

Ponadto, ExOfficio oferuje odzież, która będzie idealną propozycją zwłaszcza dla fanów tanich, krótszych lotów. Wszystko dzięki unikalnemu zastosowaniu licznych kieszeni, dedykowanych najważniejszym dla podróżnika przedmiotom. Pozwalają one na komfortowe spakowanie nie tylko portfela i biletów, lecz także tabletu, okularów i innych cennych skarbów, które zwykle wypełniają bagaż podręczny. Kieszenie wszyte są w wewnętrznej stronie ubrania i ułożone w taki sposób, aby pozostawały niezauważalne dla innych osób. O odzież z rozbudowanym systemem kieszeni mogą pokusić się również osoby, dla których bezpieczeństwo jest priorytetem w podróży i chcą zabezpieczyć się przed kradzieżami. 

W celu zamówienia produktów ExOfficio należy skontaktować się z Rafałem Ziobro z Raven Sp. J, mail: rafal@ravenco.eu. Pierwsze terminy dostaw do sklepów możliwe są w marcu.

Informacja firmy Raven

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0