HomeNowości z rynku

Teva wkracza do świata mody – Zuza Bijoch fanką innowacyjnych sandałów

Ciekawostka dla fanów mody, życia gwiazd oraz… młośników świata outdooru. Zuzanna Bijoch, stanowiąca absolutny top światowego modelingu, dołączyła do grona gwiazd identyfikujących się z sandałami Tevy. Brand ten należy do amerykańskiego Deckersa, posiadającego w swoim portfolio m.in. Hokę One One. O ile Steven Spielberg czy Britney Spears nie skrywają swojej sympatii dla innowacyjnych butów biegowych, o tyle Zuza postawiła na sandały, których niekwestionowaną ikoną jest właśnie Teva.

Aby wytłumaczyć, jak cenioną w świecie mody osobistością jest polska modelka, wystarczy podać marki i nazwiska projektantów, z którymi miała okazję współpracować. Prada, Gucci, Dior, Calvin Clein, Carolina Herrera, Dolce & Gabanna, Lous Vitton, Max Mara, Versace…. O współpracy z nimi marzy każda modelka, udaje się to jednak nielicznym. Mimo młodego wieku, mieszkająca na stałe w Nowym Jorku Polka regularnie może liczyć na zlecenia od najpotężniejszych ludzi w branży, kreujących modowe gusta milionów osób na całym świecie. Potwierdzeniem pozycji Zuzanny Bijoch jest 19. miejsce, które zajęła ona w prestiżowym rankingu Top 50 Models ogłoszonym przez portal models.com. Trudno o lepszą rekomendację.

https://www.instagram.com/p/BVKiXIJli5F

Teva, brand do niedawna ściśle kojarzony z outdoorem, coraz odważniej poczyna sobie w segmencie lifestyle. O ile nikt w branży nie kwestionuje jego potęgi wśród linii sandałów terenowych, o tyle dostrzegalny jest wyraźny uśmiech projektantów i designerów z Deckersa w stronę segmentu fashion. Już podczas ubiegłorocznego sezonu wiosna-lato 2016 potrafili oni zaszokować nie tylko świat outdooru, ale i mody, prezentując innowacyjną i mocno nietypową linię męskich sandałów.

Przy jej projekcie Teva podjęła współpracę ze słynnym duetem awangardowych duńskich projektantów, znanych jako Han Kjøbenhavn. Łącznie zaprojektowali oni 6 futurystycznych modeli, które na długo, zanim pojawiły się w sprzedaży, wzbudzały zainteresowanie pasjonatów świata mody. Ich prestiż dodatkowo podkreślał limitowany nakład oraz dostępność wyłącznie w sklepach osobiście wybranych przez skandynawskich projektantów. W przypadku Polski zaszczyt ten spotkał jedynie ekskluzywny warszawski butik Chmielna 20 LAB. Kolekcja doczekała się uroczystej premiery, po której świadomość na temat lifestylowego segmentu Tevy trafiła szeroko poza krąg pasjonatów aktywności w terenie.

Zuzanna Bijoch w sandałach Teva W’s Flatform Universal Black

Producent, dostrzegając spory potencjał swojego produktu, postanowił pójść z duchem zmian w outdoorze. Wiąże się on z naciskiem na elegancję oferowanych produktów. Mają one już nie tylko spełniać podstawowy, techniczny aspekt, ale i zwyczajnie się podobać, tak, by ich użytkownik, po zejściu z górskiego szlaku czy wyjściu na miasto, czuł się modnie i elegancko ubrany. Nie inaczej jest w przypadku Tevy. Wraz z premierą sezonu wiosna-lato 2017 w kolekcji Tevy pojawiły się zupełnie nowe modele sandałów, jak i sandały w odświeżonych wzorach i kolorach, zarówno dla pań, jak i dla panów, w linii fashion oraz outdoor.

Niedawno Teva zapowiedziała kolekcję na przyszłoroczny sezon i tu również wiadomo, iż nie zabraknie ciekawych, wychodzących poza tradycyjny outdoorowy styl, propozycji. Z pewnością wzbudzą one zainteresowanie kolejnych odbiorców, również tych bardziej rozpoznawalnych. Przypadek Zuzanny Bijoch jest tego potwierdzeniem.

Wstawione na przez Zuzannę Bijoch na instagramowy profil zdjęcia w sandałach Tevy z miejsca zdobyły tysiące tzw. lajków. Jakie konkretnie modele sandałów zainteresowały słynną polską modelkę?

Sandały Teva W’s Original Universal Crafted Leather Black

Original Universal Crafted Leather Black – skórzany sandał z flagowej, lifestylowej kolekcji Tevy. Cechuje go uniwersalność zastosowania – sprawdzi się zarówno na spacerze w mieście, jak i w niewymagającym, pozamiejskim terenie. Cholewkę tworzy system wytrzymałych pasków, których zadaniem jest utrzymanie stopy w sandale oraz zapewnienie jej właściwej oddychalności. Poniżej cholewki znajduje się warstwa śródpodeszwy, bazująca na świetnie amortyzującej piance EVA. Dolną część sandała stanowi wytrzymała podeszwa Durabrasion™. Charakteryzuje się ona dobrym dopasowaniem do kształtu stopy oraz wysokim stopniem przyczepności do podłoża. Warto zaznaczyć, iż w warstwie podeszwy zastosowano antybakteryjną wyściółkę Microban® Zinc, skutecznie niwelującą rozwój i grzybów i bakterii.

Sandały Teva W’s Flatform Universal Black

Flatform Universal Black – typowo damski model sandała Tevy, wyróżniający się niezwykle grubą warstwą elastycznej, piankowej podeszwy. Sandał idealnie nadaje się na wyjście w mieście, spotkanie z przyjaciółmi czy formę aktywności uwzględniającą niewymagający chód po równej powierzchni. Optymalne utrzymanie stopy w cholewce zapewnia system stylowych, zapinanych na wytrzymały rzep pasków. Stabilizacja i przyczepność do podłoża możliwa jest dzięki zastosowaniu dyskretnego bieżnika w warstwie podeszwy zewnętrznej. Podobnie jak w przypadku serii Original Universal, również i tu został zastosowany antybakteryjny środek Microban® Zinc.

Sandały Teva W’s Terra Fi Lite Atitlan Black & White

Terra Fi Lite Atitlan Black & White – flagowy model wytrzymałych, trekkingowych sandałów, który sprawdzi się w zróżnicowanym terenie – w mieście, na plaży, podczas wakacyjnych wojaży na nawet na górskich szlakach. Za utrzymywanie stopy odpowiedzialny jest system wytrzymałych, poliamidowych pasków. Świetną amortyzację gwarantuje śródpodeszwa z pianki Eva, wsparta pochłaniającym energię uderzenia amortyzatorem Shock Pad™. Dobrą stabilizację i przyczepność w terenie zapewnia wyprofilowana podeszwa Spider Original™. We wszystkich jej warstwach zastosowano antybakteryjny środek Microban® Zinc.

Wymienione powyżej modele sandałów można nabyć w czołowych polskich sklepach multibrandowych oraz outdoorowych.

**

TEVA jest ogólnoświatowym liderem w produkcji sandałów turystyczno – sportowych i zarazem najszybciej rozwijająca się marką w kategorii sandałów lifestylowych. Sukces marki opiera się na wyjątkowo udanym łączeniu funkcji użytkowych z walorami estetycznymi, opartymi na najnowszych trendach mody. Początki marki sięgają 1984 roku, gdy Mark Thatcher, młody przewodnik spływów kajakowych po Wielkim Kanionie, stworzył pierwszy na świecie model sandała sportowego, czym zrewolucjonizował przemysł obuwniczy. Obecnie Teva sprzedawana jest do ponad 40 krajów na świecie, w tym – od wiosny 2015 – również w Polsce.

Więcej informacji na www.teva-eu.com.

Informacja prasowa Raven – dystrybutor Teva w Polsce

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0