HomeNowości z rynku

Scarpa prezentuje nowości na sezon 2018 – buty alpinistyczne i trekkingowe

Na targach OutDoor 2017 włoska firma Scarpa zaprezentowała kilka innowacyjnych i niezwykle ciekawych nowości na sezon 2018 r. Targi we Friedrichshafen były świetną okazją do pochwalenia się interesującą ofertą marki. Warto przypomnieć, że Scarpa udanie rozpoczęła ten sezon już w zimie, kiedy to na targach ISPO MUNICH otrzymała nagrodę „Produkt Roku 2017/2018” dla zaawansowanego i tworzącego nową kategorię buta modelu Ribelle Tech OD.

Scarpa Ribelle Tech OD

Ribelle Tech OD

Model jest ekstremalnie lekki i komfortowy dzięki zastosowaniu w konstrukcji buta systemu dopasowania Sock-Fit Plus spełniające ekstremalne wymagania dzięki innowacyjnym materiałom oraz zaawansowanej technologi. Ribelle reprezentuje grupę produktów, które idą o krok na przód w nowej fali nowoczesnego alpinizmu. Model ten gwarantuje najlepsze doznania i funkcjonalność na drogach typu via ferrata, technicznych przejściach w najtrudniejszym terenie, gdzie użytkownik potrzebuje i oczekuje lekkości, pewności, stabilizacji oraz najlepszych właściwości trakcyjnych od obuwia alpinistycznego.

W podeszwie Vibram Pentax Precision III zastosowano lekka wkładkę z PU oraz podeszwę z bieżnikiem Vibram Mont na zewnątrz. Mocowanie TPU z tylnej części podeszwy gwarantują kompatybilność z rakami półautomatycznymi, a zastosowany rant ochronny wokół buta umożliwiają długotrwałą i bezpieczną eksploatacje obuwia w ekstremalnych warunkach górskich. Zastosowana membrana OutDry daje pewność nieprzemakalności cholewki.

Scarpa Ribelle OD

Ribelle OD

Rodzina Ribelle została rozszerzona o skórzaną wersję nagrodzonego Ribelle Tech OD. But dla najbardziej wymagających oferowany jest także w wersji z mocną skórą zamszową Perwanger używanej w większości klasycznych butów wysokogórskich, gdzie głównym hasłem przewodnim w rodzinie Ribelle jest innowacja.

Ribelle OD z membraną OutDry oraz wyjściółką 37,5 od Cocona gwarantują odczucie suchych stóp i pełny komfort dzięki zastosowanemu systemowi dopasowania Sock-Fit XT. Gniazdo TPU w podeszwie umożliwia kompatybilność z rakami półautomatycznymi idealne na wszystkie drogi typu via ferrata oraz techniczne, skomplikowane trasy w wysokich górach. Dostępna będzie także wersja Lite w pełni syntetycznych materiałów z membraną OutDry (Ribelle Lite OD). Buty są dedykowane dla profesjonalnych alpinistów, przewodników górskich a także ratowniczych grup górskich.

Scarpa Kailash Plus GTX

Kailash Gtx familly oraz ZG Gtx familly

Kategoria Trekking zostanie odświeżona o nowe wersje modelu Kailash. Model ten stosowany często jako but do klasycznego trekkingu znalazł także wielu zwolenników w kategorii Backpacking ze względu na zastosowane, zaawansowane, nieco twardsze podeszwy przy zachowaniu pełnej amortyzacji Vibram Biometric Trek.

Występować będą trzy wersje cholewki:

 • Kailash Plus Gtx będzie dostępny ze skórą nubukową o grubości skóry do 2mm
 • Kailash Trek Gtx w wersji ze skórą zamszową
 • Kailash Lite Gtx z zastosowaną mocną Cordurą oraz specjalnie wykrojoną skórą zamszową

Klasyczna kategoria butów trekingowych zostanie odświeżona o nowy model o znanej wśród klientów marki Scarpa modelu ZG w trzech wersjach cholewki i lżejszej wersji, bardziej amortyzowanej podeszwyVibram Salix Trek dla wielogodzinnego marszu z plecakiem:

 • ZG PRO Gtx z cholewką ze skóry nubukową
 • ZG TREK Gtx z cholewką zamszową
 • ZG LITE Gtx z cholewką z Cordury oraz skórą zamszową

Scarpa Mescalito

Mescalito

Innowacyjność nie ominęła także kategorii Approach z kompletnie nowym modelem Mescalito zaprojektowanym pod techniczne drogi typu via ferrata, proste wspinaczkowe oraz podejściowe. Mescalito jest kierowany do przewodników górskich, grup ratowniczych oraz wszystkich pasjonatów gór. Ekstremalnie lekka podeszwa Vibram Dynamism wykonanej w technologii LiteBase gwarantującej dobrą trakcję dzięki mieszance MegaGrip oraz atrakcyjnym wyglądzie z strefami pod palcami climbing zone oraz strefie hamowania brake area.

Podeszwa oferuje nieprawdopodobny komfort dzięki specjalnej wkładce z pianki EVA pomiędzy strefą wspinaczkową i amortyzującą. Cholewka buta dostępna w wielu atrakcyjnych kolorach wykonana ze skóry zamszowej prezentuje się niezwykle atrakcyjnie dzięki przetłoczeniom na cholewce. Mescalito jest niezwykle uniwersalnym modelem jako pierwszy but podejściowy oraz niezwykle zaawansowany, techniczny but na najtrudniejsze drogi i trasy górskie przy zachowaniu pełnego komfortu dla użytkownika.

Scarpa Mojito Hike GTX

Mojito Hike Gtx

Ponadszasowy styl i wzór inspirowany klasycznym modelem Mojito doczekał się nowej wersji w kategorii Hiking dla tych turystów, którzy pragną zachować ten ponadczasowy styl i charakter przy zachowaniu bezpieczeństwa w terenie. Cholewka tego modelu wykonana ze skóry zamszowej oraz z zastosowaną membrana Gore Tex gwarantuje komfort użytkowania. W pełni adoptowalny do stopy niski system wiązania jak w butach wspinaczkowych gwarantuje idealne dopasowanie do stopy. Mocno amortyzowana podeszwa Vibram Salix o zwartej strukturze oraz mocno amortyzującej wkładce z mieszanki EVA oferuje idealne przetaczanie i bezpieczeństwo w terenie. Mojito Hike Gtx to jedyny właściwy wybór jako wygodny i techniczny but o ponadczasowym wyglądzie.

Scarpa Highball

HighBall

Wygląd inspirowany butami wspinaczkowymi, podróżami, miastem oraz światem outdooru. HighBall to miejski but dla tych ludzi, którzy kochają inspirować się i pokazać innym, że outdoor to ich życie. Materiały i detale zastosowane w butach Scarpa gwarantują rozpoznawalność i pewność, że buty które nosisz to coś wyjątkowego. Zastosowana podeszwa Vibram Symbious z strefami miękkiej pianki Eva oraz wyraźnemu bieżnikowi z zewnątrz gwarantuję komfort w mieście jak i na szlaku. Cholewka z niskim wiązaniem w wielu kolorach wykończenia prezentuje ten wyjątkowy model jako klasyczny, ale ponad czasowy but na każdą okazję.

Informacja prasowa Himal Sport – Scarpa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 3
 • comment-avatar
  Tomasz 7 lat ago

  Czy jeśli chodzi o buty Ribelle Tech OD, czy nadają się również na zimę, podczas sporych mrozów?

  W Polsce gdzieś do kupienia, przymierzenia?

  • comment-avatar
   Piotr 7 lat ago

   Ribelle Tech Od jest zaprojektowany do dynamicznego wspinania w górach wysokich. But posiada niezwykle wydajną membranę OutDry, lecz cholewka nie jest dodatkowo uzbrojona w ocieplinę. Zewnętrzny gaiter zapobiega nasypywaniu się śniegu i dzięki swojej elastycznej budowie oferuje bardzo wysoki komfort użytkowania. But pojawi się polskiej dystrybucji w grudniu 2017r.

 • comment-avatar
  bartek.g 6 lat ago

  witam a czy buty Scarpa Kailash Plus GTX lub Scarpa Ribelle OD nadaja sie n azime i nie przemakaja?