HomeNowości z rynku

Przegląd butów biegowych Merrell na wiosnę i lato 2017

Bieganie to obecnie jedna z najpopularniejszych form aktywności sportowej. Pozwala spędzać czas na świeżym powietrzu, pokonywać swoje bariery i wyznaczać nowe cele. Miłośników tego sportu można podzielić na tych, którzy preferują obuwie minimalistyczne oraz tych, którzy od butów biegowych wymagają większej ochrony i amortyzacji. Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom biegaczy, w nowej kolekcji marki Merrell znalazły się propozycje, spośród których każdy fan tego sportu znajdzie coś dla siebie. 

Barefoot running, czyli bieganie minimalistyczne lub naturalne staje się coraz popularniejszym sposobem treningu w Polsce. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu obuwiu, które charakteryzuje się tzw. zerowym dropem – zerowa różnica między piętą a palcami – biegacz zmuszony jest do stawiania stopy od środka, a nie jak w tradycyjnej formie od pięty. Brak różnicy poziomów pomiędzy palcami a piętą sprawia również, że stopa znajduje się w naturalnej pozycji, co angażuje i wzmacnia mięśnie nóg oraz stóp, a także poprawia postawę całego ciała. W wiosennej kolekcji Merrell znalazły się modele Vapor Glove 2, Bare Access 4 oraz Trail Glove 3, które doskonale dopasowują się do stopy i pozwalają na idealne wyczucie podłoża.

Vapor Glove 2

Bare Access 4

Również miłośnicy biegania, którzy preferują obuwie z większą amortyzacją znajdą w nowej ofercie Merrell propozycje dla siebie. Cieszący się ogromną popularnością w sezonie zimowym model, insipirowany kultowymi zawodami przeszkodowymi Tough Mudder, w nadchodzącym sezonie powraca w nieco zmienionej wersji.

Avalaunch Tough Mudder

Merrell Avalaunch Tough Mudder oraz Dexterity Tough Mudder posiadają zaawansowane technologie jak: podeszwa środkowa EVA czy UniFly oraz wkładka TrailProtect, które pozwalają na odpowiednią stabilizację i amortyzację stopy podczas biegu  w mokrym i błotnistym terenie. Natomiast wykonana z siateczki  i materiału cholewka pozwala na szybkie odprowadzanie wody z wnętrza buta i wysychanie, co zapobiega obtarciom.

Dexterity Tough Mudder

Nowością w wiosenno letniej kolekcji Merrell jest linia Agility. Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas szybkich zbiegów i nagłych skrętów modele Agility Charge Flex oraz Agility Peax Flex, posiadają wzmocnienie Hyperlock TPU wokół pięty. Dla zapewnienia lepszej zwinności i większej stabilizacji w butach tych zastosowano żłobioną podeszwę środkową FLEXconnect EVA o właściwościach dwukierunkowego zginania.

Agility Charge Flex

Agility Peax Flex

Podeszwa zewnętrzna z technologią M-Select GRIP+ z bieżnikiem inspirowanym układem kości stopy, zapewnia przyczepność podczas biegu zarówno na suchym, jak i mokrym szlaku. Dodatkowo model Agility Peak Flex posiada system sznurowania Merrell Omni-FIT, który pozwala na szybkie sznurowanie i doskonale dopasowuje buty do stopy.

Informacja prasowa marki Merrell

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0