HomeLeksykon Polskich Marek

Leksykon Polskich Marek: Funaticos

„Żyj kolorowo!” – to motto kolejnej polskiej marki, którą mamy przyjemność przedstawić w naszym Leksykonie. Na naszym rynku istnieją 4 lata, a ich kolorowe i oryginalne ubrania przeznaczone są dla pozytywnie zakręconych pasjonatów wspinaczki, boulderingu, slackliningu i innych aktywności outdoorowych. Całość produkcji Funaticos, bo o nich mowa, zlokalizowana jest w Polsce, a materiały pochodzą z sąsiadujących z nami krajów Unii Europejskiej.

Klientów firmy Funaticos bez problemu rozpoznamy na ulicy. To aktywni ludzie nieustannie poszukujący przygód, wyróżniający się spośród tłumu swoim ubiorem – fanatycy kolorów. Grupa docelowa tej krakowskiej marki nie jest może zbyt szeroka, ale z pewnością wyraźnie sprecyzowana. Obejmuje ona przede wszystkim wspinaczy z zacięciem sportowym, dla których naturalne materiały, elastyczne, dobrze dopasowane i nie krępujące ruchów ubrania są priorytetem. No i oczywiście kolory – one też nie są bez znaczenia – duża część wspinaczy lubi ubierać się kolorowo. Z podobnych powodów ubrania Funaticos mogą przypaść do gustu miłośnikom slackline czy trickline, a niejednokrotnie również fanom sportów wodnych takich jak wakeboard czy kitesurfing. Ostatnio coraz częściej odzież Funaticos trafia też do pasjonatów podróży ceniących komfort i oryginalny styl.

„Żyj kolorowo!” – motto marki Funaticos wyznają również współpracujący z marką sportowcy (fot. Funaticos profil FB)

Niewielki jeszcze asortyment marki obejmuje bluzy oraz damskie i męskie spodnie pełnej długości i 3/4. Spodnie wykonane są z bawełny lub sztruksu i oferują dużą ilość kieszeni oraz ciekawych przeszyć. Bluzy występują w dwóch wersjach: tzw. „kangurka” oraz rozpinanej na całej długości zamkiem błyskawicznym.

Bluza Funaticos Kangur Robin (fot. funaticos.com)

Co ciekawe i niespotykane u innych marek, klient ma możliwość indywidualnego doboru kolorów poszczególnych elementów ubrań. W kolekcji zaplanowanej na jesień tego roku pojawią się też nowe materiały – już nie tylko jednolite, a z różnorakimi wzorami. W ofercie Funaticos pojawiają się również co pewien czas koszulki z oryginalnymi grafikami. Kolejną ciekawostką w kolekcji Funaticos są charakterystyczne dodatki: guziki wykonane ręcznie z kokosa lub drewna.

Nowe, wzorzyste materiały pojawią się w bluzach z kolekcji Jesień 2017 (fot. Funaticos profil FB)

Jednym ze sztandarowych produktów marki Funaticos są spodnie The Dorsz. Uwagę przykuwają tutaj nie tylko zaskakujące połaczenia kolorystyczne, ale również nietypowy krój. Spodnie są raczej luźne i komfortowe, a ich cechą charakterystyczną jest duża ilość pojemnych kieszeni. Ilość kolorów materiałów, z których możemy skomponować nasze spodnie jest w tym przypadku naprawdę duża (7 kolorów materiału podstawowego + 8 kolorów materiału, z którego wykonane są dodatki oraz kieszenie).

The Dorsz – flagowy model spodni ze stajni Funaticos (fot. funaticos.com)

Trzeba przyznać, że jak na niszową polską markę outdoorową, ceny odzieży Funaticos nie są najniższe (szczególnie spodni). Wynika to jednak z faktu, że cała produkcja zlokalizowana jest w okolicach Krakowa, a materiały pochodzą wyłącznie ze sprawdzonych źródeł w krajach ościennych. Koszty produkcji są więc znacznie wyższe niż u konkurencji szyjącej w Tajwanie z materiałów pochodzących z Bangladeszu. Czy wysoka cena jest zatem równoznaczna z wyższą jakością oferowanych produktów? Przedstawiciele marki gwarantują, że tak.


Profil firmy

Marka: Funaticos

Strona www: www.funaticos.com

Adres e-mail: funaticos@funaticos.com

Podstawowe produkty: spodnie, bluzy

Główna siedziba firmy: Kraków

Lokalizacja produkcji: Kraków (szwalnia, magazyn)

Główny rynek zbytu: Polska

Liczba zatrudnionych pracowników: 3

Charakterystyka produktów: Funaticos to ubrania szyte na miarę, wykonane z najlepszej jakości tkanin produkowanych w Polsce i Hiszpanii. Spodnie i bluzy mają unikatowy krój oraz możliwość stworzenia dowolnej wersji kolorystycznej. Na uwagę zasługują również niestandardowe dodatki: guziki wykonane ręcznie z kokosa lub drewna.

Krótka historia marki: Idea, która od początku stała za marką Funaticos to kolorowe, dobre jakościowo ubrania, które są tworzone na wymiar. Idea ta powstała w 2013 roku, podczas wspinaczkowego wyjazdu przyszłych (i aktualnych) właścicieli marki – Asi i Darka Szylko. Z pomocą osób dysponujących wiedzą i doświadczeniem na temat produkcji ubrań outdoorowych oraz wprowadzania ich na rynek, udało się zrealizować pierwsze, dziwne (jak mówią sami właściciele) wizje.

Komentarz właściciela:

Na przestrzeni czterech lat działalności okazało się, że nadal jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która szyje odzież outdoorową na wymiar. Aktualnie mamy w sprzedaży trzy modele spodni oraz jeden model bluzy, który od tego roku proponujemy w wersji z printami. Grupa naszych klientów poszerzyła się o ludzi, którzy są związani ze środowiskiem podróżniczym i to jest chyba dobry kierunek rozwoju.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0