HomeNowości z rynku

Tomek Sordyl i Adam Karpierz ambasadorami Singing Rock Polska

Tomasz Sordyl oraz Adam „Gaduła” Karpierz zostali ambasadorami marki Singing Rock Polska.

Tomek Sordyl i Adam Karpierz (fot. Singing Rock Polska)

***

Tomek Sordyl

Tomek Sordyl uprawia wspinaczkę sportową od 13 roku życia. Wcześniej trenował pływanie i kalistenikę. Uwielbia podróżowanie. Studiował na Wydziale Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie.

Tomek Sordyl (fot. Singing Rock Polska)

Od 2013 roku jest członkiem kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu – do niedawna startował głównie w konkurencji na czas, teraz również w trójboju wspinaczkowym. Zrzeszony zawodnik IFSC i wychowanek klubu Speed Rock Wadowice.

Jako trener współpracuje głównie z dziećmi i młodzieżą. Obecnie jego głównym celem jest dostanie powołania i walka o medal na Igrzyskach w Tokio 2020.

Zestawienie osiągnięć Tomka znajddziecie TUTAJ.

Adam Karpierz

Adam studiuje na uczelni AWF w Krakowie na wydziale Wychowania Fizycznego. Jest poważny tylko wtedy, kiedy naprawdę musi, czyli bardzo rzadko. Koncentruje się głównie na wspinaniu w skałach i na wszechstronności. Fanatyk treningu. Odwiedził 11 krajów, gdzie poprowadził drogi do 8c+.

Adam Karpierz (fot. Adam Kokot)

Podczas pierwszej wizyty wspinaczkowej w Tatrach za cel obrał Opętanie X VI.6 i zrobił ją w 2. próbie. Wspinał się w wielu rejonach Europy, również na Majorce, gdzie prowadził drogi w stylu w stylu Deep Water Solo (8b, 8a Fl czy 7c+ OS) – ponoć sukces zawdzięcza słabym umiejętnościom pływackim.

Startuje w zawodach w kategorii na trudność i bouldering. Jak sam wspomina: „Medale się nie sypią, ale lubię startować. Podobają mi się jako wyzwanie, ale jest to też pretekst do spotkania ze znajomymi z odleglejszych zakątków. No i jak mocno dostanę po tyłku, to mam więcej motywacji do treningu :)”.

Ostatnio buduje campus w swoim pokoju, co wkrótce ma mu dać przewagę nad resztą konkurencji – jak będzie, zobaczymy :).

TUTAJ znajdziecie zestawienie przejść Adama.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0