HomeImprezy outdoor

Kursylawinowe.pl: podsumowanie 9 sezonu akcji

Miniona zima była bez wątpienia jedną z najintensywniejszych w 9-letniej historii projektu kursylawinowe.pl. W 17 szkoleniach lawinowych, skitourowych i skialpinistycznych, prowadzonych przez doświadczonych ratowników TOPR, wzięło udział przeszło 250 osób. W sumie od 2008 roku organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu kursy ukończyło już ponad 1700 miłośników zimowej turystyki pieszej, skitouringu, wspinaczki i jazdy nartach oraz snowboardach poza wyznaczonymi trasami!

Kursylawinowe.pl (fot. Franek Przeradzki)

Dzięki wsparciu PZU, partnera strategicznego akcji, możliwe było zwiększenie liczby szkoleń i rozbudowanie ich programu, a także przygotowanie kolejnych 10 odcinków filmowej serii edukacyjnej #poradylawinowe. Współpraca z położonym w austriackim Tyrolu ośrodkiem Stubaier Gletscher pozwoliła na poszerzenie omawianej w nich tematyki o zagadnienia związane z bezpieczeństwem w czasie uprawiania freeride’u i skitouringu w Alpach. Wszystkie 20 odcinków serii dostępnych jest na kanale youtube.com/kursylawinowepl.

Kursylawinowe_pl (fot. Franek Przeradzki)

Kursylawinowe.pl były obecne także na wydarzeniach związanych ze sportami górskimi i outdoorowymi jak Krakowski Festiwal Górski czy Wondół Challenge w Szczyrku. W specjalnie zaaranżowanej strefie każdy mógł nauczyć się podstawy obsługi detektorów lawinowych Ortovox, przekonać się ile czasu zajmuje odnalezienie osoby zasypanej przez lawinę, obejrzeć najnowsze odcinki #poradylawinowe, czy dowiedzieć się więcej o sprzęcie partnerów akcji: The North Face, Armada Skis, Primus, Uvex, Odlo i Garmin.

Kursylawinowe.pl – w mijającym sezonie tematyka została poszerzona m.in. o porady dotyczące skitouringu i freeride’u w Alpach, gotowania w górach (fot. Franek Pieradzki)

Już teraz na stronie www.kursylawinowe.pl pojawiły się terminy dwóch grudniowych kursów lawinowych, które otworzą dziesiąty, jubileuszowy sezon akcji. Wkrótce dostępny będzie pełen kalendarz szkoleń, które odbywać się będą od grudnia 2017 roku do kwietnia 2018 roku w Tatrach. Organizatorzy zapowiadają nie tylko zwiększenie ich liczby, ale i rozbudowanie programu, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom stawiających sobie coraz bardziej ambitne cele, miłośników zimowej eksploracji gór.

Informacja prasowa kursylawinowe.pl

Więcej informacji:
www.kursylawinowe.pl
www.youtube.com/kursylawinowepl
www.facebook.com/lawiny
www.instagram.com/kursylawinowe.pl

#kursylawinowe #poradylawinowe #bezpiecznazimazpzu

***

Partner strategiczny: PZU
Akcję wspierają: The North Face, Armada Skis, Primus, Uvex, Odlo, Garmin, Ortovox
Region partnerski: Stubaier Gletscher
Partner akcji: TOPR
Organizacja: PSF, Snow PR Events & Communications

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0