HomeNowości z rynku

StormLine – lekki zestaw przeciwdeszczowy od Black Diamond

Gdyby przejrzeć garderoby outdoorowych entuzjastów i sporządzić listę najpotrzebniejszej odzieży, to lekka, przeciwdeszczowa kurtka znalazłaby się prawdopodobnie na czele takiej listy.

StormLine – lekki zestaw przeciwdeszczowy od Black Diamond

Bardzo ciekawą propozycją w tym segmencie jest StormLine Stretch Rain Shell firmy Black Diamond. Waży zaledwie 320 g, a po spakowaniu (chowa się do własnej kieszeni) zajmuje niewiele miejsca w plecaku. Nie jest to pancerny shell – StormLine wykonana jest z elastycznego materiału, zapewniającego wygodę, komfort i swobodę ruchów. Za ochronę przed wiatrem, deszczem i odprowadzanie wilgoci odpowiedzialna jest firmowa membrana Black Diamonda BD.dry™.

StormLine Stretch Rain Shell firmy Black Diamond

W przypadku intensywnego wysiłku, gdyby oddychalność okazała się niewystarczająca, kurtkę wyposażono w zamykane na zamki wywietrzniki pod pachami. Kurtka, jako dedykowana wspinaczom, ma typowo techniczny krój, będzie więc dobrze współpracować z uprzężą, a kaptur jest przystosowany do noszenia na kasku. StormLine Stretch Rain Shell sprawdzi się jednak doskonale również podczas każdej innej aktywności na świeżym powietrzu, a nawet na codzień w mieście. Jest na tyle lekka i pakowna, że możemy mieć ją zawsze przy sobie.

Jej dopełnieniem są spodnie StormLine Stretch Rain Pants, opierające się na tej samej filozofii co kurtka – są lekkie i pakowne, więc na wypadek ulewy można mieć je zawsze przy sobie, a przy tym wygodne i wytrzymałe. Ważą 235 g, wykonane są z tego samego materiału co kurtka (88% nylon, 12% elastan) i posiadają membranę BD.dry™. Spodnie posiadają rozpinany dół nogawek, ułatwiający ich zakładanie oraz elastyczny, regulowany pas. Podobnie jak kurtka, pakują się do własnej, zamykanej na zamek kieszeni. Rozciągliwy materiał i profilowane kolana zwiększają komfort, wygodę i zakres ruchów.

StormLine Stretch Rain i Pants to świetny zestaw, który w przypadku dobrej pogody możemy prawie niezauważalnie i bezboleśnie nosić w plecaku, a jednocześnie taki, który ochroni nas przed wiatrem i deszczem w przypadku jej pogorszenia. Dedykowany przede wszystkim wspinaczom, ale na tyle uniwersalny i wygodny, że sprawdzi się w przypadku każdej aktywności outdoorowej.

Informacja prasowa firmy Crag Sport

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0