HomeNowości z rynku

Bartosz Gorczyca w Team Petzl Polska

Do Teamu Petzl Polska dołącza jeden z najlepszych biegaczy ultra w Polsce – Bartosz Gorczyca.

Urodzony 2 września 1991r. Pochodzi z małej miejscowości Skołyszyn na Podkarpaciu. Pierwsze kroki w sporcie stawiał po ukończeniu gimnazjum. Treningi odbywał w okolicznym klubie ULKS Technik Trzcinica pod okiem trenera Tomasza Wojtasa, który dostrzegł jego talent podczas wojewódzkiej gimnazjady, gdzie Bartosz wygrał bieg na 1000m. Późniejsze ukierunkowanie na jego koronną dyscyplinę 3000m z przeszkodami pozwoliło mu zdobyć brązowy medal Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Los, a także jego dalsze wybory kierowały go na co raz dłuższe dystanse. Obecnie biegacz w drużynie Salco Garmin Team, a także od roku 2018 członek Teamu Petzl Polska.

Bartosz Gorczyca (źródło: AMC)

Samozwańczy biegacz górski, ultramaratończyk, a także trener. Reprezentant kadry narodowej w biegach górskich i multimedalista Mistrzostw Polski. Zwycięzca najważniejszych krajowych biegów górskich oraz ultra takich jak: Bieg Ultra Granią Tatr, Zimowy Ultramaraton Karkonoski, Bieg 7 Dolin, Łemkowyna Ultra Trail, Ultramaraton Bieszczadzki i wiele innych. Sukcesy odnosi także za granicą: zwycięzca Maratonu Marimurumendi w 2017 i Paklenica Trail International w 2016. W 2016 roku zajął też 14. miejsce w Mistrzostwach Świata w wysokogórskich biegach Skyrunning. Pasjonat turystyki górskiej i rowerowej, a także człowiek zakochany w Beskidzie-Niskim.

Bartosz Gorczyca (źródło: AMC)

Z Bartoszem nasze drogi krzyżowały się kilkukrotnie na mecie biegu Łemkowyna Ultra Trail. Tam też niezależnie, czy stawał na najwyższym miejscu podium, czy zdarzało mu się zejść z biegu z powodu kontuzji – niezmiennie ujmował wielką skromnością i pogodnym uśmiechem.
Klucz do sukcesów Bartosza to przede wszystkim wielka pasja i radość, którą czerpie z samego biegania oraz oczywiście tytaniczna praca na treningach! (Choć podejrzewamy, że tajemniczym źródłem mocy, z którego czerpie energię do biegów jest jego ulubiony Beskid Niski 😉 ).

Gdzie go spotkamy w 2018 roku?

  • 07.04.2018 – Pierwsza Międzynarodowa Sztafeta Górska – Kudowa-Zdrój (Góry Stołowe), w sztafecie z kolegami z Salco Team – Robertem Faronem i Miłoszem Szcześniewskim
  • 21.04.2018 – Mistrzostwa Polski na długim dystansie – Wielka Prehyba (Szczawnica) 24.06.2018 – Mistrzostwa Świata na długim dystansie – 2xŚnieżka (Karpacz)
  • 13.07.2018 – G2Haundiak Goierri Trail 88km w ramach Ehunmilak Ultra Trail (Hiszpania) (Pu ubiegłorocznym zwycięstwie na Marimurumendi Maraton, w tym roku Bartosz zachowawczo wybrał dystans środkowy, by w 2019 przebiec dystans najdłuższy 168km i skompletować wszystkie 3 biegi w ramach tej imprezy)
  • 08.09.2018 – Bieg 7 Dolin 100km (Krynica-Zdrój) Poza tym, spotkacie Bartosza na kilku treningach, które w tym roku zamierzamy wspólnie zorganizować.

Informacja firmy AMC

***

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Bartoszem w ostatnim numerze Outdoor Magazynu (#3/grudzień 2017):  „Traktuję to jako przywilej”

Bartosz odpowiedział także na 30 pytań Kwestionariusza Outdoor Magazynu.

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0