HomeRynek outdoorLeksykon Polskich Marek

Leksykon Polskich Marek: Climbe

W kolejnej części naszego cyklu poświęconego polskim markom prezentujemy producenta koszulek, akcesoriów i gadżetów wspinaczkowych. Marka Climbe z Wieliczki to pomysły i projekty graficzne stworzone przez pasjonatów dla pasjonatów.

Nazwa Climbe pochodzi od dwóch prosty słów: „climb” i „be”. Czyli „wspinaj się” i „bądź” – jest to motto marki, która promuje nie tylko wspinanie, ale też styl życia – codzienność przenikniętą pasją. Produkty tej polskiej marki przeznaczone są dla miłośników gór, wspinania oraz przygody – ludzi aktywnych, ceniących niepowtarzalny design i pragnących manifestować swoją pasję w życiu codziennym. Jeśli od dziesiątek lat ludzie chętnie noszą koszulki z grafiką wychwalającą picie piwa, czemu nie mieliby chodzić w koszulkach propagujących ten wyjątkowy sport?

Koszulka wspinaczkowa Life Line marki Climbe (fot. Alicja Sapko)

Produkty oferowane przez Climbe nie mają charakteru technicznego. Z pewnością nie można ich określić jako odzież outdoorową – nie starają się pretendować do takiego miana. Jednak nie ulega wątpliwościom fakt, że niejeden pasjonat czy pasjonatka outdooru z przyjemnością założy koszulkę lub biżuterię tej marki, aby podkreślić swoją przynależność do specyficznego środowiska górskiego i wspinaczkowego, szczególnie w miejskich realiach życia codziennego.

Markę Climbe wyróżniają pomysłowe projekty graficzne (fot. Climbe)

To właśnie oryginalne projekty graficzne naniesione na koszulki zapoczątkowały rozwój marki Climbe w 2011 roku. Później do asortymentu dołączyły bluzy, czapki i opaski z włóczki, kubki, grafiki ścienne, a nawet poduszki wprowadzające do wnętrz mieszkań wspinaczy odrobinę górskiego klimatu. W ofercie Climbe znajduje się również spory wybór biżuteria wspinaczkowej stworzonej z repsznurów i lin. Twórcom marki przyświeca idea otaczania się ładnymi przedmiotami, które na co dzień przypominać będą o tym, co kochają najbardziej.

Climbe Blue Diamond – bransoletka dla wspinaczy (fot. Climbe)

W procesie produkcyjnym koszulek Climbe wykorzystuje dobrą jakościowo dzianinę od polskich producentów. Z niej odszywane są limitowane serie koszulek, na które przy pomocy sitodruku nanoszone są autorskie grafiki. Do druku wykorzystywane są farby ekologiczne spełniające aktualnie obowiązujące normy. Całość produkcji opiera się na lokalnych firmach, szwalniach i drukarniach, a firma Climbe z dumą podkreśla swoją polskość.

Damski top Climbe – na trening i na co dzień (fot. Climbe)

Pomimo niszowego charakteru produkcji wyroby Climbe dostępne są nie tylko w internetowym sklepie firmowym, ale również w sklepach górskich E-Pamir oraz w Centrum Wspinaczkowym RENi-Sport w Krakowie.


Profil firmy

Marka: Climbe

Strona www: www.climbe.pl, sklep-climbe.pl

Adres e-mail: climbe@climbe.pl, piotrpicheta@climbe.pl

Podstawowe produkty: Koszulki, biżuteria wspinaczkowa z lin i ze srebra, biżuteria ze srebra, ręcznie robione czapki, grafiki ścienne, fotografia

Główna siedziba firmy: Wieliczka

Lokalizacja produkcji: Wieliczka

Główny rynek zbytu: Polska

Liczba zatrudnionych pracowników: 2

Charakterystyka produktów: Climbe to oryginalne, autorskie koszulki z nadrukami, biżuteria tworzona z wykorzystaniem elementów sprzętu wspinaczkowego, grafiki ścienne o tematyce górskiej i wspinaczkowej oraz fotografia górska. Wśród produktów tej marki znajdują się również czapki i opaski wykonane ręcznie z kolorowych włóczek. Wszystkie produkty Climbe łączą w sobie wartość użytkową z odrobiną sztuki zakorzenionej głęboko w pasji do gór i wspinania.

Krótka historia marki: Firma Climbe powstała pod koniec 2011 roku. Jej założyciele, Piotr Picheta i Katarzyna Kowalska, od lat związani z Klubem Wysokogórskim w Krakówie, na co dzień zajmują się projektowaniem graficznym. Ich pasją jest natomiast szeroko pojęta wspinaczka górska i skałkowa oraz fotografia krajobrazowa – głównie górska. Z połączenia tych dwóch elementów, zamiłowania do gór i wspinaczki, oraz umiejętności zawodowych zrodziła się wyjątkowa marka, która wzbogaca rynek polskiego outdooru o unikatowe i niepowtarzalne produkty dla pasjonatów sportów górskich.

Komentarz właściciela:

Oprócz projektowania odzieży i gadżetów związanych z górami i wspinaczką, zajmujemy się w dużej mierze projektowaniem graficznym. Dlatego Climbe jest z założenia mikro działalnością, którą prowadzimy dodatkowo, aby udostępnić naszym klientom produkty nietypowe, niedostępne u „rekinów” rynkowych. Takie, które nam samym odpowiadają najbardziej. Mamy nadzieję, że nasze produkty wywołały już, i wywołają jeszcze, niejeden uśmiech na twarzach ludzi związanych z górami oraz wspinaniem – z tego czerpiemy przyjemność i satysfakcję.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0