HomeNowości z rynku

Stabilizacja i kontrola w każdym terenie – The North Face Ultra Vertical

Śniegi powoli topnieją, góry ukazują swoją rzeźbę, a wraz z wiosną wracają chęci do aktywności. Ci najbardziej wytrwali już dawno zaczęli poważne treningi przygotowujące do biegów ultra, takich jak np. The North Face Lavaredo Ultra Trail, na który w tym roku zarejestrowało się blisko 140 zawodników z Polski. Poza przygotowaniem fizycznym i psychicznym, równie ważne jest przygotowanie sprzętowe.

Od lat The North Face jako czołowa marka w świecie outdooru, również specjalizuje się w obuwiu i odzieży dla biegaczy. Na swoim koncie ma też kilka znanych w środowisku imprez biegowych, z których Lavaredo Ultra Trail jest jedną z tych najbardziej rozpoznawalnych. Trasa licząca 120km przebiega przez strome skały włoskich Dolomitów, wymagając tym samym od uczestników biegu skupienia, przygotowania i wytrzymałości. Na szlaku spotkać można również zawodników z teamu The North Face, takich jak Fernanda Maciel, Jez Bragg, czy Rory Bosio. To właśnie w takie tereny i dla tych biegaczy, dla których miasto to za mało, The North Face zaprojektował model Ultra Vertical.

The North Face, Ultra Vertical

Te buty stworzone zostały do najbardziej agresywnego terenu i to właśnie tam najlepiej się sprawdzą. Strome podbiegi i zbiegi nie będą stanowiły już problemu, bowiem ten model zapewni stabilizację i kontrolę w każdym terenie. Równie ważną kwestią w tak wymagających warunkach, jest przyczepność, która i w tym przypadku jest gwarantowana, a to za sprawą użytej tu anatomicznie wyprofilowanej podeszwy Vibram®. Wielokilometrowe trasy równoznaczne są z czasem spędzonym na szlaku, dlatego istotną kwestią jest dopasowanie, skuteczny transport wilgoci oraz regulacja temperatury.

Buty Ultra Vertical wyposażone zostały również w specjalnie wyprofilowany język, który pracuje razem ze stopą. Jakie jeszcze cechy powinno posiadać obuwie do wymagającego terenu? Z całą pewnością, poza wszystkimi technicznymi aspektami, powinno być lekkie i wygodne. W butach spełniających wszystkie powyższe kryteria, każdy przebiegnięty kilometr, będzie dla biegacza ultra czystą przyjemnością.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0